RESULTATER
2-3-4 km Cros
Øst-Cross d. 4.11.2018
den 4.11.2018 på Skovlunde Bypark
Arrangør: Ballerup AK
  DRENGE 10 ÅR - 2 KMSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.50.24 William Thøgersen -2008Sparta AM  
2 8.38.99 Emil Ehrhart -2008Frederiksberg IF  
3 8.58.30 Ante Ziegler -2008IK Hellas  
4 9.06.79 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
5 9.10.24 Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF  
6 9.16.05 Hjalte Højmark Omkvist -2008IK Hellas  
7 9.18.03 Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta AM  
8 9.33.79 Emil Kundal -2008Bagsværd AC  
9 9.43.10 Lucien Rescan -2008Frederiksberg IF  
10 9.46.37 Erik Sneholt Ottesen -2008Frederiksberg IF  
11 10.14.65 Vilhelm Bak-Thomsen -2008Bagsværd AC  
  DRENGE 10-11 ÅR - 2 KMSØN KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.43.65 William Kragholm -2007Helsingør IF  
2 7.54.53 Mads Vincentsen -2007Sparta AM  
3 8.10.73 Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas  
4 8.44.10 Julian Christiansen -2007HG  
5 9.15.63 Bertram August Illemann P -2007Bagsværd AC  
6 10.00.45 Ditlev Cantby -2007Korsør AM  
7 10.03.94 Luke Shaw -2007Bagsværd AC  
8 10.04.34 Aksel Birk Stjernstrøm -2007Sparta AM  
  PIGER 10 ÅR - 2 KMSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
1 8.15.53 Aline Hedegård Bruhn -2008Frederiksberg IF  
2 9.07.65 Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF  
3 9.28.01 Johanne Lilleøre -2008Amager AC  
4 9.28.99 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
5 10.55.60 Elma Chang Bjørnlund -2008Frederiksberg IF  
6 11.00.64 Selma Van Maarschalkerwee -2008Bagsværd AC  
7 12.02.58 Bella Steen Vorborg -2008Bagsværd AC  
 DNS0.00 Clara Wellendorf -2008IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 2 KMSØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
199.31.16 Cecilie Schneider -2007Sparta AM  
 DNS0.00 Louise C.B Jessen -2007Frederiksberg IF  
 DNF0.00 Maja Voigt -2007Sparta AM  
  DRENGE 12 ÅR - 3 KMSØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 11.30.23 Christopher Strandgaard -2006Frederiksberg IF  
2 12.20.71 William Hvass -2006Sparta AM  
3 13.08.24 Sofus Rathje -2006Frederiksberg IF  
4 13.10.55 Gustav Striboldt Lind -2006Frederiksberg IF  
5 13.11.24 David Rogge -2006Hvidovre A&M  
6 13.12.66 Anton Grønborg -2006Frederiksberg IF  
7 13.14.63 Villads Fredsted Andersen -2006Frederiksberg IF  
8 13.16.30 David Rørvig -2006Hvidovre A&M  
9 13.47.81 Villads Emil Rosenstand -2006Frederiksberg IF  
10 13.58.67 Connor Mikkelsen -2006Sparta AM  
11 14.07.09 Sebastian Brogaard -2006Korsør AM  
12 14.41.20 Laurits Læbe Rehhoff Thom -2006Hvidovre A&M  
13 15.01.97 Edwin Rouault -2006Frederiksberg IF  
14 16.38.00 Erik Lange Dons -2006Hvidovre A&M  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Kasper Birk -2006Hvidovre A&M  
  DRENGE 12-13 ÅR - 3 KMSØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 11.25.22 Simon Worsøe Clausen -2005Hvidovre A&M  
2 12.02.17 Andre-Stefan Ursea -2005Hvidovre A&M  
3 12.08.58 Valdemar Baltzeren -2005IK Hellas  
4 12.13.72 Gustav Herold -2005Sparta AM  
5 12.19.56 William Wellendorf -2005IK Hellas  
6 12.38.12 Carlos Ørn Tange Paldan -2005Frederiksberg IF  
7 13.05.60 Esben Madsen -2005Korsør AM  
8 13.14.09 Carl Lassen -2005Hvidovre A&M  
9 13.28.70 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
10 13.46.41 Timoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
11 15.16.31 Lucas Spuur -2005Hvidovre A&M  
 DNSDNS Inuk lipski Thorsheim -2005Holte Atletik  
 DNSDNS Sebastian Glyb -2005Holte Atletik  
 DNSDNS Gustav Stetkær Bohr -2005Holte Atletik  
  HOLD
1 36.41.48 Simon Worsøe Clausen (11.25.22)Hvidovre A&M  
    Andre-Stefan Ursea (12.02.17)   
    Carl Lassen (13.14.09)   
  PIGER 12 ÅR - 3 KMSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 13.48.46 Anna B Andersen -2006Amager AC  
2 14.02.80 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
3 14.07.30 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
4 14.13.45 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006Frederiksberg IF  
5 14.16.37 Asta Højberg -2006Frederiksberg IF  
6 14.39.66 Cassandra Kamph Mikkelsen -2006Sparta AM  
7 15.02.07 Alma Lynge Skjerning -2006Frederiksberg IF  
8 15.03.64 Frida Revall -2006Greve Atletik  
9 15.03.88 Viola Jensen -2006Greve Atletik  
10 15.28.54 Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC  
11 15.41.65 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
