RESULTATER
ØST INDE
18-19 januar 2020
Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 9.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.46 Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF695p 
2 10.82 Jolie Hjort -2010Ballerup AK597p 
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.31 Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF635p 
2 3.20 Jolie Hjort -2010Ballerup AK585p 
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Lehman Jensen3.22 3.18 3.31 
Jolie Hjort3.07 3.06 3.20 
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.55  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.46 Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF664p 
2 4.88 Jolie Hjort -2010Ballerup AK567p 
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Lehman Jensen5.105.205.46
Jolie Hjort4.264.814.88
  PIGER 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1994 Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF3 
2 1749 Jolie Hjort -2010Ballerup AK3 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 9.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.05 Ronja revall -9Greve Atletik813p 
2 10.63 Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF648p 
3 10.99 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK552p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.48 Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF709p 
2 3.34 Ronja revall -9Greve Atletik648p 
3 3.00 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK492p 
 1.runde2.runde3.runde 
Siri Milter Fausager3.48 3.43 3.40 
Ronja revall3.02 x 3.34 
Anna Søttrup Dinesen2.37 2.76 3.00 
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.55  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.21 Ronja revall -9Greve Atletik623p 
2 4.82 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK556p 
3 4.76 Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF546p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ronja revall5.214.324.61
Anna Søttrup Dinesen4.414.714.82
Siri Milter Fausager4.364.694.76
  PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2084 Ronja revall -9Greve Atletik3 
2 1903 Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF3 
3 1600 Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK3 
  PIGER 12 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 9.15FEmma King -2008Københavns IF  
2 9.43fElise Sloth -2008Herlev Atletik  
3 9.45 Filippa Redestam -2008Helsingør IF  
4 9.47 Isabella Petersen -2008Frederiksberg IF  
5 10.32 Emilia Villum Marke -2008Sparta A&M  
6 10.40 Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC  
  0.00 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
 HEAT 2
1 9.07FAmalie Hesthaven -2008Gentofte IK  
2 9.24fKlara Hatini Pedersen -2008Københavns IF  
3 9.36fSilje Ålsbøl Jensen -2008Trongården IF  
4 9.74 Line Svare -2008Amager AC  
5 9.82 Smilla Wilsborg Slatanach -2008FIF Hillerød  
6 10.12 Isabella Bonde -2008Københavns IF  
7 10.20 Carla Sehrt Arnø -2008Gentofte IK  
 HEAT 3
1 9.22FClara Vejlgaard -2008Sparta A&M  
2 9.24fEsther Falck -2008Sparta A&M  
3 9.34fQueen Riege -2008Sparta A&M  
4 9.45 Selma Guldager Knudsen -2008Trongården IF  
5 9.49 Karla Danger Nielsen -2008Københavns IF  
6 9.56 Liv Amelia Nygård -2008Københavns IF  
7 10.49 Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Maja Eybye Petersen -2008Ballerup AK  
  DNS Anousha Winther -2008Københavns IF  
  DNS Nikoline Willadsen -2008Trongården IF  
  PIGER 12 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.99 Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK  
2 9.18 Emma King -2008Københavns IF  
= 9.18 Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF  
4 9.20 Esther Falck -2008Sparta A&M  
5 9.31 Silje Ålsbøl Jensen -2008Trongården IF  
6 9.33 Clara Vejlgaard -2008Sparta A&M  
7 9.38 Queen Riege -2008Sparta A&M  
8 9.40 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
  PIGER 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.20  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.49.451h Filippa Tvistholm -8Greve Atletik956p 
2 1.50.371h Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF942p 
3 2.10.711h Johanne Marie Lilleøre -2008Amager AC659p 
= 2.10.712h Emilie Holm -2008Sparta A&M659p 
5 2.15.002h Isabella Petersen -2008Frederiksberg IF606p 
6 2.15.992h Emilia Villum Marke -2008Sparta A&M595p 
7 2.16.631h Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC587p 
8 2.25.992h Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC482p 
  0.001h Isabella Bonde -2008Københavns IF  
  0.002h Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik  
  DNS1h Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF  
  DNS  Anousha Winther -2008Københavns IF  
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.20  
  ( 1.00+5 1.25+3 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.46 Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF  
2 1.43 Clara Vejlgaard -2008Sparta A&M  
3 1.40 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
4 1.28 Esther Falck -2008Sparta A&M  
5 1.28 Line Svare -2008Amager AC  
6 1.25 Isabella Bonde -2008Københavns IF  
7 1.20 Elise Sloth -2008Herlev Atletik  
8 1.20 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
9 1.15 Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik  
10 1.10 Queen Riege -2008Sparta A&M  
11 1.10 Maja Eybye Petersen -2008Ballerup AK  
  DNS Filippa Redestam -2008Helsingør IF  
 1.001.051.101.151.201.251.281.311.341.371.401.431.461.48 
Louise Lehman Jensen    ooooxooooxxoxxx
Clara Vejlgaard   oooooooxxooxxx 
Viola Lei Hansgaard     ooooxooxxx  
Esther Falck  oooxoxoxxx      
Line Svare   oxoxoxoxxx      
Isabella Bonde oxoooxoxxx       
Elise Slothoooxxoxoxxx        
Siri Nissen Thyrsted oooxxoxxx        
Maja Bayer-Fabero oxoxxx         
Queen Riege  xoxxx          
Maja Eybye Petersenoxoxoxxx          
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.40 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
2 8.63 Emma King -2008Københavns IF  
3 8.29 Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF  
4 8.05 Line Svare -2008Amager AC  
5 7.56 Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC  
6 6.98 Esther Falck -2008Sparta A&M  
7 6.68 Liv Amelia Nygård -2008Københavns IF  
  X Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Viola Lei Hansgaard10.4010.289.919.159.019.77
Emma King7.887.958.637.648.027.64
Louise Lehman Jensen6.187.297.027.938.297.63
Line Svare7.868.057.146.777.167.10
Silke Marie Bach Madsen6.677.416.866.997.537.56
Esther Falck6.626.986.156.716.956.48
Liv Amelia Nygård6.39xx5.516.68x
Annika Hedelund Nielsen
  PIGER 12 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 7.12.06 Olga Nørgaard Rathje -2008Københavns IF  
  PIGER 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 956 Filippa Tvistholm -8Greve Atletik1 
2 942 Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF1 
3 659 Emilie Holm -2008Sparta A&M1 
4 659 Johanne Marie Lilleøre -2008Amager AC1 
5 606 Isabella Petersen -2008Frederiksberg IF1 
6 595 Emilia Villum Marke -2008Sparta A&M1 
7 587 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC1 
8 482 Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC1 
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.45  
  Til semifinale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.60SAsta Garder -2007Københavns IF  
2 8.79sFrederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
3 8.80sFilippa b Clemmensen -2007Gentofte IK  
4 9.29sEstha Færch -2007Amager AC  
5 9.51sAliya Dahl -2007Københavns IF  
  0.00 Selma Munk Plum -2007Frederiksberg IF  
  0.00 Matilde Bursøe -2007Ballerup AK  
  0.00 Gaia Lambert -2007Ballerup AK  
 HEAT 2
1 8.63SFreja Isabel Knudsen -2007Sparta A&M  
2 8.76sCelina Jensen -2007Amager AC  
3 8.96sLouise Bisgaard -2007Ballerup AK  
4 9.40sOlivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M  
5 9.41sBianca Baan -2007Helsingør IF  
6 9.54sMille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
7 10.73 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC  
  0.00 Selina T Mørch -2007Ballerup AK  
 HEAT 3
1 8.41SMaja B. Voigt -2007Sparta A&M  
2 8.60sSarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
3 8.94sAsta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
4 8.97sSophia Bonde -2007Københavns IF  
5 9.91sVanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
6 9.92 Naia Hansen -2007Amager AC  
  0.00 Dagmar Mathilde Karlsen -2007Ballerup AK  
  DNS Christine Emilie Næsby -2007Sparta A&M  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 14.45  
  Til finale: 16 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.48fMaja B. Voigt -2007Sparta A&M  
2 8.61fCelina Jensen -2007Amager AC  
3 8.93fAsta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
4 8.95fLouise Bisgaard -2007Ballerup AK  
5 9.71 Bianca Baan -2007Helsingør IF  
6 10.44 Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
  0.00 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
  0.00 Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M  
 HEAT 2
1 8.46fAsta Garder -2007Københavns IF  
2 8.49fFreja Isabel Knudsen -2007Sparta A&M  
3 8.83fFilippa b Clemmensen -2007Gentofte IK  
4 8.84fFrederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
5 9.01 Sophia Bonde -2007Københavns IF  
6 9.34 Estha Færch -2007Amager AC  
7 9.43 Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
8 9.52 Aliya Dahl -2007Københavns IF  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.30  
NrResultat NavnKlub  
1 8.52 Freja Isabel Knudsen -2007Sparta A&M  
2 8.54 Asta Garder -2007Københavns IF  
3 8.57 Maja B. Voigt -2007Sparta A&M  
4 8.61 Celina Jensen -2007Amager AC  
5 8.85 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
6 8.95 Filippa b Clemmensen -2007Gentofte IK  
7 8.99 Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
8 9.14 Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55.92 Aliya Dahl -2007Københavns IF  
2 1.56.64 Mille Elmer -2007Københavns IF  
3 1.57.64 Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( 1.00+5 1.25+3 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.47 Celina Jensen -2007Amager AC  
2 1.34 Bianca Baan -2007Helsingør IF  
3 1.31 Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
4 1.28 Naia Hansen -2007Amager AC  
5 1.20 Louise Bisgaard -2007Ballerup AK  
6 1.20 Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M  
  DNS Christine Emilie Næsby -2007Sparta A&M  
 1.001.051.101.151.201.251.281.311.341.371.421.471.50 
Celina Jensen    o ooooooxxx
Bianca Baan  oooooooxxx   
Vanja Stojanovicoooooooxoxxx    
Naia Hansen  ooooxxoxxx     
Louise Bisgaard   ooxxx       
Olivia Dahl Lunøe   oxoxxx       
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.38 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta A&M  
2 10.46 Maja B. Voigt -2007Sparta A&M  
3 9.25 Aliya Dahl -2007Københavns IF  
4 7.98 Sophia Bonde -2007Københavns IF  
5 7.56 Naia Hansen -2007Amager AC  
6 7.29 Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M  
7 6.52 Estha Færch -2007Amager AC  
8 5.80 Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik  
9 5.65 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC  
  DNS Dagmar Mathilde Karlsen -2007Ballerup AK  
  DNS Gaia Lambert -2007Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Sofie Nielsen10.9312.3612.3811.586.5611.61
Maja B. Voigt9.379.938.979.069.9310.46
Aliya Dahl9.259.04x8.758.968.96
Sophia Bonde7.86x7.037.987.697.73
Naia Hansen7.557.457.206.777.417.56
Olivia Dahl Lunøe7.297.106.42x6.486.95
Estha Færch6.526.416.165.715.896.19
Vanja Stojanovic5.685.795.555.545.215.80
Anna Nova Kronberg Anders5.655.555.38
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 7.16.49 Estha Færch -2007Amager AC  
2 8.03.40 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.20  
  Til semifinale: 5 heatvindere, samt de 11 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.14SCelina Hagihara -2006Københavns IF  
2 8.42sSolvej Møller -5Greve Atletik  
3 8.48sAurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M  
4 9.06 Mathilde Olsen -6Greve Atletik  
= 9.06 Clara Juul Pallesen -2006Amager AC  
6 9.45 Laura Halberg Nome -2006Bagsværd AC  
7 9.59 Signe Juhl Laursen -2005Sparta A&M  
  DNS Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF  
 HEAT 2
1 8.23SAshley Gnanagoh -2005Ballerup AK  
2 8.35sHelena Reijnen -2005Sparta A&M  
3 8.49sElisabeth R. Elsner -2006Københavns IF  
4 8.50sMaria Buch -2005Københavns IF  
5 8.71 Anna E B Pedersen -2005Sparta A&M  
6 9.18 Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød  
7 9.27 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
 HEAT 3
1 8.13SAsta Exner Jensen -2005Holte Atletik  
2 8.18sNora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik  
3 8.55sStine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
4 9.00 Ella Aurora Magelund Rasm -2005Frederiksberg IF  
5 9.14 Pil Nedergaard -2006Sparta A&M  
6 9.18 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
7 9.24 Sara Francisco Mouridsen -2006Bagsværd AC  
8 9.68 Naja Lildholdt -2006Amager AC  
 HEAT 4
1 8.27SSille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
2 8.55sBolete Nimskov -2005Sparta A&M  
= 8.55sFilippa Roug -2005Ballerup AK  
4 8.85 Frederikke Jensen -2006HG ATM  
5 8.87 Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
6 8.91 Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF  
7 8.94 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
  0.00 Wilma Malou Ravn -2006Ballerup AK  
 HEAT 5
1 8.30SEmilie B. Voigt -2005Sparta A&M  
2 8.38sSarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC  
3 8.70sVilma Bahne Jessen -2005Frederiksberg IF  
4 9.10 Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF  
5 9.19 Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik  
6 9.25 Marie Friis Houbak -2006Sparta A&M  
7 9.28 Cornelia Havsteen -2005Holte Atletik  
  0.00 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC  
  DNS Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 14.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.10fAsta Exner Jensen -2005Holte Atletik  
2 8.27fSille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
3 8.36fEmilie B. Voigt -2005Sparta A&M  
4 8.53fSolvej Møller -5Greve Atletik  
5 8.57 Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
= 8.57 Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC  
7 8.68 Vilma Bahne Jessen -2005Frederiksberg IF  
8 8.69 Maria Buch -2005Københavns IF  
 HEAT 2
1 7.88fAshley Gnanagoh -2005Ballerup AK  
2 8.07fCelina Hagihara -2006Københavns IF  
3 8.16fNora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik  
4 8.39fHelena Reijnen -2005Sparta A&M  
5 8.56 Bolete Nimskov -2005Sparta A&M  
6 8.57 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
= 8.57 Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M  
8 8.58 Elisabeth R. Elsner -2006Københavns IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.55  
NrResultat NavnKlub  
1 7.94 Ashley Gnanagoh -2005Ballerup AK  
2 7.95 Celina Hagihara -2006Københavns IF  
3 8.10 Asta Exner Jensen -2005Holte Atletik  
4 8.14 Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik  
5 8.27 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
6 8.45 Emilie B. Voigt -2005Sparta A&M  
7 8.53 Solvej Møller -5Greve Atletik  
  0.00 Helena Reijnen -2005Sparta A&M  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.30.852h Celina Hagihara -2006Københavns IF  
2 2.34.282h Annabelle Viple -2005Amager AC  
3 2.37.462h Anna Bjaaland Andersern -2006Amager AC  
4 2.39.492h Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
5 2.40.241h Saga Bergholm -2005Sparta A&M  
6 2.41.332h Luna Haugaard Christensen -2005Ballerup AK  
7 2.41.562h Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK  
8 2.42.051h Frida Revall -6Greve Atletik  
9 2.43.032h Ida Kiil -2005Gentofte IK  
10 2.43.301h Ella Aurora Magelund Rasm -2005Frederiksberg IF  
11 2.45.631h Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
12 2.49.721h Laura Halberg Nome -2006Bagsværd AC  
13 2.57.561h Alberte Halberg Bredgaard -2006Helsingør IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
1 11.47.50 Laura Maria Thomsen -2006Frederiksberg IF  
2 11.48.07 Alma Juhl Horsgaard -2005Københavns IF  
3 11.51.44 Madeleine A. Rasmussen -2005Sparta A&M  
4 12.42.93 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006Frederiksberg IF  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.50  
  ( 1.10+5 1.35+3 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.59 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager AC  
2 1.56 Isabel Farup -2005Holte Atletik  
3 1.53 Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF  
4 1.53 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta A&M  
= 1.53 Maria Buch -2005Københavns IF  
6 1.47 Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød  
7 1.44 Bolete Nimskov -2005Sparta A&M  
8 1.35 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
9 1.30 Lærke Elgaard LarsenBallerup AK  
= 1.30 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
11 1.30 Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF  
12 1.25 Mie Sühler -2006IK Olympia  
13 1.15 Naja Lildholdt -2006Amager AC  
  X Ingrid Gram Jensen -2005Sparta A&M  
  X Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
  X Wilma Malou Ravn -2006Ballerup AK  
 1.101.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.591.62 
Laura Bollerslev Andrease        ooooooxxx
Isabel Farup        ooooxxoxxx 
Lydia Kure Friis     ooooooxxx  
Kaisa Duedam Ventrup      ooooxxoxxx  
Maria Buch  oooooooooxxoxxx  
Rosa Poulsen  oooxoooxoxoxxx    
Bolete Nimskov    oooxxoxxoxxx     
Charmaine De Tazaoooxoxxoxxoxxx        
Lærke Elgaard Larsen    oxxx        
Ada Nissen Thyrsted  oooxxx         
Mathilde Mønsted Larsen   xooxxx         
Mie Sühleroxoooxxx          
Naja Lildholdt oxxx            
Ingrid Gram Jensen               
Sille Kurylak Hansen               
Wilma Malou Ravn               
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 9.73 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
2 9.56 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
3 9.45 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager AC  
4 9.41 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Thea Lei Hansgaard9.54 9.34 9.73 9.42 9.57 9.50 
Amalie Nymann Thomsen9.25 9.17 9.56 x 9.44 9.46 
Laura Bollerslev Andrease9.25 9.16 9.41 9.30 9.42 9.45 
Caroline Jørgensenx 9.32 9.41 8.84 9.27 9.15 
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 9.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.51 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
2 10.42 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta A&M  
3 10.19 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
4 10.17 Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
5 9.82 Luna Frid Hanberg -2006Sparta A&M  
6 9.56 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
7 9.20 Julie Rasmussen -2006Holte Atletik  
8 9.01 Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC  
9 9.01 Pil Nedergaard -2006Sparta A&M  
10 8.93 Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF  
11 8.86 Clara Ruud Hansen -2005Helsingør IF  
12 8.73 Elisabeth R. Elsner -2006Københavns IF  
13 8.68 Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M  
14 8.37 Mie Sühler -2006IK Olympia  
15 8.30 Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
16 7.76 Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød  
17 7.76 Esther Alice Ravn -2006Frederiksberg IF  
18 7.72 Freja Veicherts -2005Københavns IF  
19 7.44 Marie Agergaard -2005Helsingør IF  
20 7.36 Ella Bek -2005Hvidovre AM  
21 7.25 Clara Juul Pallesen -2006Amager AC  
22 7.21 Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik  
23 7.06 Annabelle Viple -2005Amager AC  
24 6.84 Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM  
25 6.79 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
26 6.61 Sophie Isabella Andersen -2006Hvidovre AM  
27 6.57 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
  X Nanna Elsfeldt -2006Ballerup AK  
  DNS Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Lei Hansgaard9.8910.219.3110.5110.099.79
Ingrid Gram Jensen9.829.7810.079.8610.429.79
Caroline Jørgensen9.529.309.429.0410.0510.19
Ida Hørdum Nielsen10.178.919.069.799.969.49
Luna Frid Hanberg8.939.279.829.709.779.76
Sille Kurylak Hansen8.959.189.129.129.569.17
Julie Rasmussen8.148.809.199.208.958.78
Sarah Engsig Karup8.629.019.018.988.638.82
Pil Nedergaard8.378.669.01
Nynne Gaarde Høgsbro8.938.538.74
Clara Ruud Hansen8.86xx
Elisabeth R. Elsner8.738.678.44
Aurora Suarez Alvarez Tho8.687.748.03
Mie Sühlerx8.377.76
Ida Mørck8.306.797.72
Rosa Poulsen7.467.667.76
Esther Alice Ravn7.067.307.76
Freja Veicherts7.727.617.70
Marie Agergaard7.447.39x
Ella Bek7.367.016.48
Clara Juul Pallesen7.257.216.50
Jamilla Jensen6.756.287.21
Annabelle Viple7.066.786.72
Mathilde Ugleholt Hansen6.846.555.59
Signe Kensø6.795.686.08
Sophie Isabella Andersen6.255.786.61
Charmaine De Taza6.576.375.38
Nanna Elsfeldt---
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 6.33.93 Freja Veicherts -2005Københavns IF  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.55  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.03FAnnika Haldbo -2003Sparta A&M  
2 8.14fCaroline Vammen -2004Ballerup AK  
3 8.50fNanna Grubert -2004Ballerup AK  
4 8.72 Laura Kirstine Mortensen -2004Helsingør IF  
5 8.74 Aude Tra-bi -2003Ballerup AK  
6 9.04 Sofie Tamborg Karacan -2003Frederiksberg IF  
 HEAT 2
1 7.93FJosephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M  
2 8.26fSarah Rasmussen -2004HG ATM  
3 8.29fAnnika Vinther -2004Helsingør IF  
4 8.44fStine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
5 8.64fSigne Xin von Rosen -2004Bagsværd AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Ingeborg Falck -2004Sparta A&M  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 7.92 Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M  
2 8.04 Annika Haldbo -2003Sparta A&M  
3 8.21 Sarah Rasmussen -2004HG ATM  
4 8.24 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
5 8.37 Annika Vinther -2004Helsingør IF  
6 8.44 Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
7 8.54 Signe Xin von Rosen -2004Bagsværd AC  
8 8.56 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.27.86 Elisabeth Møller Rønnstad -2004Sparta A&M  
2 2.28.01 Esther Kirkeby -2004Københavns IF  
3 2.39.46 Ida Palbo -2003FIF Hillerød  
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
1 12.44.13 Emma Fokdal -2004Gentofte IK  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.05  
  ( 1.20+5 1.45+3 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.73 Karla Schärfe -2003Sparta A&M  
2 1.57 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
3 1.54 Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik  
4 1.45 Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M  
5 1.40 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
 1.311.401.451.511.541.571.581.601.651.681.701.731.761.80 
Karla Schärfe    oo oooxxooxxx 
Caroline Vammeno   xxoxxo       xxx
Smilla Hytholm Alex Peter   oxoxxx        
Josephine Koch Jacobsen oxo   xxx       
Pauline Bennett Thorup oxxx           
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 11.32 Kathrine Holst Hahn -2004Frederiksberg IF  
2 10.79 Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik  
  DNS Smilla Mygind Kristensen -2004Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Kathrine Holst Hahn10.76 11.32 9.91 11.25 11.27 x 
Smilla Hytholm Alex Peterx 10.79 10.72 10.70 10.43 10.54 
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.72 Søs Sühler -2004IK Olympia  
  DNS Smilla Mygind Kristensen -2004Københavns IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Søs Sühler11.7211.7611.6011.8512.7212.55
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.20  
  Til finale: 1 heatvindere, samt de 7 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
1 7.82 Caroline Benfeldt Sørens -2002Frederiksberg IF  
2 8.02 Emilie Florin -2001Helsingør IF  
3 8.20 Victoria Lee Lendal -2002Sparta A&M  
4 8.30 Natalie Vaabengaard -2002HG ATM  
= 8.30 Liv Nedergaard -2002Sparta A&M  
  0.00 Ingefred Ankerstjerne -2002Fremad Holbæk  
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.05  
  ( 1.20+5 1.45+3 )
NrResultat NavnKlub  
1 1.51 Sara Bleibach Olsen -2001Sparta A&M  
  X Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
 1.511.54 
Sara Bleibach Olsenoxxx
Anne Gundelach Lorenzen  
  PIGER 18-19 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 10.09 Natalie Vaabengaard -2002HG ATM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Natalie Vaabengaard9.74 9.70 10.09 9.67 9.72 x 
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.10  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.58 Amalie Pfeiffer -2001Sparta A&M  
2 11.12 Ida Beiter Bomme -2001Sparta A&M  
3 10.41 Ellen Lawaetz -2002Sparta A&M  
4 10.04 Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK  
5 9.18 Margaret Darkwa -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Pfeiffer11.3911.0011.5811.49x11.49
Ida Beiter Bomme9.5711.1210.7910.26x10.37
Ellen Lawaetzxx10.41x8.989.23
Rebecca Spigelhauer9.75x9.959.7610.0210.04
Margaret Darkwax8.549.188.649.02x
  DRENGE 12 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.30  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.92FOliver Mikkelsen -2008Sparta A&M  
2 9.13fMalthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
3 9.26fEskild Jørgensen -2008Gentofte IK  
4 9.47fVilly Reedtz Funder -2008Sparta A&M  
5 9.53 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
6 10.26 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
 HEAT 2
1 8.87FOliver Someya Elklint -2008Sparta A&M  
2 9.16fOtto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
3 9.48 William Thøgersen -2008Sparta A&M  
4 9.58 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
5 10.41 Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF  
  0.00 Rasmus Qvist -2008Ballerup AK  
 HEAT 3
1 8.91FJohan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M  
2 9.05fJonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF  
3 9.58 William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M  
4 9.97 Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M  
5 10.15 David R. Nielsen -2008Sparta A&M  
6 10.27 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Birk Kryger -2008HG ATM  
  DRENGE 12 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.35  
NrResultat NavnKlub  
1 8.79 Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M  
2 8.97 Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M  
3 9.00 Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF  
4 9.01 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M  
5 9.29 Eskild Jørgensen -2008Gentofte IK  
6 9.32 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
7 9.49 Villy Reedtz Funder -2008Sparta A&M  
  0.00 Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
  DRENGE 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50.50 William Thøgersen -2008Sparta A&M  
2 1.55.96 Jeppe Birk -2008Hvidovre AM  
3 1.57.30 Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M  
4 1.57.86 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
5 2.08.17 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
6 2.08.30 Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF  
7 2.09.49 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
8 2.31.15 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
  0.00 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 9.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.72 Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M  
2 4.48 Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF  
3 4.42 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M  
4 4.16 Eskild Jørgensen -2008Gentofte IK  
5 4.11 Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M  
6 4.03 Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
7 4.03 Jeppe Birk -2008Hvidovre AM  
8 4.00 William Thøgersen -2008Sparta A&M  
9 3.96 William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M  
10 3.84 Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M  
11 3.78 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
12 3.68 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
13 3.53 Markus Petersen -2008FIF Hillerød  
14 3.44 Mikkel Drage -8Greve Atletik  
15 3.42 David R. Nielsen -2008Sparta A&M  
16 3.41 Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik  
17 3.28 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
  DNS Rasmus Qvist -2008Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Birk Kryger -2008HG ATM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Oliver Mikkelsen4.48 4.49 x x x 4.72 
Jonatan Horsholt4.48 4.36 4.34 4.30 4.31 4.44 
Johan Dahl Kokkegård4.41 4.25 4.38 4.36 x 4.42 
Eskild Jørgensen4.05 4.04 3.98 4.10 4.04 4.16 
Oliver Someya Elklint4.09 4.11 4.00 4.07 4.09 3.99 
Otto W. D. Jørgensen3.91 3.80 3.98 4.03 3.72 3.69 
Jeppe Birk4.03 x 3.78 3.55 3.49 3.80 
William Thøgersen4.00 3.78 4.00 3.91 3.93 3.81 
William Matthew Buck Wil3.86 3.87 3.96 
Mads Augustinus Rasmussen3.84 3.77 3.67 
Malthe Nikolaj Godsk Jørg3.75 3.78 3.76 
Liam Simonsen3.68 x 3.60 
Markus Petersen3.53 x 3.51 
Mikkel Drage3.42 3.23 3.44 
David R. Nielsen3.42 3.38 3.38 
Anthon Juul Adjeiquaye3.41 2.97 3.38 
Ask Jørgensen3.28 3.18 3.11 
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.45  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.12FTobias Jørgensen -2007Gentofte IK  
2 8.45fCarl Bäckström Nielsen -2007Amager AC  
3 8.69fNoah Bank -2007Herlev Atletik  
4 8.84 August Juhl Horsgaard -2007Københavns IF  
5 8.91 Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
6 9.20 Anton Palmkvist -2007Ballerup AK  
  0.00 Jeppe Statkaer Bohr -2007Holte Atletik  
 HEAT 2
1 8.44FAugust Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
2 8.51fThor Knudsen -2007Sparta A&M  
3 8.60fNikolaj Krüger -2007Sparta A&M  
4 8.76fSamuel Kærhøg -2007Københavns IF  
5 8.82fPhillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
6 9.09 Jonathan Holm -2007Trongården IF  
7 9.21 Lake Axen -2007Herlev Atletik  
8 9.57 Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Kevin Jensen -2007Københavns IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.25  
NrResultat NavnKlub  
1 8.21 Tobias Jørgensen -2007Gentofte IK  
2 8.37 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager AC  
3 8.42 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
4 8.60 Thor Knudsen -2007Sparta A&M  
5 8.79 Nikolaj Krüger -2007Sparta A&M  
6 8.81 Noah Bank -2007Herlev Atletik  
7 8.83 Samuel Kærhøg -2007Københavns IF  
8 8.89 Phillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.46.07 Anders Silleborg -2007Sparta A&M  
2 1.47.92 Theodor Reedtz Lundsgaard -2007Gentofte IK  
3 1.48.12 William Kragholm -2007Blovstrød Løverne  
4 1.53.05 Mads Vincentsen -2007Sparta A&M  
5 2.04.41 Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik  
  0.00 Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
  0.00 Andreas Magne Johannesen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.01 Thor Knudsen -2007Sparta A&M  
2 4.87 Kevin Jensen -2007Københavns IF  
3 4.84 Tobias Jørgensen -2007Gentofte IK  
4 4.47 Noah Bank -2007Herlev Atletik  
5 4.43 Nikolaj Krüger -2007Sparta A&M  
6 4.39 Anton Palmkvist -2007Ballerup AK  
7 4.26 Emil Zilmer Lund -2007Amager AC  
8 4.24 Mads Vincentsen -2007Sparta A&M  
9 4.14 Aksel Birk Stjernstrøm -2007Sparta A&M  
10 4.10 Phillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
11 4.03 Lake Axen -2007Herlev Atletik  
12 3.96 Samuel Kærhøg -2007Københavns IF  
13 3.83 Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik  
  DNS August Juhl Horsgaard -2007Københavns IF  
  DNS Jeppe Statkaer Bohr -2007Holte Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Thor Knudsen4.91 4.92 4.85 4.83 5.01 4.94 
Kevin Jensen4.80 4.82 4.76 4.81 4.78 4.87 
Tobias Jørgensen4.63 4.82 4.58 4.64 4.84 4.71 
Noah Bank4.22 4.03 4.13 3.91 4.47 4.47 
Nikolaj Krügerx 4.35 4.43 2.11 4.30 3.56 
Anton Palmkvist3.62 x 4.39 4.31 4.21 x 
Emil Zilmer Lund4.26 4.07 4.17 4.16 4.03 4.22 
Mads Vincentsen4.24 3.32 4.05 4.03 4.21 x 
Aksel Birk Stjernstrøm4.06 4.10 4.14 
Phillip Busch-Madsenx 4.10 x 
Lake Axen3.96 4.03 3.95 
Samuel Kærhøg3.96 3.74 3.90 
Mads Laurits Nejsum Claus3.53 x 3.83 
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.53FMathias Højen -2005Ballerup AK  
2 7.67fGustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik  
3 7.91 Vitus Rosenkrands -2005Sparta A&M  
4 8.28 Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M  
5 8.36 Rumle Flindt-Egebak -2006Bagsværd AC  
6 8.45 Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF  
7 8.58 Villads Fredsted Andersen -2006Frederiksberg IF  
 HEAT 2
1 7.68FHakeem Ali -2005Sparta A&M  
2 7.75fSebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik  
3 7.89fLudvig Elmedal -2006Fremad Holbæk  
4 8.18 Oliver Larsen -2005Amager AC  
5 8.51 Eli Riege -2006Sparta A&M  
6 9.10 Wodah Muhammed Abdeljelil -2006Ballerup AK  
 HEAT 3
1 7.69FChristian Andersson -6Greve Atletik  
2 7.77fAnyel Weis -2006Sparta A&M  
3 7.80fDaniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
4 8.37 Victor Colberg -2006Ballerup AK  
5 8.77 Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M  
  DNS Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta A&M  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 15.05  
NrResultat NavnKlub  
1 7.54 Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik  
2 7.56 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
3 7.64 Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik  
4 7.70 Hakeem Ali -2005Sparta A&M  
5 7.77 Anyel Weis -2006Sparta A&M  
6 7.78 Christian Andersson -6Greve Atletik  
7 7.79 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
8 7.83 Ludvig Elmedal -2006Fremad Holbæk  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.11.93 Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik  
2 2.14.75 Hjalte Dalskov -2005Fremad Holbæk  
3 2.31.10 Wodah Muhammed Abdeljelil -2006Ballerup AK  
4 2.32.10 Gustav Bodekær Thomsen -2005Fremad Holbæk  
  0.00 Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M  
  DNS Mads Vielsøe-Nielsen -2005HG ATM  
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.11.61 Christopher Strandgaard -2006Sparta A&M  
2 10.21.15 William Hvass -2006Sparta A&M  
3 10.39.07 Carl da Cunha Lassen -2005Hvidovre AM  
4 10.39.12 Storm Foged Sabroe -2006Frederiksberg IF  
5 11.02.74 Laurits Gade Strøyer Ande -2005Blovstrød Løverne  
6 11.33.72 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.24 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
2 5.65 Hakeem Ali -2005Sparta A&M  
3 5.53 Christian Andersson -6Greve Atletik  
4 5.50 Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik  
5 5.39 Anyel Weis -2006Sparta A&M  
6 5.02 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
7 5.02 Eli Riege -2006Sparta A&M  
8 4.93 Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik  
9 4.83 Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF  
10 4.65 Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M  
11 4.56 Mads Vielsøe-Nielsen -2005HG ATM  
12 4.54 Oliver Larsen -2005Amager AC  
13 4.28 Villads Fredsted Andersen -2006Frederiksberg IF  
14 4.16 Kasper Schimmell Smith -2005Sparta A&M  
  DNS Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta A&M  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mathias Højen5.63 6.11 6.24 5.85 6.03 3.78 
Hakeem Ali5.65 5.41 5.50 x 5.29 5.47 
Christian Andersson5.14 x 5.10 5.14 5.04 5.53 
Sebastian Abildgaard Glyb4.85 5.32 5.49 5.50 5.42 5.39 
Anyel Weis5.24 5.09 5.33 5.27 5.39 x 
Daniel Bisgaard3.70 4.91 4.96 5.02 4.88 4.98 
Eli Riegex 5.02 4.91 x 4.44 2.53 
Carl-Emil Jensen3.40 4.92 x x 4.69 4.93 
Christian Thomas Nymann4.75 3.51 4.83 
Tobias Lykke Nørgaard4.65 x 4.56 
Mads Vielsøe-Nielsen4.49 x 4.56 
Oliver Larsenx 4.54 x 
Villads Fredsted Andersenx 4.28 x 
Kasper Schimmell Smith4.14 3.05 4.16 
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 6.10.03 Johan Emil Nygård -2006Københavns IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.10  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 7.11FVilhelm Krüger -2004Sparta A&M  
2 7.26fFrederik Thorup Sørensen -2004Sparta A&M  
3 7.51fMagnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF  
4 7.52fLuis Maillet -2004Sparta A&M  
5 7.76 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
6 7.90 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
7 7.91 Viktor Bokmand -2004Trongården IF  
 HEAT 2
1 7.35FSofus Peter Lassen -2003Sparta A&M  
2 7.44fMikkel Marklund -2004Ballerup AK  
3 7.58fCarl Johan Zachariae -2004Sparta A&M  
4 7.84 Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
5 7.86 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
6 8.03 Christian Mersebach -2004Gentofte IK  
7 8.55 Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK  
  DNSfZacharias Albert Gustafse -2004Helsingør IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Dhruv Mehrotra -2003Sparta A&M  
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 16.10  
NrResultat NavnKlub  
1 7.10 Vilhelm Krüger -2004Sparta A&M  
2 7.29 Frederik Thorup Sørensen -2004Sparta A&M  
3 7.34 Mikkel Marklund -2004Ballerup AK  
4 7.48 Luis Maillet -2004Sparta A&M  
5 7.53 Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF  
6 7.57 Carl Johan Zachariae -2004Sparta A&M  
  0.00 Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør IF  
  0.00 Sofus Peter Lassen -2003Sparta A&M  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.07.09 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
2 2.09.35 Lauge Rasmussen -2003Trongården IF  
3 2.10.60 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager AC  
4 2.12.05 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
5 2.12.14 Jonathan Højgaard-Clausen -2004Sparta A&M  
6 2.26.83 Mads Hjorth Hansen -2004Gentofte IK  
7 2.28.90 Cilius Jørgensen -2004Gentofte IK  
  DNS Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
1 10.02.28 Gustav B Andersen -2004Amager AC  
2 10.19.65 Martin Nedergaard Thomsen -2004Sparta A&M  
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 2.30 +10 )
NrResultat NavnKlub  
1 3.50 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Mads Rubek Vitoft -2003Sparta A&M  
 3.253.403.503.60 
Sebastian Monneretxoooxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.58 Vilhelm Krüger -2004Sparta A&M  
2 6.41 Carl Johan Zachariae -2004Sparta A&M  
3 6.11 Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF  
4 6.01 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
5 5.33 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
6 5.30 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
7 4.60 Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Dhruv Mehrotra -2003Sparta A&M  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Vilhelm Krüger6.26 6.32 6.33 6.58 6.52 x 
Carl Johan Zachariaex 5.96 6.31 4.38 6.41 x 
Magnus Antonio Askov-Hans5.92 6.01 x 5.97 6.11 x 
Hugo Rasmussen5.55 x 5.99 5.36 x 6.01 
Tobias Feldborg Nielsenx x 5.33 x x x 
Jonas Strungex 5.30 3.12 x 3.80 x 
Simon-Ronaldo B. L. Gonza4.52 4.08 4.36 4.60 4.57 4.47 
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.40  
  Til finale: 1 heatvindere, samt de 7 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
1 7.21 Bertram Costa -2002Sparta A&M  
2 7.24 Tobias Andersson -2Greve Atletik  
3 7.34 Andreas Christoffersen -2001Sparta A&M  
4 7.67 Malte Hansen -2002ROAR atletik  
5 7.84 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
6 7.88 Affou Adlouni -2002IK Hellas  
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 2.50 +10 )
NrResultat NavnKlub  
1 4.00 Bertram Costa -2002Sparta A&M  
2 3.60 Jonathan Thulstrup -2001Sparta A&M  
3 2.80 Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
 2.502.652.802.953.503.603.703.904.004.20 
Bertram Costa    oxxoooxxoxxx
Jonathan Thulstrup    oxoxxx   
Alfred Dahl Larsenoxxooxxx      
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.38 Bertram Costa -2002Sparta A&M  
2 6.24 Tobias Andersson -2Greve Atletik  
3 5.80 Magnus Elsted Andresen -2001Sparta A&M  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Bertram Costa4.66 6.12 6.19 x 6.38 x 
Tobias Anderssonx x 4.02 5.60 6.24 x 
Magnus Elsted Andresen5.80 5.77 5.57 5.67 x 5.75 
  DRENGE 18-19 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
NrResultat NavnKlub  
1 4.42.45 Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 18. januar 2020 klokken 18:22