RESULTATER
den 27.dec 2018 på Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METERTORS KL. 10.50  
NrResultat NavnKlub  
1 10.01 Ronja Revall -2009Greve Atletik  
2 10.23 Frida Laursen -2009Glostrup IC  
3 11.01 Franciska Trzecieski -2010Amager AC  
= 11.01 Sofia Emma Blom -2009Hellerup Idræts Klub  
5 13.35 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 38.83 Franciska Trzecieski -2010Amager AC  
2 42.70 Cheyenne Gotcsh -2011Schwseiz  
3 52.85 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
 HEAT 2
1 34.12 Sofia Emma Blom -2009Hellerup Idræts Klub  
2 35.25 Frida Laursen -2009Glostrup IC  
3 40.13 Silina Gotsch -2010Schwseiz  
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.12.77 Sofia Emma Blom -2009Hellerup Idræts Klub  
2 2.25.75 Frida Laursen -2009Glostrup IC  
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.05 Franciska Trzecieski -2010Amager AC  
2 2.64 Sofie From Gren -2012IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Franciska Trzecieski4.165.055.01
Sofie From Gren2.542.642.442.43
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERTORS KL. 10.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.78 Freja Isabel Knudsen -2007Sparta AM  
2 8.98 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
3 9.22 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
4 9.94 Selma E Ladefoged-Kromann -2007Sparta AM  
  DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 HEAT 2
1 9.36 Sofie S. Olesen -2008Greve Atletik  
2 10.60 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik DELTA  
3 10.66 Smilla Slatnach -2008FIF Hillerød  
4 11.33 Madeleine Kitchen -2008IK Hellas  
5 12.31 Freja Riber Kistensen -2008Slagelse Atletik DELTA  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Clara Wellendorf -2008IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 30.62 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
2 31.01 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
3 31.45 Alaiya Dahl -2007KIF  
 HEAT 2
1 36.71 Smilla Slatnach -2008FIF Hillerød  
2 39.53 Helene Andersen -2008Greve Atletik  
  DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 HEAT 3
1 33.07 Sofie S. Olesen -2008Greve Atletik  
2 38.61 Madeleine Kitchen -2008IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.11.04 Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK  
2 2.11.42 Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK  
3 2.14.54 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
4 2.27.71 Smilla Slatnach -2008FIF Hillerød  
5 2.33.56 Helene Andersen -2008Greve Atletik  
  DNS Clara Wellendorf -2008IK Hellas  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.43.60 Alaiya Dahl -2007KIF  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 13.27 Sofie S. Olesen -2008Greve Atletik  
2 14.25 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta AM  
2 1.15 Frida Haansbæk Mortensen -2007Helsingør IF  
3 1.10 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik DELTA  
4 1.10 Line Svare -2008Amager AC  
5 1.05 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC  
6 0.95 Freja Riber Kistensen -2008Slagelse Atletik DELTA  
7 0.90 Madeleine Kitchen -2008IK Hellas  
  X Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
  DNS Clara Wellendorf -2008IK Hellas  
 0.900.951.001.051.101.151.201.251.301.35 
Amalie Sofie Nielsen     oxxooxxoxxx
Frida Haansbæk Mortensen    xooxxx   
Johanne Ellesøe Petersen    oxxx    
Line Svare  xoxoxoxxx    
Siri Nissen Thyrsted  ooxxx     
Freja Riber Kistensenxoxxoxxx       
Madeleine Kitchenoxxx        
Viola Lei Hansgaard          
  PIGER 10-11 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
 1.001.101.201.301.40 
Viola Lei Hansgaardoxoxoxoxxx
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.71 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta AM  
2 8.97 Alaiya Dahl -2007KIF  
3 7.82 Selma E Ladefoged-Kromann -2007Sparta AM  
4 7.33 Frida Haansbæk Mortensen -2007Helsingør IF  
5 7.08 Freja Isabel Knudsen -2007Sparta AM  
6 6.91 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik DELTA  
7 6.35 Line Svare -2008Amager AC  
8 6.00 Madeleine Kitchen -2008IK Hellas  
9 5.59 Freja Riber Kistensen -2008Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Amalie Sofie Nielsen9.719.198.538.23
Alaiya Dahl7.277.668.148.97
Selma E Ladefoged-Kromann7.827.176.327.05
Frida Haansbæk Mortensen6.987.007.336.61
Freja Isabel Knudsen6.537.087.036.13
Johanne Ellesøe Petersen5.155.666.916.85
Line Svare5.856.066.356.08
Madeleine Kitchen3.986.005.495.58
Freja Riber Kistensen5.595.304.935.23
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.05  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.35 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
2 8.84 Celina Hagihara -2006KIF  
3 8.97 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
4 9.74 Sophia Bøttcher Bosack, -2006Bagsværd AC  
  DNS Celina Hagihara -2006KIF  
 HEAT 2
1 8.61 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
2 8.87 Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
3 8.88 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
4 8.91 Alvilde Lawaetz -2005Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 28.93 Celina Hagihara -2006KIF  
