Tredje runde 

Med 25 løbere i mål endnu engang, så er der meget der tyder på at denne sæson kan gå hen og blive den bedst besøgte sæson. Lad os lige give den gas på de sidste to runder i februar og marts, så vi måske kan nå op i nærheden af 150 registrerede tider hen over de fem test løb. På en rigtig fin løbs aften blev der hos stort set alle vist utrolig stabilitet og tider der lever fuldt op til det forventelige, så jule ferien har ikke kun været brugt på sofaen. Mike har været flittig til at tage sine 10-11 årige med på denne månedlige test tur og det er positivt at se at de alle går op i det med stor iver, dette kan nu her på den tredie runde rigtig ses, da der var flere af de helt unge der nu ved hvad det drejer sig om og kappede op til 4 minutter af deres tidligere bedste. Dagens højde springer var Frederik Frimor der forbedrede sig med næsten 4 minutter og kan nu se sin PR så god som 17.30 min. Et andet interessant resultat er fra familien Hjort, da Joel fik presset tiden ned på 15.30 min hvilket blot er 3 sekunder fra en stor BAK profil Andreas Rønning, der godt nok efterfølgende slog sig ned på stang spring og er klubbens eneste 5 meter springer.

Træner teamet Stephan og Per

 

WR ♂ 10.07 min (Joachim 2019)

       
 

JWR ♂ 10.27 min (Joachim 2018)

       
 

UWR ♂ 10.35 min (Joachim 2016)

       
 

JWR + WR ♀ 11.42 min (Mia 2017)

       
 

UWR ♀ 12.02 min (Mia 2016)

         
   

Harestruptur 3354 meter

   

13. Nov

11. Dec

8. Jan

12. Feb

11. Mar

 

Per H Christensen

13.07 min

12.40 min

11.29 min

 

Cecilie H Christensen

13.07 min

 

Jan Rasmussen

13.07 min 12.56 min

12.18 min

11.55 min

 

Joachim Rønsholt

10.23 min

10.07 min

10.39 min

 

Kristian Carstensen

11.19 min

 

Olivia Kellberg

13.45 min

 

Jonas Albertsen

12.18 min

12.12 min

 

Luna Haugaard Christensen

13.53 min

 

Annika Olesen

13.42 min

13.49 min

14.28 min

 

Josefine Munksdorf

13.22 min

12.40 min

 

Kirsa Wirth

14.19 min

14.20 min

14.20 min

 

Anna Boesen

14.18 min

13.46 min

14.10 min

 

Magnus Goltermann

13.07 min

12.50 min

 

Maya Shabtai Hai

16.00 min

 

Ditte Münch

15.25 min

15.59 min

 

Dina Ramadani

20.17 min

 

Jesper Lützen

16.05 min

15.59 min

15.45 min

 

Emil Risom

13.41 min

13.39 min

13.18 min

 

Wodah Mohammed

15.07 min

13.41 min

14.06 min

 

Emma Bjørnberg Vinten

16.21 min

 

Annabella Schmidt

16.21 min

15.59 min

16.08 min

 

Joel Hjort

16.38 min

15.30 min

 

Tobias Zornig

16.59 min

20.14 min

16.59 min

 

Victor Coldberg

17.02 min

 

Josh Hjort

17.06 min

16.58 min

 

Frederikke Lundberg

17.49 min

 

Sarah Jansteen

17.49 min

 

Anton Palmkvist

18.02 min

 

Jacob Salling

18.04 min

 

Wilma Malou

18.07 min

 

Selina Mørch

18.07 min

 

Mille Holck

20.20 min

 

Kristoffer Narreboat

21.04 min

22.10 min

21.50 min

 

Jolie Hjort

21.12 min

21.43 min

 

Oskar Søtrup Dinesen

21.13 min

21.48 min

19.50 min

 

Rasmus Qvist

19.52 min

 

Christopher Winther

19.58 min

17.41 min

 

Jonathan Vejgaard

20.12 min

21.59 min

 

Frederik Frimor

21.21 min

17.30 min

 

Anna Søtrup Dinesen

22.00 min

19.45 min

 

Mike Aagaard Hansen

21.13 min

22.10 min

21.59 min

             
 

