RESULTATER
den 24.aug 2020 på Ballerup Atrletik Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 17.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.97 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup Atletik Klub  
2 6.25 Gaia Lambert -2007Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Annika Hedelund Nielsenx8.48x8.838.978.18
Gaia Lambert6.026.256.105.85x5.95
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 17.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.42 Rebecca Spoeigelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
2 9.20 Margaret Darkwa -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rebecca Spoeigelhauer9.4610.4110.1810.4210.059.85
Margaret Darkwa9.208.72x9.178.989.08
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDMAN KL. 17.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.88 Katrine K Jacobsen -1999Sparta AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Katrine K Jacobsenx11.88xxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDMAN KL. 17.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.88 Alexander Foltmar -2006Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Alexander Foltmar9.679.889.589.559.869.87
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDMAN KL. 17.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.87 Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub  
2 11.77 Rasmus Jensen -1999Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Peter Kveiborg12.4512.5812.8712.8712.6212.66
Rasmus Jensen11.73x11.7711.65x11.70
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 17.45  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 18.86 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Annika Hedelund Nielsen18.86
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 17.45  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 21.81 Margaret Darkwa -2002Ballerup Atletik Klub  
2 21.68 Rebecca Spoeigelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde 
Margaret Darkwa21.81
Rebecca Spoeigelhauer21.68x
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTMAN KL. 17.45  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 57.03 Kathrine Bebe -1991Sparta AM  
2 53.29 Lisa Brix Pedersen -1996Sparta AM  
3 30.17 Katrine K Jacobsen -1999Sparta AM  
4 26.47 Rebecca Nielsen -2000Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Kathrine Bebe56.0855.5257.03
Lisa Brix Pedersen53.29
Katrine K Jacobsen29.1330.17
Rebecca Nielsen26.2926.47
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTMAN KL. 17.45  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 26.21 Thor Bundesen -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde 
Thor Bundesen25.6226.21
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTMAN KL. 17.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.90 Casper Jørgensen -1999Sparta AM  
2 40.86 Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub  
3 32.50 Rasmus Jensen -1999Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde 
Casper Jørgensen51.90
Mathias Peter Kveiborg40.86
Rasmus Jensen31.7332.50
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKASTMAN KL. 18.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 38.55 Rebecca Spoeigelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Rebecca Spoeigelhauer38.55
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTMAN KL. 18.30  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 59.06 Katrine K Jacobsen -1999Sparta AM  
 1.runde 
Katrine K Jacobsen59.06
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTMAN KL. 18.30  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 54.53 Rasmus Jensen -1999Ballerup Atletik Klub  
2 50.49 Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Rasmus Jensen54.53
Mathias Peter Kveiborg50.49
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKASTMAN KL. 19.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 30.13 Rebecca Spoeigelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
2 24.67 Margaret Darkwa -2002Ballerup Atletik Klub  
3 22.72 Tracy Agyekum -2001Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Rebecca Spoeigelhauer30.13
Margaret Darkwa24.67
Tracy Agyekum22.72
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTMAN KL. 19.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.82 Daniel Bisgaard -2005Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Daniel Bisgaard22.82
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTMAN KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 32.33 Thor Bundesen -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Thor Bundesen32.33
  MÆND SENIOR - SPYDKASTMAN KL. 19.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.48 Mathias Peter Kveiborg -2000Ballerup Atletik Klub  
2 30.13 Rasmus Jensen -1999Ballerup Atletik Klub  
 1.runde 
Mathias Peter Kveiborg47.48
Rasmus Jensen30.13


Genereret af MARS version 2.0.0.405 mandag den 24. august 2020 klokken 21:50