2 30.01 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
3 30.04 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
4 30.30 Alvilde Lawaetz -2005Slagelse Atletik DELTA  
5 33.29 Sophia Bøttcher Bosack, -2006Bagsværd AC  
6 33.69 Birgit Svendsen -2005Glostrup IC  
7 34.74 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF Frederiksberg  
  DNS Celina Hagihara -2006KIF  
  DNS Mikaela Medina Sørensen -2006Sparta AM  
  DNS Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
  DNS Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
  DNS Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
  DNS Filippa Roug -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50.39 Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
2 2.01.98 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
3 2.03.26 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
4 2.03.47 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
5 2.07.89 Frida Revall -2006Greve Atletik  
6 2.17.93 Emilie Jæger -2006IK Hellas  
  DNS Annabelle Viple -2005Amager AC  
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.43.89 Birgit Svendsen -2005Glostrup IC  
2 3.45.38 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF Frederiksberg  
3 3.47.01 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager AC  
  DNS Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
  DNS Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.45 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
2 11.07 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
3 11.10 Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
4 11.51 Laura b Andreasen -2005Amager AC  
5 11.91 Pil Nedergaard -2006Sparta AM  
6 12.18 Lyng Mellergaard -2006Greve Atletik  
7 12.43 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
8 13.45 Sophia Bøttcher Bosack, -2006Bagsværd AC  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 Laura b Andreasen -2005Amager AC  
2 1.40 Mikaela Medina Sørensen -2006Sparta AM  
3 1.30 Annabelle Viple -2005Amager AC  
4 1.30 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
5 1.25 Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
6 1.25 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC  
  DNS Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
 1.151.201.251.301.351.401.451.50 
Laura b Andreasen     ooxxx
Mikaela Medina Sørensen   xoxxooxxx 
Annabelle Viple oooxxx   
Thea Lei Hansgaard ooxoxxx   
Camilla Urup Colstrupoooxxx    
Ada Nissen Thyrsted oxoxxx    
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.20 Annabelle Viple -2005Amager AC  
2 1.60 Frida Haansbæk Mortensen -2007Helsingør IF  
 1.301.401.501.601.702.202.30 
Annabelle Viple     xoxxx
Frida Haansbæk Mortensenoooxoxxx  
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.04 Ashley Gnanogoh -2005Ballerup AK  
2 10.94 Luna Frid Hanberg -2006Sparta AM  
3 10.40 Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK  
4 10.29 Caroline Jørgensen -2005Amager AC  
5 9.98 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
6 9.56 Pil Nedergaard -2006Sparta AM  
7 9.20 Camilla Urup Colstrup -2005Haderslev IF Atletik  
8 9.10 Laura b Andreasen -2005Amager AC  
9 8.64 Mikaela Medina Sørensen -2006Sparta AM  
10 8.56 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
11 8.13 Lyng Mellergaard -2006Greve Atletik  
12 7.52 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
13 7.31 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager AC  
14 6.27 Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF Frederiksberg  
15 6.08 Emilie Jæger -2006IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Ashley Gnanogoh11.4211.6712.04x
Luna Frid Hanberg10.129.8710.9410.69
Stine Baandrup Tindbæk10.079.8210.409.87
Caroline Jørgensen10.199.5410.2910.17
Thea Lei Hansgaard9.879.989.669.64
Pil Nedergaard9.337.549.139.56
Camilla Urup Colstrup8.158.239.049.20
Laura b Andreasen8.808.179.109.05
Mikaela Medina Sørensen8.648.177.298.57
Sille Kurylak Hansen8.508.148.448.56
Lyng Mellergaard7.528.137.777.68
Kirsa Wirth7.247.527.51x
Anna Bjaaland Andersen7.117.137.007.31
Kirstine Ingeborg Th Cars5.696.216.276.22
Emilie Jæger5.435.726.085.51
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.15  
NrResultat NavnKlub  
1 8.41 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
= 8.41 Sarah Rasmussen -2004HG  
3 8.54 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
4 8.86 Ragavi Nimalanthan -2003Slagelse Atletik DELTA  
5 8.93 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
6 8.94 Ida Marie Skøt Nielsen -2004HG  
  DNS Katrine Amtoft -2005FIF Frederiksberg  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 28.79 Ida Marie Skøt Nielsen -2004HG  
  PIGER 14-15 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.03.49 Silje Oddsen Larsen -2004Ballerup AK  
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.15  
NrResultat NavnKlub  
1 3.29.54 Louise Høkilde -2003Greve Atletik  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.50 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
2 1.45 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
3 1.30 Louise Høkilde -2003Greve Atletik  
 1.201.251.301.351.401.451.50 
Caroline Vammen    ooxo