Alletiders liste

Kvinder

tid

Mænd

 

tid

1

Mia van Wagenen

11.42 min (17)

Joachim Rønsholt

10.07 min (19)

2

Majken Lützen

12.04 min (17)

Paolo Jensen

10.22 min (11)

3

Kamilla Kajbæk

12.19 min (17)

Christoffer Madsen

10.37 min (15)

4

Cecilie H Christensen

12.19 min (18)

Christian Dirksen

10.43 min (14)

5

Alma Søttrup

12.20 min (18)

Lukas Jensen

10.45 min (14)

6

Caroline Rødgaard

12.27 min (18)

Per H Christensen

10.54 min (14)

7

Mathilde Rasmussen

12.36 min (16)

Rasmus Baltzersen

10.59 min (19)

8

Josefine Munksdorf

12.40 min (19)

Frederik Pfeiffer

11.08 min (14)

9

Katja Müllertz

12.56 min (09)

Sebastian Holleufer

11.12 min (12)

10

Olivia Kellberg

13.11 min (18)

Carsten Sillehoved

11.14 min (10)

11

Josefine Rytter

13.12 min (07)

Kristian Carstensen

11.14 min (19)

12

Matilde Riis

13.30 min (14)

Jonas Albertsen

11.14 min (19)

13

Annika Olesen

13.34 min (19)

Michael Pedersen

11.21 min (09)

14

Anna Boesen

13.46 min (19)

Henrik Jørgensen

11.22 min (14)

15

Tessa Strand

13.50 min (14)

Dennis Døj

 

11.30 min (15)

16

Kristine Rasmussen

13.50 min (18)

Paul Epplea

11.31 min (15)

17

Luna Haugaard Christensen

13.53 min (19)

Rene B Jensen

11.31 min (08)

18

Natasha Haugsted

13.59 min (08)

Torben Riis

11.31 min (14)

19

Louise Danborg

14.08 min (10)

Victor Hee

 

11.34 min (18)

20

Helena Matz

14.12 min (14)

Jan Rasmussen

11.39 min (16)

21

Josephine Müller

14.15 min (12)

Erik G Olsen

11.50 min (08)

22

Solvejg Wulf

14.19 min (15)

Lasse Graves

11.50 min (08)

23

Kirsa Wirth

14.19 min (19)

Theodor Larsen

11.51 min (14)

24

Katrine Pedersen (AK)

14.21 min (12)

Emil Jensen

11.56 min (12)

25

Astrid Carlsen Risager

14.26 min (13)

Thor Jørgensen

11.56 min (13)

26

Nicoline Clement

14.34 min (15)

Oscar Riis

 

12.04 min (16)

27

Sofie Christensen

14.35 min (13)

Rasmus Friis

12.12 min (14)

28

Natascha Clausen

14.38 min (15)

David Lauritsen

12.18 min (18)

29

Diana Jacobsen

14.42 min (14)

Kristoffer Friis

12.20 min (11)

30

Laura Witt

15.02 min (14)

Stephan Jensen

12.38 min (13)

31

Silje Oddsen Larsen

15.05 min (19)

Henrik Holmgren

12.39 min (13)

32

Daniella Shabtai Hai

15.10 min (19)

Frederik Schou

12.40 min (14)

33

Ditte Münch

15.25 min (19)

Henrik Graff-Nielsen

12.41 min (13)

34

Filippa Maja Roug

15.43 min (18)

Henrik Schwartzbach

12.46 min (15)

35

Annabella Schmidt

15.59 min (19)

Mikkel Pedersen

12.48 min (07)

36

Maya Shabtai Hai

16.00 min (19)

Morten Müllertz

12.49 min (09)

37

Christina Riis

16.05 min (13)

Magnus Goltermann

12.50 min (20)

38

Cecilie Færge

16.07 min (14)

Martin Junge

12.56 min (11)

39

Mandy Wirth

16.21 min (17)

Marcus M Jensen

13.04 min (07)

40

Emma Bjørnberg Vinten

16.21 min (19)

Nikolaj Søndergaard

13.06 min (12)

41

Camilla Lindeløv

16.22 min (14)

Mathias Matz

13.14 min (14)

42

Caroline Ranners

16.27 min (17)

Kasper Bonnichsen

13.14 min (14)

43

Sophie Brønnum Carlsen

16.30 min (18)