 DNF0.00 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
  DNS Freja Abraham -2006Sparta AM  
  PIGER 12-13 ÅR - 3 KMSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 11.27.73 Sofia Thøgersen -2005Sparta AM  
2 12.57.74 Freja Boss Rasmussen -2005IK Viking  
3 14.18.34 Fie Ettrup -2005Korsør AM  
4 15.21.03 Emilie Sundbo -2005Bagsværd AC  
 DNF0.00 Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
  DNS Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik  
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 14.38.20 Noah Borgen Morell -2004IK Olympia  
2 14.45.32 Martin Møllgaard -2003Frederiksberg IF  
3 14.50.91 Philip Grundt Hansen -2004Bagsværd AC  
4 14.59.43 Lauge Rasmussen -2003Trongården IF  
5 15.12.12 Jakob Frisk -2003Blovstrød Løverne  
6 15.25.69 Carl Emil Hjorth -2004Frederiksberg IF  
7 15.43.40 Mats Krüger -2004Ganløse Tri Center/Bulls  
8 15.51.34 Lucas JeppesenKorsør AM  
9 15.54.24 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
10 16.46.96 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
11 16.47.71 David Holst Hahn -2004Frederiksberg IF  
12 17.45.59 Aibert Vagn Jensen -2003Frederiksberg IF  
  DNS Joakim Schnack -2004Ganløse Tri Center/Bulls  
  DNS Pelle Carlsen Mohr -2003Holte Atletik  
  HOLD
1 46.58.72 Martin Møllgaard (14.45.32)Frederiksberg IF  
    Carl Emil Hjorth (15.25.69)   
    David Holst Hahn (16.47.71)   
  DRENGE 16-17 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 13.56.98 Gustav Mørch -2002Blovstrød Løverne  
2 14.36.10 Andreas Holst Lange -2002KIF  
3 14.54.63 Sebastian Larvad -2001Hvidovre A&M  
4 15.01.87 Victor Hee -2001Ballerup AK  
5 15.08.71 Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK  
6 15.09.12 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre A&M  
7 15.19.13 Tobias Mørkeberg Poulsen -2002Hvidovre A&M  
 DNS0.00 Mads Mørch -2001Holte Atletik  
 DNS0.00 Christian Pilehave -2001Holte Atletik  
 DNF0.00 Villads Tobias Schou -2001KIF  
 DNS0.00 Magnus Munk Rosenbeck -2001Holte Atletik  
  HOLD
1 45.22.88 Sebastian Larvad (14.54.63)Hvidovre A&M  
    Nikolaj Lange Dons (15.09.12)   
    Tobias Mørkeberg Poulsen (15.19.13)   
2 0.00 Mads Mørch (0.00)Holte Atletik  
    Christian Pilehave (0.00)   
    Magnus Munk Rosenbeck (0.00)   
  DRENGE 18-19 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 13.56.35 Micki Borgen Morell -2000IK Olympia  
2 14.37.91 Jonathan Makwarth -2000KIF  
 DNS0.00 Jakob Fisher -2000Holte Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 15.59.71 Ellen Nørding Christensen -2003Frederiksberg IF  
2 16.10.37 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
3 16.20.04 Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik  
4 17.11.64 Elisabeth Rønnstad Møller -2004Sparta AM  
5 17.12.98 Amalie Boeck -2003Frederiksberg IF  
6 17.31.85 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
7 17.40.24 Olivia Kellberg -2003Ballerup AK  
8 18.01.41 Kajsa Grønberg Christense -2004Blovstrød Løverne  
9 18.05.03 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK  
10 18.14.11 Laura Nielsen -2004Korsør AM  
11 18.43.06 Ida Mørch -2003Holte Atletik  
12 19.32.56 Hannah Marie Bergström -2004Køge  
13 19.46.15 Silje Oddsen Larsen -2004Ballerup AK  
  HOLD
1 51.22.46 Majken Lützen (16.10.37)Ballerup AK  
    Alma Søttrup (17.31.85)   
    Olivia Kellberg (17.40.24)   
  PIGER 16-17 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 15.58.89 Mia Krüger -2002Ganløse Tri Center/Bulls  
2 16.27.43 Caroline Rødgaard-Jessen -2002Ballerup AK  
3 17.09.26 Mathilde Winther -2002Blovstrød Løverne  
 DNS0.00 Caroline Nørgaard -2001Holte Atletik  
 DNS0.00 Laura Stenderup -2002Holte Atletik  
 DNS0.00 Marie Rossing -2002Holte Atletik  
  HOLD
1 0.00 Caroline Nørgaard (0.00)Holte Atletik  
    Laura Stenderup (0.00)   
    Marie Rossing (0.00)   
  PIGER 18-19 ÅR - 4 KMSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 16.04.21 Caroline Amalie Jensen -1999Holte Atletik  
2 16.09.11 Augusta Grønberg Christen -2000Blovstrød Løverne  
3 16.57.24 Louise Rosenstand Lou -1999Holte Atletik  
4 17.24.05 Nikoline Holm Splittorff -1999Blovstrød Løverne  
5 17.55.71 Freja Lunde Larsen -2000Holte Atletik  
  HOLD
1 50.57.16 Caroline Amalie Jensen (16.04.21)Holte Atletik  
    Louise Rosenstand Lou (16.57.24)   
    Freja Lunde Larsen (17.55.71)   


Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 4. november 2018 klokken 15:37