RESULTATER
den 11.sep 2018 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.86 Eva Haslev -2009Ballerup AK  
2 7.88 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
3 8.36 Siolja Bøvig Hickman -2010Herlev Atletik  
4 8.55 Julia Pelczar -2010Herlev Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.76+0.0 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
2 2.59+0.0 Siolja Bøvig Hickman -2010Herlev Atletik  
3 2.40+0.0 Eva Haslev -2009Ballerup AK  
4 2.26+0.0 Julia Pelczar -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Emilia Milt Mikkelsenx 2.76+0.02.74+0.0
Siolja Bøvig Hickman2.59+0.02.42-0.42.25-0.6
Eva Haslev2.40+0.02.23+0.02.24+0.0
Julia Pelczar2.20+0.02.16+0.02.26+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 4.19 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Emilia Milt Mikkelsen4.194.174.12
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 16.38 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
2 14.58 Eva Haslev -2009Ballerup AK  
3 9.81 Julia Pelczar -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Emilia Milt Mikkelsen11.8414.6316.38
Eva Haslev14.589.6110.38
Julia Pelczar9.309.818.76
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.08 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
2 10.51 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
3 10.81 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
4 11.64 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.25.39 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
2 1.30.22 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
3 1.31.36 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERTIRS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.19.75 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.55+0.0 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
2 3.47-0.3 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
3 3.25+0.0 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
4 3.04+0.1 Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
5 2.90-0.7 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
6 2.85+0.0 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Maja Auerbach-Lind3.55+0.03.21-1.23.35+0.0
Anna Toft Boesen3.47-0.33.38+0.03.40+0.0
Dagmar Mathilde Løfberg K3.25+0.02.93+0.02.83-1.9
Vanja Stojanovic2.82+0.03.04+0.12.86-1.1
Annika Hedelund Nielsenx 2.90-0.7x 
Dina Ramadani2.85+0.02.83-0.9x 
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.17 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
2 5.77 Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK  
3 3.99 Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
  X Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Annika Hedelund Nielsen5.185.576.17
Anna Toft Boesen5.394.965.77
Vanja Stojanovic3.99xx
Dina Ramadani
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 17.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.63 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
2 12.22 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERTIRS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.01.81 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
2 2.08.81 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
3 2.09.41 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
  0.00 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.28 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
 1.151.201.251.281.31 
Lærke Elgaardooxxoxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.30+0.0 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
2 3.95-1.4 Lærke Elgaard -2005Ballerup AK  
3 3.57+1.3 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Filippa Roug4.23-1.34.30+0.04.20-0.5
Lærke Elgaardx 2.85+0.13.95-1.4
Kirsa Wirth3.57+1.33.18-1.33.38-0.4
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 17.00  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 14.64 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
2 13.49 Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Kirsa Wirthxx14.64
Annika Holther Olesenxx13.49
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.12 Frederik Broksche -2010Ballerup AK  
2 10.27 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.19+0.0 Frederik Broksche -2010Ballerup AK  
2 2.18+0.0 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
3 2.06+0.1 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederik Broksche2.08+0.02.19+0.02.07+0.0
Philip Fjeldstedx 2.18+0.02.07+0.0
Johan Fredrik Kirkelund2.06+0.11.86+0.0x 
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 20.13 Frederik Broksche -2010Ballerup AK  
2 12.28 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
3 5.68 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Frederik Broksche19.5618.1020.13
Philip Fjeldsted11.2511.9612.28
Johan Fredrik Kirkelund5.684.964.94
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 10.13 Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
2 10.31 Karl Emil SøttrupBallerup AK  
3 10.75 Mikkel Højen -2008Ballerup AK  
4 11.12 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev Atletik  
5 11.19 Vilfred Stensgaard -2008Ballerup AK  
6 11.86 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  0.00 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
  0.00 Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERTIRS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.19.75 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
2 2.42.35 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev Atletik  
  0.00 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.05 Karl Emil SøttrupBallerup AK  
2 1.00 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
 1.001.051.10 
Karl Emil Søttrupxoxxoxxx
Andreas Biehl Andersenoxxx 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.90-0.7 Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
2 3.20-0.6 Karl Emil SøttrupBallerup AK  
3 3.10+0.0 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev Atletik  
4 2.98+0.0 Mikkel Højen -2008Ballerup AK  
5 2.68+0.0 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  X  Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
  X  Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
  X  Vilfred Stensgaard -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Otto W.D. Jørgensen3.38+0.03.90-0.73.29-1.0
Karl Emil Søttrupx 2.46-1.73.20-0.6
Kasper Friis Rygaard3.10+0.02.69-0.52.89-0.9
Mikkel Højen2.98+0.02.88+0.0x 
Andreas Biehl Andersen2.68+0.02.35-0.32.41+0.0
Ilias Spiller
Philip Busch-Madsen
Vilfred Stensgaard
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 6.75 Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
2 4.49 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev Atletik  
  X Ilias Spiller -2008Ballerup AK  
  X Vilfred Stensgaard -2008Ballerup AK  
  X Mikkel Højen -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Otto W.D. Jørgensen6.756.715.41
Kasper Friis Rygaard4.494.274.39
Ilias Spiller
Vilfred Stensgaard
Mikkel Højen
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 17.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 10.66 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 11.35 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
3 11.83 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
4 12.59 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
  DNS Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.31 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
2 1.25 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
3 1.20 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
 1.051.101.151.201.251.281.311.34 
Mathias Højenooooooxxoxxx
Alexander Foltmar oooxxoxxx  
Bertil Slotsgaardooxxooxxx   
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.71-0.3 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
  X  Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Daniel Bisgaard4.42+0.04.70-0.54.71-0.3
Markus Oliver Bang
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.59 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
  X Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
  X Mathias Højen -2005Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Alexander Foltmar7.187.597.08
Daniel Bisgaard
Mathias Højen
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 17.00  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 22.10 Mads Christian Eriksen -2005Ballerup AK  
2 19.06 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
3 17.40 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Mads Christian Eriksen20.9222.1020.78
Alexander Foltmar19.0618.9311.90
Bertil Slotsgaardx17.4016.05
  DRENGE 14-15 ÅR - 80 METERTIRS KL. 17.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 10.19 Mikkel David Marklund -2004Ballerup AK  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 11. september 2018 klokken 21:52