Årets sidste Harrestrup test.

Sidste runde af Harestrup testen nåede lige at blive fuldført inden det ganske land lukkede ned for alt planlagt sammenkomst. Det blev til gengæld så også gjort med maner og et væld af flotte resultater og personlige rekorder. Jonas Albertsen fik tangeret sin PR på 11.14 min og der skal lyde en stor cadeau herfra, herligt at se en ung mand så fokuseret på at præstere. At der lige manglede et sekund fra at sætte PR og rykke et par vigtige pladser på ranglisten er naturligvis ærgeligt, men Jonas kan bryste sig af at han har løbet næst hurtigst i år, kun overgået af Joachim. Tre piger havde måske ikke hjemmefra gjort sig de samme fokuserede tanker som Jonas, men da de nok lidt uventede fandt ud af at der var planer om at de havde fået tildelt en hare til at trække dem afsted til nogle fine tider, så skal der ellers loves for at de præsterede fra højeste hylde. På forenemmeste vis fik Anna Boesen 13.14 min i mål efterfulgt af Kirsa Wirth 13.28 min og Luna Haugaard Christensen 13.32 min. Alle 3 med flotte personlige rekorder og ind i alletiders top 15. På drenge siden valgte Wodah Mohammed at sige ja tak til den hare hjælp og fulgte med hele vejen hjem til flotte 13.11 min, jeg skal love for at next generation er godt på vej.

Træner teamet Stephan og Per

 

WR 10.07 min (Joachim 2019)

         
 

JWR 10.27 min (Joachim 2018)

         
 

UWR 10.35 min (Joachim 2016)

         
 

JWR + WR 11.42 min (Mia 2017)

         
 

UWR 12.02 min (Mia 2016)

         
   

Harestruptur 3354 meter

   

13. Nov

11. Dec

8. Jan

12. Feb

11. Mar

 

Per H Christensen

13.07 min

12.40 min

11.29 min

 

13.14 min

 

Cecilie H Christensen

13.07 min

       
 

Jan Rasmussen

13.07 min 12.56 min

12.18 min

11.55 min

   
 

Joachim Rønsholt

10.23 min

10.07 min

10.39 min

   
 

Kristian Carstensen

   

11.19 min

   
 

Olivia Kellberg

13.45 min

       
 

Jonas Albertsen

 

12.18 min

12.12 min

11.52 min

11.14 m

 

Luna Haugaard Christensen

13.53 min

   

13.56 min

13.32 min

 

Annika Olesen

13.42 min

13.49 min

14.28 min

15.57 min

18.27 min

 

Josefine Munksdorf

13.22 min

12.40 min

     
 

Kirsa Wirth

14.19 min

14.20 min

14.20 min

14.02 min

13.28 min

 

Anna Boesen

14.18 min

13.46 min

14.10 min

13.52 min

13.14 min

 

Magnus Goltermann

 

13.07 min

12.50 min

 

12.28 min

 

Maya Shabtai Hai

16.00 min

       
 

Ditte Münch

15.25 min

 

15.59 min

 

16.21 min

 

Dina Ramadani

20.17 min

       
 

Jesper Lützen

16.05 min

15.59 min

15.45 min

15.50 min

16.10 min

 

Emil Risom

13.41 min

13.39 min

13.18 min

13.35 min

12.53 min

 

Wodah Mohammed

15.07 min

13.41 min

14.06 min

 

13.11 min

 

Emma Bjørnberg Vinten

16.21 min

       
 

Annabella Schmidt

16.21 min

15.59 min

16.08 min

   
 

Joel Hjort

16.38 min

 

15.30 min

   
 

Tobias Zornig

16.59 min

20.14 min

16.59 min

18.23 min

 
 

Victor Coldberg

17.02 min

       
 

Josh Hjort

17.06 min

 

16.58 min

   
 

Frederikke Lundberg

17.49 min

       
 

