RESULTATER
den 27.dec 2019 på Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METERFRE KL. 10.50  
NrResultat NavnKlub  
1 9.74 Juliet Hodge -2010Copenhagen International  
2 10.84 Jolie Hjort -2010Ballerup AK  
3 11.06 Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
4 11.36 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
5 13.03 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
6 13.71 Cecilie Winther -2012Ballerup AK  
7 14.49 Joyce Aldama -2012Ballerup AK  
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METERFRE KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 34.93 Juliet Hodge -2010Copenhagen International  
2 41.55 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
3 44.02 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
 HEAT 2
1 37.12 Laura Lehman Jensen -2010FIF Frederiksberg  
2 39.50 Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METERFRE KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.07.86 Karla Kathrine Viggers Fa -2010FIF Frederiksberg  
2 2.09.39 Juliet Hodge -2010Copenhagen International  
3 2.27.65 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
4 2.30.12 Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 4.24.32 Jolie Hjort -2010Ballerup AK  
2 4.25.68 Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
3 4.27.85 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.00 Laura Lehman Jensen -2010FIF Frederiksberg  
2 0.95 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
3 0.85 Jolie Hjort -2010Ballerup AK  
4 0.75 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
5 0.75 Joyce Aldama -2012Ballerup AK  
  DNS Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
 0.700.750.800.850.900.951.001.05 
Laura Lehman Jensen  oxxoooxxoxxx
Silja Hickman   oxooxxx 
Jolie Hjortooooxxx   
Sofie From Grenooxxx     
Joyce Aldamaxooxxx     
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.16 Freja Bank -2010Herlev Atletik  
2 5.19 Laura Lehman Jensen -2010FIF Frederiksberg  
3 5.05 Jolie Hjort -2010Ballerup AK  
4 3.84 Karla Bredmose Rasmussen -2010Herlev Atletik  
5 3.44 Silja Hickman -2010Herlev Atletik  
6 3.29 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
7 2.54 Cecilie Winther -2012Ballerup AK  
8 1.47 Joyce Aldama -2012Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Freja Bank6.006.165.82
Laura Lehman Jensen5.194.965.00
Jolie Hjort4.744.615.05
Karla Bredmose Rasmussen3.843.62x
Silja Hickman2.932.823.44
Sofie From Gren3.103.293.14
Cecilie Winther2.232.542.18
Joyce Aldama1.101.471.42
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERFRE KL. 10.55  
NrResultat NavnKlub  
1 8.91 Sofie Skovgaard Olesen -8Greve Atletik  
2 9.56 Vilma Viggers Fabild -2008FIF Frederiksberg  
3 9.64 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
4 9.72 Ronja revall -9Greve Atletik  
5 10.95 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
6 11.34 Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
  DNS Filippa Redestam -2008Helsingør IF  
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERFRE KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 30.93 Sofie Skovgaard Olesen -8Greve Atletik  
2 32.20 Louise Lehman Jensen -2008FIF Frederiksberg  
  DNS Filippa Redestam -2008Helsingør IF  
 HEAT 2
1 33.15 Vilma Viggers Fabild -2008FIF Frederiksberg  
2 37.82 Helene andersen -8Greve Atletik  
3 39.67 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERFRE KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58.51 Filippa Tvistholm -8Greve Atletik  
2 2.07.66 Vilma Viggers Fabild -2008FIF Frederiksberg  
3 2.23.38 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
4 2.30.70 Helene andersen -8Greve Atletik  
  DNS Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Isabella Bonde -2008KIF  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.25.46 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF Frederiksberg  
2 3.35.43 Filippa Tvistholm -8Greve Atletik  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 12.24 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
2 12.53 Sofie Skovgaard Olesen -8Greve Atletik  
3 13.56 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik Delta  
4 13.73 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
5 13.91 Ronja revall -9Greve Atletik  
6 14.96 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Isabella Bonde -2008KIF  
  DNS Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Louise Lehman Jensen -2008FIF Frederiksberg  
2 1.25 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik Delta  
3 1.15 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
4 1.10 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
5 1.05 Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
6 1.05 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Isabella Bonde -2008KIF  
  DNS Filippa Redestam -2008Helsingør IF  
 0.700.750.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.35 
Louise Lehman Jensen        ooooxxx
Johanne Ellesøe Petersen        ooooxxx 
Elise Sloth    o  ooxoxxx   
Siri Nissen Thyrsted      oxxooxxx    
Maja Kirstine Eybye Peter    ooxooxxx     
Anna Søttrup Dinesenoooooxoxooxxx     
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.14 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
2 8.81 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
3 7.78 Louise Lehman Jensen -2008FIF Frederiksberg  
4 7.77 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik Delta  
5 6.09 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
6 5.33 Sofie Skovgaard Olesen -8Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Viola Lei Hansgaard9.1610.14x
Anna Søttrup Dinesen3.873.158.81
Louise Lehman Jensen7.787.124.57
Johanne Ellesøe Petersen7.066.387.77
Elise Sloth4.634.636.09
Sofie Skovgaard Olesen4.475.334.53
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.05  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.57 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
2 8.76 Celina C.S. Jensen -2007Amager AC  
3 9.54 Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
4 10.15 Josephine Preuss -2007HG  
 HEAT 2
1 9.19 Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
2 9.28 Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC  
3 9.57 Estha Færch -2007Amager AC  
4 10.38 Mathilde Bursøe -2007Ballerup AK  
 HEAT 3
1 8.82 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
2 8.97 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
3 9.45 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
4 11.12 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERFRE KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 30.90 Celina C.S. Jensen -2007Amager AC  
2 31.25 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
3 39.96 Josephine Preuss -2007HG  
 HEAT 2
1 30.62 Frida Revall -6Greve Atletik  
2 34.87 Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
3 37.88 Mathilde Bursøe -2007Ballerup AK  
 HEAT 3
1 30.72 Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
2 31.83 Viola Jensen -6Greve Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERFRE KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.48.44 Luna Haugaard Christensen -2005Ballerup AK  
2 1.54.54 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
3 1.55.54 Frida Revall -6Greve Atletik  
4 1.59.42 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
5 2.00.31 Viola Jensen -6Greve Atletik  
6 2.02.65 Annabella Rose Schmidt -2007Ballerup AK  
7 2.02.69 Alberte Halberg -2006Helsingør IF  
  DNS Mathilde Bursøe -2007Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.32.25 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager AC  
2 3.47.08 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF Frederiksberg  
3 3.52.60 Emilie Jæger -2006IK Hellas  
  DNS Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 11.49 Clara Juul Pallesen -2006Amager AC  
2 11.64 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
3 11.97 Estha Færch -2007Amager AC  
4 12.62 Sophia Bonde -2007KIF  
 HEAT 2
1 12.85 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
2 13.49 Frida Revall -6Greve Atletik  
3 14.36 Josephine Preuss -2007HG  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 Celina C.S. Jensen -2007Amager AC  
= 1.45 Lydia Kure Friis -2006FIF Frederiksberg  
3 1.30 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
4 1.15 Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
5 1.15 Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
6 1.10 Olivia Jakobi østoft -2006IK Hellas  
 0.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Celina C.S. Jensen   o ooooooxxx
Lydia Kure Friis       ooooxxx
Ada Nissen Thyrsted     ooxxoxxx   
Louise Bisgaard    oxxx      
Mille Holck Larsen oooxoxxx      
Olivia Jakobi østoftooxxooxxx       
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.30 Sophia Bonde -2007KIF  
2 1.85 Clara Juul Pallesen -2006Amager AC  
3 1.85 Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC  
 1.701.852.002.152.302.40 
Sophia Bonde  ooxxoxxx
Clara Juul Pallesenxooxxx   
Isabella Kehler Krabbexxooxxx   
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.01 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta A & M  
2 10.83 Sarah Engsig-Karup -2006Bagsværd AC  
3 10.06 Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC  
4 9.18 Clara Juul Pallesen -2006Amager AC  
5 7.84 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
6 7.44 Sophia Bonde -2007KIF  
7 7.32 Emilie Jæger -2006IK Hellas  
8 6.42 Viola Jensen -6Greve Atletik  
9 5.66 Olivia Jakobi østoft -2006IK Hellas  
10 5.44 Estha Færch -2007Amager AC  
11 5.42 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  DNS Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Sofie Nielsen13.019.4412.85
Sarah Engsig-Karup10.8310.6810.10
Isabella Kehler Krabbe10.0610.019.11
Clara Juul Pallesen8.679.188.97
Signe Kensø6.907.846.94
Sophia Bondex7.217.44
Emilie Jæger7.327.096.30
Viola Jensen5.786.425.14
Olivia Jakobi østoft5.664.805.61
Estha Færch5.445.384.00
Dina Ramadani5.075.425.36
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.15  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.10 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 8.29 Sarah Rasmussen -2004HG  
3 8.57 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
4 8.89 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
5 9.43 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
 HEAT 2
1 8.21 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
2 8.63 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
3 8.67 Stine Baandrup Tindbælk -2005Ballerup AK  
4 8.69 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
5 9.11 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERFRE KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 29.61 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
2 29.83 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
  DNS Stine Baandrup Tindbælk -2005Ballerup AK  
  DNS Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.45 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 9.58 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
3 11.20 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.60 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 1.45 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
3 1.40 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
 1.301.351.401.451.501.551.60 
Caroline Vammen xxxooooo
Pauline Bennett Thorup oooxxx  
Lærke Elgaardooxoxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.60 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
  X Silje Oddsen Larsen -2004Ballerup AK  
 1.702.502.602.70 
Lærke Elgaard oxoxxx
Silje Oddsen Larsenxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.70 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
2 9.29 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
3 8.28 Stine Baandrup Tindbælk -2005Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Thea Lei Hansgaardx9.70x
Ashley Gnanogoh9.298.909.02
Stine Baandrup Tindbælk7.448.128.28
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.28 Natalie Vaabengaard -2002HG  
  DNS Ingefred Ankerstjerne -2002Fremad Holbæk  
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.60 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
 2.602.70 
Rebecca Spiegelhauerxxoxxx
  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.19 Ida Lønne Jespersen -2000Ballerup AK  
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.60 Ida Lønne Jespersen -2000Ballerup AK  
 3.003.103.203.303.403.503.603.70 
Ida Lønne Jespersenoooooooxxx
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.89 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
2 9.14 Margaret Darkwa -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rebecca Spiegelhauer9.569.899.84xx8.94
Margaret Darkwa8.069.128.929.14x8.95
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.76 Balder Breinholst -2010Amager AC  
2 9.81 Albert Redestam, -2010Helsingør IF  
3 10.63 Storm Breinholst -2013Amager AC  
4 10.68 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
5 10.74 August Nergaard -2011Fremad Holbæk  
6 10.80 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
 HEAT 2
1 10.33 Christopher L Winther -2011Ballerup AK  
2 10.68 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
3 10.71 Tristan Lund -2010uden klub  
4 11.44 Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik  
5 12.25 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
6 13.14 Alvin Søndergaard -2012Ballerup AK  
7 14.36 August Lund -2013uden klub  
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERFRE KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 31.95 Albert Redestam, -2010Helsingør IF  
2 34.72 Vilhelm Helk -2010FIF Frederiksberg  
3 38.16 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
 HEAT 2
1 37.44 August Nergaard -2011Fremad Holbæk  
2 39.87 Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik  
3 43.14 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
 HEAT 3
1 42.90 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
2 56.51 August Lund -2013uden klub  
  DNS Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager AC  
 HEAT 4
1 36.13 Tristan Lund -2010uden klub  
2 39.16 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
3 43.09 Tobias Andersen -11Greve Atletik  
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERFRE KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.19.62 Christopher L Winther -2011Ballerup AK  
2 2.38.47 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
3 2.48.87 Alvin Søndergaard -2012Ballerup AK  
  DNS Vilhelm Helk -2010FIF Frederiksberg  
  DRENGE 8-9 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 3.46.80 Tristan Lund -2010uden klub  
2 4.05.55 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
3 4.59.99 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.05 Balder Breinholst -2010Amager AC  
2 1.05 Storm Breinholst -2013Amager AC  
3 0.85 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
4 0.75 Alvin Søndergaard -2012Ballerup AK  
  X Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
  DNS Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager AC  
 0.700.750.800.850.900.951.001.051.10 
Balder Breinholst     oooxxx
Storm Breinholst   ooxooxxoxxx
Philip Fjeldstedooxoxxoxxx    
Alvin Søndergaardoxoxxx      
Frederik Frimor         
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.11 Balder Breinholst -2010Amager AC  
2 6.83 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
3 6.46 Vilhelm Helk -2010FIF Frederiksberg  
4 5.60 Albert Redestam, -2010Helsingør IF  
5 4.61 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
6 4.40 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
7 4.37 Tobias Andersen -11Greve Atletik  
8 4.29 Storm Breinholst -2013Amager AC  
9 4.17 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
10 4.02 Christopher L Winther -2011Ballerup AK  
  DNS Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Balder Breinholst7.116.836.57
Carl Carstens6.836.366.37
Vilhelm Helk5.995.206.46
Albert Redestam,5.10x5.60
Viggo Lysemose NIelsen4.604.364.61
Philip Fjeldsted4.404.293.29
Tobias Andersen4.164.354.37
Storm Breinholst4.204.293.96
Frederik Frimor4.174.03x
Christopher L Winther4.023.803.91
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.25 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK  
2 9.83 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
3 10.04 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
4 10.45 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
5 10.86 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
 HEAT 2
1 9.13 Jonatan Horsholt -2008FIF Frederiksberg  
2 9.20 August Herring Jensen -2009FIF Frederiksberg  
3 10.80 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Magnus Nergaard -2008Fremad Holbæk  
 HEAT 3
1 8.96 Birk Kryger -2008HG  
2 9.06 Oliver MikkelsenSparta A & M  
3 10.29 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
4 10.46 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERFRE KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 30.42 Birk Kryger -2008HG  
2 36.43 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
3 39.67 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
 HEAT 2
1 32.19 Jonatan Horsholt -2008FIF Frederiksberg  
2 34.27 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK  
3 35.80 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
 HEAT 3
1 33.92 Frederik Harding -2008IK Hellas  
2 35.48 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
3 38.26 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
 HEAT 4
1 30.84 Oliver MikkelsenSparta A & M  
2 31.66 August Herring Jensen -2009FIF Frederiksberg  
 HEAT 5
1 30.66 Magnus Nergaard -2008Fremad Holbæk  
2 36.14 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF Frederiksberg  
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERFRE KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.04.16 Oliver Harton -2008IK Hellas  
2 2.06.15 Kasper Granlund -9Greve Atletik  
3 2.09.91 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
4 2.10.57 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
5 2.13.74 Frederik Harding -2008IK Hellas  
6 2.15.79 Josh Hjort -2009Ballerup AK  
7 2.43.36 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Magnus Nergaard -2008Fremad Holbæk  
  DNS Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.40  
NrResultat NavnKlub  
1 3.49.79 Kasper Granlund -9Greve Atletik  
2 3.51.56 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF Frederiksberg  
3 3.59.75 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
4 4.03.22 Josh Hjort -2009Ballerup AK  
5 5.12.93 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.20  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 13.05 Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
2 13.20 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