Pauline Bennett Thorup   xoxooxxx
Louise Høkildeooxoxxx   
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.70 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 2.30 Eva Kirstein Jensen -2004Amager AC  
 2.002.102.202.302.402.502.602.702.80 
Ditte Stoltze   ooxoooxxx
Eva Kirstein Jensenooxoxxoxxx    
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.92 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
  X Katrine Amtoft -2005FIF Frederiksberg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Caroline Vammen9.92x9.479.63
Katrine Amtoft
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
1 8.56 Natalie Vaabengaard -2002HG  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 28.43 Natalie Vaabengaard -2002HG  
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 11.49 Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA  
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.80 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK  
 2.602.702.802.90 
Rebecca Speigelhaueroxoxoxxx
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.82 Rebecca Speigelhauer -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Rebecca Speigelhauer10.8210.3510.0010.62
  KVINDER SENIOR - 60 METERTORS KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
1 8.50 Ida Lønne Jespersen -2000Ballerup AK  
  DNS Katrine Christensen -1999HG  
  KVINDER SENIOR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.30  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.53 Ida Lønne Jespersen -2000Ballerup AK  
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.25  
NrResultat NavnKlub  
1 9.91 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
2 10.77 Aidan Kitchen -2011IK Hellas  
3 10.91 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager AC  
4 11.15 Artur Gibson -2009Bagsværd AC  
5 11.22 Sophus Mikkelsen -2010IK Hellas  
6 11.43 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
7 11.76 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
8 12.78 Frederik Raldorf Oldrup -2010IK Hellas  
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERTORS KL. 12.50  
NrResultat NavnKlub  
1 36.59 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
2 38.08 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager AC  
3 38.38 Aidan Kitchen -2011IK Hellas  
4 39.85 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
5 40.53 Sophus Mikkelsen -2010IK Hellas  
6 45.70 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.13.03 Vagn Bjørn -2010Amager AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.55.19 Kasper Granlund -2009Greve Atletik  
2 4.02.18 Vagn Bjørn -2010Amager AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 0.85 Sophus Mikkelsen -2010IK Hellas  
2 0.80 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
 0.800.850.90 
Sophus Mikkelsenooxxx
Viggo Lysemose NIelsenoxxx 
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.59 Jeppe From Gren -2009IK Hellas  
2 5.57 Sophus Mikkelsen -2010IK Hellas  
3 5.55 Carl Carstens -2010FIF Frederiksberg  
4 4.69 Aidan Kitchen -2011IK Hellas  
5 4.32 Artur Gibson -2009Bagsværd AC  
6 3.76 Frederik Raldorf Oldrup -2010IK Hellas  
7 3.60 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jeppe From Gren5.535.465.593.53
Sophus Mikkelsen4.344.094.155.57
Carl Carstens5.555.225.215.05
Aidan Kitchen4.694.684.384.32
Artur Gibson4.323.803.613.99
Frederik Raldorf Oldrup3.703.393.763.63
Viggo Lysemose NIelsen3.583.603.382.75
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.73 Kevin Jensen -2007KIF  
2 8.86 Thor Knudsen -2007Sparta AM  
3 9.35 Mathias Kent -2008KIF  
4 9.47 Nikolaj Krüger -2007Sparta AM  
5 9.76 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
6 10.50 Marvin Jensen -2007KIF  
 HEAT 2
1 9.60 Anton Kyst -2008Bagsværd AC  
2 10.26 Tristan Trzecieski -2007Amager AC  
3 10.38 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
4 10.93 Aske Morsing -2008IK Hellas  
  DNS Magnus Werner Foldager -2008IK Hellas  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  DNS Otto W. D. Jørgensen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERTORS KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 29.51 Kevin Jensen -2007KIF  
2 32.15 Mathias Kent -2008KIF  
3 33.52 Tristan Trzecieski -2007Amager AC  
4 33.85 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
5 34.12 Anton Kyst -2008Bagsværd AC  
6 35.25 Frederik Harding -2008IK Hellas  
7 36.73 Marvin Jensen -2007KIF  
8 37.09 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
9 37.23 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
10 39.09 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev  
  DNS Magnus Werner Foldager -2008IK Hellas  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERTORS KL. 13.50  
NrResultat NavnKlub  
1 2.19.70 Emil kundal -2008Bagsværd AC  
2 2.20.39 Frederik Harding -2008IK Hellas  
3 2.32.53 Kasper Friis Rygaard -2008Herlev  
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.18.96 William Kragholm Nørsølle -2007Helsingør IF  
2 4.05.76 Emil kundal -2008Bagsværd AC  
3 4.17.13 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
  DNS Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 12.00 Kevin Jensen -2007KIF  