Sarah Jansteen

17.49 min

       
 

Anton Palmkvist

18.02 min

       
 

Jacob Salling

18.04 min

       
 

Wilma Malou

18.07 min

       
 

Selina Mørch

18.07 min

       
 

Mille Holck

20.20 min

       
 

Kristoffer Narreboat

21.04 min

22.10 min

21.50 min

   
 

Jolie Hjort

21.12 min

 

21.43 min

   
 

Oskar Søtrup Dinesen

21.13 min

21.48 min

19.50 min

18.32 min

18.34 min

 

Rasmus Qvist

 

19.52 min

     
 

Christopher Winther

 

19.58 min

17.41 min

18.22 min

18.27 min

 

Jonathan Vejgaard

 

20.12 min

21.59 min

20.24 min

 
 

Frederik Frimor

 

21.21 min

17.30 min

21.13 min

 
 

Anna Søtrup Dinesen

 

22.00 min

19.45 min

18.32 min

19.02 min

 

Rune Krag

     

18.57 min

18.44 min

 

Emilia Mikkelsen

     

20.15 min

 
 

Luka Milosevic

     

21.16 min

 
 

Mike Aagaard Hansen

21.13 min

22.10 min

21.59 min

20.24 min

19.05 min

             
 

Alletiders liste

Kvinder

tid

Mænd

 

tid

1

Mia van Wagenen

11.42 min (17)

Joachim Rønsholt

 

10.07 min (19)

 

2

Majken Lützen

12.04 min (17)

Paolo Jensen

 

10.22 min (11)

 

3

Kamilla Kajbæk

12.19 min (17)

Christoffer Madsen

 

10.37 min (15)

 

4

Cecilie H Christensen

12.19 min (18)

Christian Dirksen

 

10.43 min (14)

 

5

Alma Søttrup

12.20 min (18)

Lukas Jensen

 

10.45 min (14)

 

6

Caroline Rødgaard

12.27 min (18)

Per H Christensen

 

10.54 min (14)

 

7

Mathilde Rasmussen

12.36 min (16)

Rasmus Baltzersen

 

10.59 min (19)

 

8

Josefine Munksdorf

12.40 min (19)

Frederik Pfeiffer

 

11.08 min (14)

 

9

Katja Müllertz

12.56 min (09)

Sebastian Holleufer

 

11.12 min (12)

 

10

Olivia Kellberg

13.11 min (18)

Carsten Sillehoved

 

11.14 min (10)

 

11

Josefine Rytter

13.12 min (07)

Kristian Carstensen

 

11.14 min (19)

 

12

Anna Boesen

13.14 min (20)

Jonas Albertsen

 

11.14 min (19)

 

13

Kirsa Wirth

13.28 min (20)

Michael Pedersen

 

11.21 min (09)

 

14

Matilde Riis

13.30 min (14)

Henrik Jørgensen

 

11.22 min (14)

 

15

Luna Haugaard Christensen

13.32 min (20)

Dennis Døj

 

11.30 min (15)

 

16

Annika Olesen

13.34 min (19)

Paul Epplea

 

11.31 min (15)

 

17

Tessa Strand

13.50 min (14)

Rene B Jensen

 

11.31 min (08)

 

18

Kristine Rasmussen

13.50 min (18)

Torben Riis

 

11.31 min (14)

 

19

Natasha Haugsted

13.59 min (08)

Victor Hee

 

11.34 min (18)

 

20

Louise Danborg

14.08 min (10)

Jan Rasmussen

 

11.39 min (16)

 

21

Helena Matz

14.12 min (14)

Erik G Olsen

 

11.50 min (08)

 

22

Josephine Müller

14.15 min (12)

Lasse Graves

 

11.50 min (08)

 

23

Solvejg Wulf

14.19 min (15)

Theodor Larsen

 

11.51 min (14)

 

24

Katrine Pedersen (AK)

14.21 min (12)

Emil Jensen

 

11.56 min (12)

 

25

Astrid Carlsen Risager

14.26 min (13)

Thor Jørgensen

 

11.56 min (13)

 

26

Nicoline Clement

14.34 min (15)

Oscar Riis

 

12.04 min (16)

 

27

Sofie Christensen

14.35 min (13)

Rasmus Friis

 

12.12 min (14)

 

28

Natascha Clausen

14.38 min (15)

David Lauritsen

 

12.18 min (18)

 

29

Diana Jacobsen

14.42 min (14)

Kristoffer Friis

 

12.20 min (11)

 

30

Laura Witt

15.02 min (14)

Magnus Goltermann

 

12.28 min (20)

 

31

Silje Oddsen Larsen

15.05 min (19)

Stephan Jensen

 

12.38 min (13)

 

32

Daniella Shabtai Hai

15.10 min (19)

Henrik Holmgren

 

12.39 min (13)

 

33

Ditte Münch

15.25 min (19)

Frederik Schou

 

12.40 min (14)

 

34

Filippa Maja Roug

15.43 min (18)

Henrik Graff-Nielsen

 

12.41 min (13)

 

35

Annabella Schmidt

15.59 min (19)

Henrik Schwartzbach

 

12.46 min (15)

 

36

Maya Shabtai Hai

16.00 min (19)

Mikkel Pedersen

 

12.48 min (07)

 

37

Christina Riis

16.05 min (13)

Morten Müllertz

 

12.49 min (09)

 

38

Cecilie Færge

16.07 min (14)

Emil Risom

 

12.53 min (20)

 

39

Mandy Wirth

16.21 min (17)

Martin Junge

 

12.56 min (11)

 

40

Emma Bjørnberg Vinten

16.21 min (19)

Marcus M Jensen

 

13.04 min (07)

 

41

Camilla Lindeløv

16.22 min (14)

Nikolaj Søndergaard

 

13.06 min (12)

 

42

Caroline Ranners

16.27 min (17)

Wodah Mohammed

 

13.11 min (20)

 

43

Sophie Brønnum Carlsen

16.30 min (18)

Mathias Matz

 

13.14 min (14)

 

44

Caoline Vammen

16.41 min (14)

Kasper Bonnichsen

 

13.14 min (14)

 

45

Randi Carstensen

16.48 min (17)

Peter Dirksen

 

13.23 min (12)

 

46

Naja Jensen

16.52 min (16)

Lukas Bredo

 

13.26 min (17)

 

47

Klara Roessl

16.54 min (13)

Julius Sloth

 

13.30 min (14)

 

48

Josephine Geisshirt-Rasmussen

16.57 min (14)

Lasse Brandt

 

13.32 min (14)

 

49

Ida Jespersen

17.04 min (17)

Emil Jespersen

 

13.38 min (17)

 

50

Marie Ørum

17.30 min (07)

Nicklas Fjeldbye

 

13.48 min (17)

 

51

Hilde Breum

17.48 min (07)

Mads Christian Eriksen

13.53 min (17)

 

52

Frederikke Lundberg

17.49 min (19)

Jakob Slipsager

 

13.54 min (07)

 

53

Sarah Jansteen

17.49 min (19)

Sam Buasri

 

13.55 min (17)

 

54

Wilma Malou

18.07 min (19)

Peter Carstensen

 

13.57 min (14)

 

55

Selina Mørch

18.07 min (19)

Kasper Jespersen

 

13.58 min (17)

 

56

Anna Søtrup Dinesen

18.32 min (20)

Rasmus Nielsen

 

13.59 min (09)

 

57

Lærke Elgaard Larsen

18.39 min (15)

Rasmus Carstensen

 

14.00 min (13)

 

58

Dina Ramadani

19.40 min (18)

Emil H Christensen

 

14.03 min (17)

 

59

Emilia Mikkelsen

20.15 min (20)

Simon Ronaldo Gonzales

14.13 min (18)