Emil Risom

 

13.18 min (20)

44

Caoline Vammen

16.41 min (14)

Peter Dirksen

13.23 min (12)

45

Randi Carstensen

16.48 min (17)

Lukas Bredo

13.26 min (17)

46

Naja Jensen

16.52 min (16)

Julius Sloth

13.30 min (14)

47

Klara Roessl

16.54 min (13)

Lasse Brandt

13.32 min (14)

48

Josephine Geisshirt-Rasmussen

16.57 min (14)

Emil Jespersen

13.38 min (17)

49

Ida Jespersen

17.04 min (17)

Wodah Mohammed

13.41 min (19)

50

Marie Ørum

17.30 min (07)

Nicklas Fjeldbye

13.48 min (17)

51

Hilde Breum

17.48 min (07)

Mads Christian Eriksen

13.53 min (17)

52

Frederikke Lundberg

17.49 min (19)

Jakob Slipsager

13.54 min (07)

53

Sarah Jansteen

17.49 min (19)

Sam Buasri

13.55 min (17)

54

Wilma Malou

18.07 min (19)

Peter Carstensen

13.57 min (14)

55

Selina Mørch

18.07 min (19)

Kasper Jespersen

13.58 min (17)

56

Lærke Elgaard Larsen

18.39 min (15)

Rasmus Nielsen

13.59 min (09)

57

Dina Ramadani

19.40 min (18)

Rasmus Carstensen

14.00 min (13)

58

Anna Søtrup Dinesen

19.45 min (20)

Emil H Christensen

14.03 min (17)

59

Mille Holck

20.20 min (19)

Simon Ronaldo Gonzales

14.13 min (18)

60

Regina Larsen

20.24 min (06)

Rasmus Herløv

14.14 min (10)

61

Jolie Hjort

21.12 min (19)

Emil Boesen

14.14 min (14)

62

Hanne Zornig

21.28 min (15)

Jesper Lützen

14.14 min (14)

63

Lærke Seeberg Theisen

21.28 min (15)

Oliver Jensen

14.23 min (18)

64

   

Andreas Pedersen

14.36 min (13)

65

   

Hans Christian Boesen

14.44 min (19)

66

   

Gustav Sillehoved

14.51 min (10)

67

   

Jørgen Matz

14.59 min (17)

68

   

Matthias Østergaard

15.08 min (17)

69

   

Nicolai Schiøtt

15.14 min (19)

70

   

Marcus Raaschou

15.25 min (15)

71

   

Zakaria Aoulad

15.25 min (17)

72

   

Andreas Rønning

15.27 min (07)

73

   

Joel Hjort

 

15.30 min (20)

74

   

Valdemar Johannes Nielsen

15.36 min (14)

75

   

Lars Elgaard Larsen

15.45 min (17)

76

   

Sander Bach

15.50 min (16)

77

   

Victor Bausager

16.00 min (17)

78

   

Jesper Sørensen

16.15 min (13)

79

   

Bertil Slotsgaard

16.25 min (17)

80

   

Jacob Hansen

16.26 min (17)

81

   

Frederik W. Ravn

16.27 min (14)

82

   

Nikolai Kragh Steenberg

16.28 min (14)

83

   

Frederik Henriksen

16.35 min (07)

84

   

Carsten Zornig

16.42 min (15)

85

   

Tobias Zornig

16.42 min (15)

86

   

Noah Axelsen

16.46 min (16)

87

   

Johan Bach

16.49 min (07)

88

   

Josh Hjort

 

16.58 min (20)

89

   

Victor Coldberg

17.02 min (19)

90

   

Oliver Lumholgt

17.08 min (14)

91

   

Marcus Frisvad Mortensen

17.11 min (14)

92

   

Mathias Lindgaard

17.23 min (14)

93

   

Frederik Frimor

17.30 min (20)

94

   

Christopher Winther

17.41 min (20)

95

   

Alexander Foltmar

17.43 min (17)

96

   

Mikkel Sarisoy

17.50 min (17)

97

   

Anton Palmkvist

18.02 min (19)

98

   

Jacob Salling

18.04 min (19)

99

   

Lasse Slipsager

18.19 min (14)

100

   

Mathias Bennick

18.35 min (11)

 

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle