RESULTATER
den 31.august 2019 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  SAMLET STILLING 
 FIFBACBAK     
TOTAL574p442p203p     
  SPRINT 
 FIFBACBAK     
 293p187p86p     
40        
4023p13p      
40        
4027p14p6p     
60        
6026p8p12p     
60        
60        
6025p15p8p     
8027p18p18p     
805p17p25p     
400        
40025p       
40025p15p3p     
400        
40021p15p      
40031p15p      
4X40        
4X4010p8p      
4X40        
4X4010p8p      
4X6010p8p7p     
4X6010p8p      
4X8018p15p7p     
4X80 10p      
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 FIFBACBAK     
 40p38p15p     
60020p25p1p     
60020p13p14p     
  SPRING 
 FIFBACBAK     
 138p99p43p     
26p12p13p     
 31p12p     
        
27p13p      
32p13p5p     
        
23p17p7p     
30p13p6p     
  KAST 
 BACFIFBAK     
 118p103p59p     
KU16p17p13p     
KU31p15p      
SP19p25p19p     
SP20p 23p     
BO        
BO12p24p      
BO        
BO20p22p4p     
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -1.3m/s
1 7.02 Karla Kathrine Viggers Fa -2010FIF10p 
2 7.45 Alberte Lerche -2010BAC8p 
3 7.85 Nora Beyer-Flodin -2010FIF7p 
4 8.82 Marie Roelsgaard -2012FIF6p 
5 9.97 Eva Damborg -2013BAC5p 
  0.00 Ella Kristine Meyer Jørge -2010FIF  
  0.00 Alba de la Villa Olsen -2010FIF  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.19.12 Karla Kathrine Viggers Fa -2010FIF10p 
2 1.27.34 Laura Lehman Jensen -2010FIF8p 
3 1.38.08 Marie Roelsgaard -2012FIF7p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.71+0.0 Karla Kathrine Viggers Fa -2010FIF10p 
2 3.13+0.0 Alberte Lerche -2010BAC8p 
3 2.85+0.0 Nora Beyer-Flodin -2010FIF7p 
4 2.51+0.0 Marie Roelsgaard -2012FIF6p 
5 1.73+0.0 Eva Damborg -2013BAC5p 
6 1.64+0.0 Alba de la Villa Olsen -2010FIF4p 
  DNS  Laura Lehman Jensen -2010FIF  
  DNS  Ella Kristine Meyer Jørge -2010FIF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Karla Kathrine Viggers Fa3.62+0.03.71+0.00.03+5.7x 
Alberte Lerche3.13+0.03.00+0.02.93+0.0
Nora Beyer-Flodin2.82+0.02.72+0.02.85+0.0
Marie Roelsgaard2.51+0.02.31+0.02.15+0.0
Eva Damborg0.83+0.0x 1.73+0.0
Alba de la Villa Olsen1.64+0.0x x 
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.61 Laura Lehman Jensen -2010FIF10p 
2 14.39 Nora Beyer-Flodin -2010FIF8p 
3 12.05 Alberte Lerche -2010BAC7p 
4 11.50 Alba de la Villa Olsen -2010FIF6p 
5 4.73 Eva Damborg -2013BAC5p 
  X Ella Kristine Meyer Jørge -2010FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Lehman Jensen 25.4622.5825.61
Nora Beyer-Flodin13.0814.3910.93
Alberte Lerche10.3311.9412.05
Alba de la Villa Olsen10.9211.50x
Eva Damborg4.732.524.19
Ella Kristine Meyer Jørge
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.69 Nora Beyer-Flodin -2010
Karla Kathrine Viggers Fa -2010
Laura Lehman Jensen -2010
Alba de la Villa Olsen -2010
FIF10p 
2 31.43 Philip Jespersen -2011
Milo Boye -2011
Bertram Nøddekær -2011
Alberte Lerche -2010
BAC P9 MIX8p 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 10.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -2.4m/s  2h: +0.0m/s