 

60

Mille Holck

20.20 min (19)

Rasmus Herløv

 

14.14 min (10)

 

61

Regina Larsen

20.24 min (06)

Emil Boesen

 

14.14 min (14)

 

62

Jolie Hjort

21.12 min (19)

Jesper Lützen

 

14.14 min (14)

 

63

Hanne Zornig

21.28 min (15)

Oliver Jensen

 

14.23 min (18)

 

64

Lærke Seeberg Theisen

21.28 min (15)

Andreas Pedersen

 

14.36 min (13)

 

65

   

Hans Christian Boesen

 

14.44 min (19)

 

66

   

Gustav Sillehoved

 

14.51 min (10)

 

67

   

Jørgen Matz

 

14.59 min (17)

 

68

   

Matthias Østergaard

 

15.08 min (17)

 

69

   

Nicolai Schiøtt

 

15.14 min (19)

 

70

   

Marcus Raaschou

 

15.25 min (15)

 

71

   

Zakaria Aoulad

 

15.25 min (17)

 

72

   

Andreas Rønning

 

15.27 min (07)

 

73

   

Joel Hjort

 

15.30 min (20)

 

74

   

Valdemar Johannes Nielsen

15.36 min (14)

 

75

   

Lars Elgaard Larsen

 

15.45 min (17)

 

76

   

Sander Bach

 

15.50 min (16)

 

77

   

Victor Bausager

 

16.00 min (17)

 

78

   

Jesper Sørensen

 

16.15 min (13)

 

79

   

Bertil Slotsgaard

 

16.25 min (17)

 

80

   

Jacob Hansen

 

16.26 min (17)

 

81

   

Frederik W. Ravn

 

16.27 min (14)

 

82

   

Nikolai Kragh Steenberg

16.28 min (14)

 

83

   

Frederik Henriksen

 

16.35 min (07)

 

84

   

Carsten Zornig

 

16.42 min (15)

 

85

   

Tobias Zornig

 

16.42 min (15)

 

86

   

Noah Axelsen

 

16.46 min (16)

 

87

   

Johan Bach

 

16.49 min (07)

 

88

   

Josh Hjort

 

16.58 min (20)

 

89

   

Victor Coldberg

 

17.02 min (19)

 

90

   

Oliver Lumholgt

 

17.08 min (14)

 

91

   

Marcus Frisvad Mortensen

17.11 min (14)

 

92

   

Mathias Lindgaard

 

17.23 min (14)

 

93

   

Frederik Frimor

 

17.30 min (20)

 

94

   

Christopher Winther

 

17.41 min (20)

 

95

   

Alexander Foltmar

 

17.43 min (17)

 

96

   

Mikkel Sarisoy

 

17.50 min (17)

 

97

   

Anton Palmkvist

 

18.02 min (19)

 

98

   

Jacob Salling

 

18.04 min (19)

 

99

   

Lasse Slipsager

 

18.19 min (14)

 

100

   

Oskar Søtrup Dinesen

 

18.32 min (20)

 

101

   

Mathias Bennick

 

18.35 min (11)

 

102

   

Rune Krag

 

18.44 min (20)

 

103

   

Mike Aagaard Hansen

 

19.05 min (20)

 

104

   

Andreas Hinrichsen

 

19.37 min (16)

 

105

   

Lars Elgaard Larsen

 

19.38 min (16)

 

106

   

Rasmus Qvist

 

19.52 min (19)

 

107

   

Andreas Andersen

 

20.02 min (17)

 

108

   

Jonathan Vejgaard

 

20.12 min (19)

 

109

   

Kristoffer Narreboat

 

21.04 min (19)

 

110

   

Luka Milosevic

 

21.16 min (20)

 

111

   

Magnus Kær

 

21.22 min (15)

 

112

   

Mads Victor

 

21.30 min (17)

 
             
             


What do you want to do ?
New mail