3 13.77 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
4 14.30 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  0.00 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
 HEAT 2
1 11.52 Jonatan Horsholt -2008FIF Frederiksberg  
2 11.70 Oliver MikkelsenSparta A & M  
3 12.58 Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
4 13.30 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
5 13.83 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF Frederiksberg  
6 14.57 Josh Hjort -2009Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Jonatan Horsholt -2008FIF Frederiksberg  
2 1.25 August Herring Jensen -2009FIF Frederiksberg  
3 1.20 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
4 1.15 Oliver MikkelsenSparta A & M  
5 1.10 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF Frederiksberg  
6 1.05 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
7 1.05 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
= 1.05 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
9 0.95 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
= 0.95 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
  X Josh Hjort -2009Ballerup AK  
  DNS Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
 0.700.750.800.850.900.951.001.051.101.151.201.251.301.35 
Jonatan Horsholt    oooooooooxxx
August Herring Jensen      ooooxoxoxxx 
Anthon Juul Adjeiquaye    o oooxoxxoxxx  
Oliver Mikkelsen         oxxx   
Erik Sneholt-Ottesen    oooooxxx    
Ask Jørgensen    ooxooxxx     
Albert Lysemose Nielsen     oxxooxxx     
Joel Hjort    xooxooxxx     
Oskar Søttrup Dinesenooooooxxx       
Mikkel Drage    ooxxx       
Josh Hjort    xxx         
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.79 Oliver MikkelsenSparta A & M  
2 9.26 Birk Kryger -2008HG  
3 8.26 Otto Williams Danmark Jør -2008Ballerup AK  
4 7.62 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
5 7.51 Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
6 7.47 Oliver Harton -2008IK Hellas  
7 6.68 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
8 6.31 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
9 6.24 Frederik Harding -2008IK Hellas  
10 6.08 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
11 5.59 Joel Hjort -2009Ballerup AK  
12 5.04 Josh Hjort -2009Ballerup AK  
13 4.98 Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Oliver Mikkelsen9.299.799.04
Birk Kryger9.268.868.38
Otto Williams Danmark Jør7.567.658.26
Ask Jørgensenx7.627.57
Ilias Spiller6.957.407.51
Oliver Harton7.217.387.47
Mikkel Drage5.546.446.68
Jeppe From Gren6.315.695.52
Frederik Harding6.226.245.06
Albert Lysemose Nielsen5.805.786.08
Joel Hjort5.594.674.88
Josh Hjort5.044.734.97
Oskar Søttrup Dinesen3.724.104.98
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.72 Christian Andersson -6Greve Atletik  
2 8.37 Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik  
3 8.49 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
4 9.03 Noah Bank -2007Herlev Atletik  
  DNS Carl Bäckström Nielsen -2007Amager AC  
  DNS Kevin Jensen -2007KIF  
 HEAT 2
1 7.87 Ludvig Elmedal -2006Fremad Holbæk  
2 8.36 Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
3 8.59 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
4 8.78 Gabriel Andersen -2007Slagelse Atletik Delta  
  DNS Anton Palmkvist -2007Ballerup AK  
  DNS Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERFRE KL. 13.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 36.84 Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas  
  0.00 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager AC  
  DNS Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
 HEAT 2
1 28.85 Hayden Hodge -2006Copenhagen International  
2 29.51 Gabriel Andersen -2007Slagelse Atletik Delta  
3 31.58 Johan Dion Sørensen, -2007uden klub  
 HEAT 3
  DNS Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
  DNS Anton Palmkvist -2007Ballerup AK  
 HEAT 4
1 30.11 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
2 30.75 Wodah Muhammed -2006Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERFRE KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.44.54 Frederik Dahl Larsen -2006FIF Frederiksberg  
2 1.52.52 Hayden Hodge -2006Copenhagen International  
3 1.54.50 Wodah Muhammed -2006Ballerup AK  
4 1.54.51 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
  DNS Carl Bäckström Nielsen -2007Amager AC  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 12.29 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Noah Bank -2007Herlev Atletik  
2 1.20 Gabriel Andersen -2007Slagelse Atletik Delta  
  DNS Kevin Jensen -2007KIF  
 1.101.151.201.251.301.35 
Noah Bankoooooxxx
Gabriel Andersenooxxoxxx  
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.38 Christian Andersson -6Greve Atletik  
2 12.12 Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik  
3 10.03 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
4 9.88 Frederik Dahl Larsen -2006FIF Frederiksberg  
5 9.88 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
6 9.85 Noah Bank -2007Herlev Atletik  
7 8.85 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
8 7.62 Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
  X Johan Dion Sørensen, -2007uden klub  
  X Kevin Jensen -2007KIF  
  DNS Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde 
Christian Andersson12.3810.5112.32
Carl-Emil Jensenxx12.12
Alexander Foltmar8.558.8710.03
Frederik Dahl Larsen9.889.189.85
August Skytte Christensen9.659.649.88
Noah Bank9.859.449.50
Victor Colberg8.857.568.76
Bertil WA Frederiksen7.62x7.50
Johan Dion Sørensen,
Kevin Jensen
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METERFRE KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
1 7.53 Mikkel Marklund -2004Ballerup AK  
2 7.64 Mathias Hjulskov Højen -2005Ballerup AK  
3 7.77 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
4 8.52 Simon-Ronaldo -2004Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 600 METERFRE KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.42.77 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 1.43.09 Simon-Ronaldo -2004Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERFRE KL. 14.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.51.09 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
2 2.59.39 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager AC  
3 3.31.09 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
  DNS Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.45 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.65 Mathias Hjulskov Højen -2005Ballerup AK  
2 1.30 Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK  
3 1.05 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
 0.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.501.551.601.651.70 
Mathias Hjulskov Højen         oooooxxx
Rasmus Eybye Petersen    ooxooxxx      
Valdemar Qvistgaardoooxxx           
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50 Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK  
 2.002.152.302.402.502.60 
Rasmus Eybye Petersenooooxxoxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.23 Frederik D Pedersen -5Greve Atletik  
2 11.87 Emil D Pedersen -5Greve Atletik  
3 10.09 Daniel Larsen -2005Slagelse Atletik Delta  
4 9.40 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
5 8.27 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Frederik D Pedersen12.01x12.2112.0510.1512.23
Emil D Pedersen10.9911.4911.4610.8011.5111.87
Daniel Larsen9.6310.099.69x9.449.63
Daniel Bisgaard9.408.768.98
Rasmus Jæger8.277.77x
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METERFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.80 Alfred Dahl Larsen -2002FIF Frederiksberg  
2 7.84 Mikkel Simonsen -2002Slagelse Atletik Delta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 600 METERFRE KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.34.78 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.69 Mikkel Simonsen -2002Slagelse Atletik Delta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mikkel Simonsen14.25x14.3413.89x14.69
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METERFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.84 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKFRE KL. 10.30  
  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.43 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 Tobias Andersson -2Greve Atletik  
 2.853.003.103.203.30 
Tobias Anderssonxooooxxx
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.19 Mathias B Rasmussen -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias B Rasmussenx10.1510.57x11.19x
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.48 Dlovan Baker -2000Ballerup AK  
  0.00 Thomas Brinch -1962Amager AC  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.98 Christoffer Åndahl -2000KIF  
2 1.30 Thomas Brinch -1962Amager AC  
 1.251.301.351.801.851.901.941.982.01 
Christoffer Åndahl   oxoxoooxxx
Thomas Brinchoxoxxx      
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.91 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rasmus Jensen11.91xxxx11.68
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.48 Thomas Brinch -1962Amager AC  
2 8.83 Stig Fog -1967Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thomas Brinch9.0410.199.519.7910.4810.33
Stig Fogx8.488.298.838.428.53


Genereret af MARS version 2.0.0.405 mandag den 30. december 2019 klokken 14:50