1 9.981h Isabella Petersen -2008FIF10p 
2 9.991h Aline Hedegård Bruhn -2008FIF8p 
3 10.291h Frederikke Søndergaard -2008BAC7p 
4 10.312h Annika Hedelund Nielsen -2008BAK6p 
5 10.642h Sofia Petrella -2008FIF5p 
6 10.671h Amalie Gedsø Færge -2009BAK4p 
7 10.882h Gertrud Sander Clausen -2008FIF3p 
8 11.142h Eva Haslev -2009BAK2p 
9 11.751h Karoline Koch Juhl -2009BAC1p 
  DNS2h Emilie Milt Mikkelsen -2007BAK  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 11.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.12.06 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF10p 
2 1.14.50 Louise Lehman Jensen -2008FIF8p 
3 1.19.39 Isabella Petersen -2008FIF7p 
4 1.28.71 Selma Østergaard van M -2008BAC6p 
5 1.30.13 Hannah Damborg -2009BAC5p 
= 1.30.13 Liva Johansson -2009BAC4p 
7 1.31.48 Eva Haslev -2009BAK3p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.78+0.0 Isabella Petersen -2008FIF10p 
2 3.72+0.0 Louise Lehman Jensen -2008FIF8p 
3 3.51+0.0 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF7p 
4 3.25+0.0 Hannah Damborg -2009BAC6p 
5 3.23+0.0 Sofia Petrella -2008FIF5p 
6 3.18+0.0 Frederikke Søndergaard -2008BAC4p 
7 3.02+0.0 Annika Hedelund Nielsen -2008BAK3p 
8 2.98+0.0 Gertrud Sander Clausen -2008FIF2p 
9 2.92+0.0 Amalie Gedsø Færge -2009BAK1p 
10 2.86+0.0 Liva Johansson -2009BAC1p 
11 2.83+0.0 Selma Østergaard van M -2008BAC1p 
12 2.64+0.0 Eva Haslev -2009BAK1p 
13 2.62+0.0 Karoline Koch Juhl -2009BAC1p 
  DNS  Emilie Milt Mikkelsen -2007BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Isabella Petersen3.60+0.03.78+0.03.73+0.0
Louise Lehman Jensen3.67+0.03.71+0.03.72+0.0
Aline Hedegård Bruhn3.42+0.03.51+0.03.43+0.0
Hannah Damborg3.25+0.03.15+0.03.15+0.0
Sofia Petrella3.22+0.03.07+0.03.23+0.0
Frederikke Søndergaard2.98+0.03.18+0.03.15+0.0
Annika Hedelund Nielsen2.84+0.03.02+0.02.75+0.0
Gertrud Sander Clausen2.81+0.02.69+0.02.98+0.0
Amalie Gedsø Færge2.83+0.02.85+0.02.92+0.0
Liva Johansson2.86+0.02.78+0.02.64+0.0
Selma Østergaard van M2.83+0.02.55+0.02.55+0.0
Eva Haslev2.64+0.02.08+0.02.39+0.0
Karoline Koch Juhl2.62+0.02.34+0.02.27+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.25  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.88 Louise Lehman Jensen -2008FIF10p 
2 7.46 Annika Hedelund Nielsen -2008BAK8p 
3 5.36 Gertrud Sander Clausen -2008FIF7p 
4 4.92 Frederikke Søndergaard -2008BAC6p 
5 4.81 Amalie Gedsø Færge -2009BAK5p 
6 4.76 Karoline Koch Juhl -2009BAC4p 
7 4.63 Hannah Damborg -2009BAC3p 
8 4.22 Selma Østergaard van M -2008BAC2p 
9 3.80 Liva Johansson -2009BAC1p 
  DNS Emilie Milt Mikkelsen -2007BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Louise Lehman Jensen7.707.887.79
Annika Hedelund Nielsen7.426.557.46
Gertrud Sander Clausen5.364.224.91
Frederikke Søndergaard4.804.924.53
Amalie Gedsø Færge4.334.814.65
Karoline Koch Juhl4.014.654.76
Hannah Damborg4.624.633.64
Selma Østergaard van M4.223.593.88
Liva Johansson3.673.773.80
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 38.67 Aline Hedegård Bruhn -2008
Louise Lehman Jensen -2008
Sofia Petrella -2008
Isabella Petersen -2008
FIF10p 
2 44.85 Liva Johansson -2009
Hannah Damborg -2009
Karoline Koch Juhl -2009
Frederikke Søndergaard -2008
BAC P118p 
3 45.94 Amalie Gedsø Færge -2009
Eva Haslev -2009
Magnus Elias Bernhardt -2011
Annika Hedelund Nielsen -2008
Ballerup AK7p 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -0.9m/s  2h: -1.5m/s  3h: +0.0m/s  4h: -0.3m/s
1 11.091h Sarah Engsig-Karup -2006BAC10p 
2 11.621h Frederikke Lundberg -2007BAK8p 
3 11.802h Lydia Kure Friis -2006FIF7p 
4 12.012h Nynne Gaarde Høgsbro -2006FIF6p 
5 12.031h Louise Bisgaard -2007BAK5p 
6 12.074h Greta Keisala -2006FIF4p 
7 12.123h Asta Marie Holck Hansen -2007FIF3p 
8 12.231h Sophia Bosack -2006BAC2p 
9 12.412h Laura Bergholt Lund -2006BAC1p 
10 12.614h Nanna Elsfeldt -2006BAK1p 
11 12.741h Laura Halberg Nome -2006BAC1p 
12 12.824h Wilma Malou Ravn -2006BAK1p 
= 12.824h Lise Quaade Zeuthen -2006FIF1p 
14 12.883h Sophie Nør Alsing -2006BAC1p 
15 12.953h Mille Holck Larsen -2008BAK1p 
16 12.992h Petra Elgaard -2007FIF1p 
17 13.104h Madeleine Martedal -2006BAC1p 
18 13.253h Ingrid Adsersen -2006FIF1p 
19 13.551h Annika Aqraou -2007FIF1p 
= 13.552h Asta Hindborg -2007FIF1p 
21 13.973h Gaia V. Lambert -2007BAK1p 
22 14.004h Anna Johansson -2007BAC1p 
23 14.052h Ingrid Sander Clausen -2006FIF1p 
24 14.203h Emma Lawson-Smith -2007BAC1p 
25 15.442h Dina Ramadani -2007BAK1p 
26 15.671h Olivia Beyer-Flodin -2007FIF1p 
  0.003h Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.56.88 Greta Keisala -2006FIF10p 
2 1.57.94 Laura Halberg Nome -2006BAC8p 
3 2.00.23 Petra Elgaard -2007FIF7p 
4 2.02.95 Ida Caroline Mørck -2006BAC6p 
5 2.09.02 Emma Lawson-Smith -2007BAC5p 
6 2.13.55 Laura Bergholt Lund -2006BAC4p 
7 2.15.85 Annika Aqraou -2007FIF3p 
8 2.16.10 Anna Johansson -2007BAC2p 
9 2.19.99 Mille Holck Larsen -2008BAK1p 
  0.00 Ida Strandos -2006FIF  
  0.00 Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.44 Lydia Kure Friis -2006FIF10p 
2 1.38 Ida Strandos -2006FIF8p 
3 1.30 Greta Keisala -2006FIF7p 
4 1.30 Louise Bisgaard -2007BAK6p 
5 1.20 Ida Caroline Mørck -2006BAC5p 
6 1.20 Wilma Malou Ravn -2006BAK4p 
= 1.20 Sarah Engsig-Karup -2006BAC3p 
8 1.20 Nanna Elsfeldt -2006BAK2p 
9 1.20 Madeleine Martedal -2006BAC1p 
10 1.15 Filippa Klinggaard -2007FIF1p 
11 1.15 Sophie Nør Alsing -2006BAC1p 
12 1.15 Laura Bergholt Lund -2006BAC1p 
13 1.10 Frederikke Lundberg -2007BAK1p 
= 1.10 Sophia Bosack -2006BAC1p 
  X Gaia V. Lambert -2007BAK  
  X Anna Johansson -2007BAC  
 0.100.900.951.001.051.101.151.201.251.301.351.381.411.441.47 
Lydia Kure Friis       ooo xoxxoxoxxx
Ida Strandos       ooxoxxoxoxxx  
Greta Keisala        ooxxx    
Louise Bisgaard     oxooxooxxx    
Ida Caroline Mørck    ooxo       
Wilma Malou Ravn    ooooxxx      
Sarah Engsig-Karup      ooxxx      
Nanna Elsfeldt   oxooxoxoxxx      
Madeleine Martedal ooooxoxxoxxoxxx      
Filippa Klinggaard    oooxxx       
Sophie Nør Alsing oooooxoxxx       
Laura Bergholt Lund oooooxxoxxx       
Frederikke Lundberg   oooxxx        
Sophia Bosackooo ooxxx        
Gaia V. Lambert               
Anna Johansson               
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 30.41 Ida Caroline Mørck -2006BAC10p 
2 23.25 Nanna Elsfeldt -2006BAK8p 
3 22.82 Ida Strandos -2006FIF7p 
4 22.50 Nynne Gaarde Høgsbro -2006FIF6p 
5 18.92 Frederikke Lundberg -2007BAK5p 
6 16.57 Asta Hindborg -2007FIF4p 
7 15.66 Sarah Engsig-Karup -2006BAC3p 
8 15.30 Ivy Perez Storm-Jørgensen -2007FIF2p 
9 14.87 Asta Marie Holck Hansen -2007FIF1p 
10 14.10 Mille Holck Larsen -2008BAK1p 
11 14.05 Madeleine Martedal -2006BAC1p 
12 14.00 Sophia Bosack -2006BAC1p 
13 13.73 Wilma Malou Ravn -2006BAK1p 
14 13.28 Annika Aqraou -2007FIF1p 
15 12.97 Louise Bisgaard -2007BAK1p 
16 12.58 Laura Halberg Nome -2006BAC1p 
17 12.42 Ingrid Sander Clausen -2006FIF1p 
18 11.87 Sophie Nør Alsing -2006BAC1p 
19 11.08 Dina Ramadani -2007BAK1p 
20 10.95 Emma Lawson-Smith -2007BAC1p 
21 10.81 Gaia V. Lambert -2007BAK1p 
22 9.27 Filippa Klinggaard -2007FIF1p 
23 8.55 Anna Johansson -2007BAC1p 
24 6.85 Olivia Beyer-Flodin -2007FIF1p 
  X Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK1p 
  X Ingrid Adsersen -2006FIF1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Caroline Mørck29.9930.41x
Nanna Elsfeldt23.2517.3520.63
Ida Strandos21.2921.9322.82
Nynne Gaarde Høgsbro 22.5016.3019.05
Frederikke Lundberg18.9218.0218.90
Asta Hindborg16.4115.7416.57
Sarah Engsig-Karup13.3115.6613.09
Ivy Perez Storm-Jørgensen14.8315.30x
Asta Marie Holck Hansen13.3914.0314.87
Mille Holck Larsen11.0210.7814.10
Madeleine Martedal10.6914.05x
Sophia Bosack13.4414.00x
Wilma Malou Ravnx13.73x
Annika Aqraou10.3310.9813.28
Louise Bisgaard9.6910.2812.97
Laura Halberg Nomex12.5811.94
Ingrid Sander Clausen x10.6812.42
Sophie Nør Alsing11.0511.8711.50
Dina Ramadani11.089.6511.05
Emma Lawson-Smith9.8510.0410.95
Gaia V. Lambert8.136.9510.81
Filippa Klinggaard8.269.278.03
Anna Johansson8.346.788.55
Olivia Beyer-Flodin6.055.326.85
Sarah Jansteen Eskesen
Ingrid Adsersen
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 46.38 Sophia Bosack -2006
Madeleine Martedal -2006
Laura Halberg Nome -2006
Sarah Engsig-Karup -2006
BAC P13-110p 
2 47.62 Lydia Kure Friis -2006
Nynne Gaarde Høgsbro -2006
Ida Strandos -2006
Greta Keisala -2006
FIF 18p 
3 49.08 Frederikke Lundberg -2007
Gaia V. Lambert -2007
Mille Holck Larsen -2008
Louise Bisgaard -2007
Ballerup AK7p 
4 50.51 Ivy Perez Storm-Jørgensen -2007
Asta Hindborg -2007
Lise Quaade Zeuthen -2006
Asta Marie Holck Hansen -2007
FIF 26p 
5 51.92 Anna Johansson -2007
Ida Caroline Mørck -2006
Emma Lawson-Smith -2007
Sophie Nør Alsing -2006
BAC P13-25p 
6 55.61 Filippa Klinggaard -2007
Olivia Beyer-Flodin -2007
Ingrid Sander Clausen -2006
Annika Aqraou -2007
FIF 34p 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -1.2m/s  2h: -0.2m/s
1 7.662h Vilhelm Helk -2010FIF10p 
2 7.702h Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF8p 
3 7.781h August Hviid -2011FIF7p 
4 7.831h Magnus Elias Bernhardt -2011BAK6p 
5 7.961h Bertram Nøddekær -2011BAC5p 
6 7.972h Milo Boye -2011BAC4p 
7 8.581h Philip Jespersen -2011BAC3p 
8 8.662h Alex Kold Henriksen -2011FIF2p 
9 9.222h Zilas Mikkelsen -2011BAC1p 
10 9.261h Elliot Pilegaard Christia -2013BAC1p 
  0.001h Johan Jespersen -2011BAC  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERLØR KL. 11.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.21.24 Vilhelm Helk -2010FIF10p 
2 1.30.53 Milo Boye -2011BAC8p 
3 1.32.67 Bertram Nøddekær -2011BAC7p 
4 1.33.83 Alex Kold Henriksen -2011FIF6p 
5 1.38.97 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF5p 
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.35+0.0 Vilhelm Helk -2010FIF10p 
2 2.94+0.0 Milo Boye -2011BAC8p 
3 2.86+0.0 Magnus Elias Bernhardt -2011BAK7p 
4 2.80+0.0 Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF6p 
5 2.65+0.0 Bertram Nøddekær -2011BAC5p 
6 2.65+0.0 August Hviid -2011FIF4p 
7 2.50+0.0 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF3p 
8 2.46+0.0 Philip Jespersen -2011BAC2p 
9 1.98+0.0 Elliot Pilegaard Christia -2013BAC1p 
10 1.89+0.0 Zilas Mikkelsen -2011BAC1p 
  DNS  Johan Jespersen -2011BAC  
 1.runde2.runde3.runde 
Vilhelm Helk3.03+0.03.13+0.03.35+0.0
Milo Boye2.94+0.0x 2.88+0.0
Magnus Elias Bernhardt2.86+0.02.82+0.02.77+0.0
Ville Rørbeck Nørreby2.61+0.02.80+0.02.68+0.0
Bertram Nøddekær2.65+0.02.60+0.02.64+0.0
August Hviid2.59+0.02.44+0.02.65+0.0
Mikkel Sterup Abrahamsson2.42+0.02.49+0.02.50+0.0
Philip Jespersen2.41+0.01.72+0.02.46+0.0
Elliot Pilegaard Christia1.97+0.01.98+0.01.95+0.0
Zilas Mikkelsen1.81+0.01.80+0.01.89+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 27.50 Philip Jespersen -2011BAC10p 
2 26.93 August Hviid -2011FIF8p 
3 25.37 Zilas Mikkelsen -2011BAC7p 
4 23.97 Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF6p 
5 22.67 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF5p 
6 21.19 Magnus Elias Bernhardt -2011BAK4p 
7 19.47 Alex Kold Henriksen -2011FIF3p 
8 14.71 Elliot Pilegaard Christia -2013BAC2p 
  X Johan Jespersen -2011BAC1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Jespersen22.7223.9227.50
August Hviid23.9315.0726.93
Zilas Mikkelsen21.8425.3723.13
Ville Rørbeck Nørreby22.9923.7523.97
Mikkel Sterup Abrahamsson22.6721.2221.39
Magnus Elias Bernhardt21.1918.4418.53
Alex Kold Henriksen19.4718.3519.37
Elliot Pilegaard Christia14.7114.62x
Johan Jespersen
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.62 Vilhelm Helk -2010
August Hviid -2011
Mikkel Sterup Abrahamsson -2011
Alex Kold Henriksen -2011
FIF10p 
2 40.09 Johan Jespersen -2011
Elliot Pilegaard Christia -2013
Eva Damborg -2013
Zilas Mikkelsen -2011
BAC D9 MIX8p 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 10.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +1.4m/s
1 9.321h August Herring Jensen -2009FIF10p 
2 9.331h Anton Kyst -2008BAC8p 
3 9.452h Jonatan Horsholt -2008FIF7p 
4 10.142h Mikkel højen -2008BAK6p 
5 10.181h Emil Ehrhart -2008FIF5p 
6 10.231h Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC4p 
7 10.311h Magnus Dons -2008BAC3p 
8 10.432h Rasmus Qvist -2008BAK2p 
9 11.072h Tom Kold Henriksen -2009FIF1p 
10 11.121h Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF1p 
11 13.632h Patrick Aagaard Mortensen -2008FIF1p 
  DNS  Noar Olsen -2008BAK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 11.20  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.12.00 Aksel Kragh Winther -2009BAC10p 
2 1.12.61 Liam Simonsen -2008FIF8p 
3 1.15.89 Emil Ehrhart -2008FIF7p 
4 1.18.22 August Herring Jensen -2009FIF6p 
5 1.22.31 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF5p 
6 1.22.81 Emil Kundal -2008BAC4p 
7 1.26.36 Tom Kold Henriksen -2009FIF3p 
8 1.28.54 Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF2p 
9 1.33.69 Rasmus Jessen -2009BAC1p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.27+0.0 Jonatan Horsholt -2008FIF10p 
2 4.21+0.0 August Herring Jensen -2009FIF8p 
3 3.40+0.0 Liam Simonsen -2008FIF7p 
4 3.40+0.0 Rasmus Qvist -2008BAK6p 
5 3.35+0.0 Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC5p 
6 3.34+0.0 Magnus Dons -2008BAC4p 
7 3.22+0.0 Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF3p 
8 3.13+0.0 Emil Kundal -2008BAC2p 
9 3.08+0.0 Aksel Kragh Winther -2009BAC1p 
10 2.98+0.0 Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF1p 
11 2.85+0.0 Rasmus Jessen -2009BAC1p 
12 2.57+0.0 Tom Kold Henriksen -2009FIF1p 
  DNS  Anton Kyst -2008BAC  
  DNS  Mikkel højen -2008BAK  
  DNS  Noar Olsen -2008BAK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jonatan Horsholt4.04+0.04.26+0.04.27+0.0
August Herring Jensen4.21+0.03.92+0.03.93+0.0
Liam Simonsen3.35+0.03.40+0.03.37+0.0
Rasmus Qvist3.40+0.03.08+0.0x 
Vilhelm Bak-Thomsen3.35+0.03.07+0.0x 
Magnus Dons3.34+0.03.33+0.02.95+0.0
Lasse Sterup Abrahamsson3.17+0.0x 3.22+0.0
Emil Kundalx 2.95+0.03.13+0.0
Aksel Kragh Wintherx 3.08+0.02.16+0.0
Erik Sneholt-Ottesen2.98+0.02.88+0.00.03+2.2x 
Rasmus Jessen2.82+0.02.85+0.02.81+0.0
Tom Kold Henriksen2.03+0.02.57+0.02.37+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.25  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.23 Aksel Kragh Winther -2009BAC10p 
2 6.47 Emil Kundal -2008BAC8p 
3 6.21 Anton Kyst -2008BAC7p 
4 5.91 Jonatan Horsholt -2008FIF6p 
5 5.77 Emil Ehrhart -2008FIF5p 
6 5.57 Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC4p 
7 5.38 Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF3p 
8 5.26 Rasmus Jessen -2009BAC2p 
9 5.18 Liam Simonsen -2008FIF1p 
10 5.01 Rasmus Qvist -2008BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Aksel Kragh Winther7.236.916.64
Emil Kundal5.896.386.47
Anton Kyst5.586.215.87
Jonatan Horsholt5.915.155.88
Emil Ehrhart5.225.665.77
Vilhelm Bak-Thomsen5.575.455.36
Lasse Sterup Abrahamsson5.385.18x
Rasmus Jessen4.334.465.26
Liam Simonsen5.185.174.58
Rasmus Qvist4.655.014.39
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETLØR KL. 12.15  
NrResultat NavnKlubPoints
1 38.50 August Herring Jensen -2009
Erik Sneholt-Ottesen -2008
Lasse Sterup Abrahamsson -2009
Jonatan Horsholt -2008
FIF10p 
2 42.23 Aksel Kragh Winther -2009
Emil Kundal -2008
Magnus Dons -2008
Rasmus Jessen -2009
BAC D118p 
  DNS Ballerup AK   
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERLØR KL. 10.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: -0.8m/s  2h: +0.0m/s
1 11.411h Troels Jøhnk -2006BAC10p 
2 11.731h Alexander Foltmar -2006BAK8p 
3 11.771h Victor Colberg -2006BAK7p 
4 12.211h Philip Busch-Madsen -2007BAK6p 
5 12.322h Frederik Norskov-Murmann -2006FIF5p 
= 12.322h Wadah Muhammed -2006BAK4p 
7 12.751h Oscar Merkens -2006BAC3p 
8 12.852h Oliver Tengvad -2006BAC2p 
9 13.082h Thor Bangert -2007BAC1p 
10 20.742h Tobias Lerche -2007BAC1p 
  0.001h Edwin Rouault -2006FIF  
  0.001h Bror Siem -2007FIF  
  0.002h Noah Henriksen -2006FIF  
  0.002h Storm Foged Sabro -2006FIF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 11.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.42.67 Storm Foged Sabro -2006FIF10p 
2 1.47.65 Villads Emil Rosenstand -2006FIF8p 
3 1.50.04 Troels Jøhnk -2006BAC7p 
4 1.52.56 Alexander Foltmar -2006BAK6p 
5 1.53.02 Philip Busch-Madsen -2007BAK5p 
6 2.00.26 Thor Bangert -2007BAC4p 
7 2.00.39 Wadah Muhammed -2006BAK3p 
8 2.02.37 Frederik Norskov-Murmann -2006FIF2p 
9 2.07.56 Anders Jessen -2006BAC1p 
10 3.36.96 Tobias Lerche -2007BAC1p 
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.35 Anders Jessen -2006BAC10p 
2 1.30 Troels Jøhnk -2006BAC8p 
3 1.25 Victor Colberg -2006BAK7p 
4 1.20 Oscar Merkens -2006BAC6p 
5 1.20 Wadah Muhammed -2006BAK5p 
6 1.00 Oliver Tengvad -2006BAC4p 
= 1.00 Tobias Lerche -2007BAC3p 
  X Edwin Rouault -2006FIF  
  X Noah Henriksen -2006FIF  
 0.100.900.951.001.051.101.151.201.251.301.35 
Anders Jessen     oxxooooo
Troels Jøhnk     ooooxoxxx
Victor Colbergooo ooooxxoxxx 
Oscar Merkens   ooooxxoxxx  
Wadah Muhammed oooooxoxxoxxx  
Oliver Tengvad oooxxx      
Tobias Lerche  oo xxx     
Edwin Rouault           
Noah Henriksen           
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.08 Philip Busch-Madsen -2007BAK10p 
2 25.53 Alexander Foltmar -2006BAK8p 
3 23.47 Oscar Merkens -2006BAC7p 
4 23.32 Oliver Tengvad -2006BAC6p 
5 21.88 Victor Colberg -2006BAK5p 
6 15.06 Anders Jessen -2006BAC4p 
7 14.84 Thor Bangert -2007BAC3p 
  X Noah Henriksen -2006FIF  
  X Bror Siem -2007FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Busch-Madsen24.3426.0820.71
Alexander Foltmar25.5324.1416.41
Oscar Merkens19.5021.8123.47
Oliver Tengvad23.1121.2223.32
Victor Colberg16.9219.2421.88
Anders Jessen13.1715.0613.97
Thor Bangert14.8412.1313.29
Noah Henriksen
Bror Siem
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 47.62 Oliver Tengvad -2006
Anders Jessen -2006
Oscar Merkens -2006
Troels Jøhnk -2006
BAC D1310p 
  0.00 Ballerup AK   


Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 1. september 2019 klokken 20:19