2 12.69 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
3 12.70 Tristan Trzecieski -2007Amager AC  
4 13.05 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
5 14.08 Marvin Jensen -2007KIF  
  DNS August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30 Kevin Jensen -2007KIF  
2 1.15 Emil kundal -2008Bagsværd AC  
3 1.15 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
4 1.05 Tristan Trzecieski -2007Amager AC  
5 1.05 Anton Kyst -2008Bagsværd AC  
6 1.00 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
  DNS August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
 0.900.951.001.051.101.151.201.251.301.35 
Kevin Jensen      ooxxoxxx
Emil kundal  ooxxooxxx   
Oliver Mikkelsen   ooxxoxxx   
Tristan Trzecieski oxxooxxx     
Anton Kyst  xoxxoxxx     
Albert Lysemose Nielsenooxoxxx      
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.15 Kevin Jensen -2007KIF  
2 9.03 Nikolaj Krüger -2007Sparta AM  
3 8.53 Thor Knudsen -2007Sparta AM  
4 8.39 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
5 7.37 Marvin Jensen -2007KIF  
6 6.02 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
7 5.97 Ask Jørgensen -2008IK Hellas  
8 5.64 Frederik Harding -2008IK Hellas  
9 4.95 Aske Morsing -2008IK Hellas  
  DNS Otto W. D. Jørgensen -2007Ballerup AK  
  DNS August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Kevin Jensen9.6710.1510.0210.07
Nikolaj Krüger9.038.988.347.85
Thor Knudsen7.517.338.538.06
Oliver Mikkelsen7.548.048.098.39
Marvin Jensen7.147.197.307.37
Albert Lysemose Nielsen5.625.775.346.02
Ask Jørgensen5.975.845.25x
Frederik Harding5.155.645.495.22
Aske Morsing4.954.494.844.80
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.40  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 8.10 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 9.09 Albert Andersen -2005Helsingør IF  
3 9.17 Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta AM  
  DNS Mathias Højen -2005Ballerup AK  
  DNS Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
 HEAT 2
1 8.06 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
2 8.57 Anyel Weis -2006Sparta AM  
3 9.41 Elias Solvang -2005IK Hellas  
  DNS Villads Lind -2006FIF Frederiksberg  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERTORS KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
1 29.66 Anyel Weis -2006Sparta AM  
2 32.92 Gustav Gørtz -2006Glostrup IC  
3 33.07 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
  DNS Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERTORS KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.02.02 Gustav Gørtz -2006Glostrup IC  
  DNS William Hvass -2006Sparta AM  
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.03.15 Christopher Strandgaard -2006FIF Frederiksberg  
2 3.09.37 William Hvass -2006Sparta AM  
3 3.53.82 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
  0.00 Sofus Rathje -2006FIF Frederiksberg  
  DNS William Wellendorf -2005IK Hellas  
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.20  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 10.99 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
  DNS August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
  DNS William Wellendorf -2005IK Hellas  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
2 1.40 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
3 1.35 Albert Andersen -2005Helsingør IF  
4 1.30 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
5 1.25 Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF  
6 1.15 Elias Solvang -2005IK Hellas  
  DNS Villads Lind -2006FIF Frederiksberg  
  DNS William Wellendorf -2005IK Hellas  
 1.101.151.201.251.301.351.401.451.50 
Mathias Højen     ooxoxxx
Carl Haansbæk Mortensen   ooooxxx 
Albert Andersen oxxooxoxoxxx  
Julius Haansbæk Mortensen    oxxx  
Valdemar Qvistgaardoooxoxxx    
Elias Solvangooxxx      
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
  X Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
 1.801.902.002.102.202.80 
Carl Haansbæk Mortensenxooxooxxx 
Julius Haansbæk Mortensen     xxx
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.62 Frederik Degn Pedersen -2005Greve Atletik  
2 11.53 Emil Degn Pedersen -2005Greve Atletik  
3 10.10 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
4 10.03 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
5 9.80  Magnus Bundgaard La -2005Slagelse Atletik DELTA  
6 9.66 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
7 9.19 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør IF  
8 8.62 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
9 6.72 Elias Solvang -2005IK Hellas  
10 6.11 Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta AM  
  X Villads Lind -2006FIF Frederiksberg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Frederik Degn Pedersen13.0213.4313.6213.55
Emil Degn Pedersen11.5311.1210.8110.35
Christian Andersson9.6010.109.949.84
Daniel Bisgaard10.039.719.66x
Magnus Bundgaard La7.907.109.808.27
Julius Haansbæk Mortensen8.548.839.169.66
Carl Haansbæk Mortensen9.198.51x7.38
Alexander Foltmar8.478.128.62x
Elias Solvangx6.216.726.66
Tobias Lykke Nørgaard5.735.606.115.92
Villads Lind
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 7.62 Mikkel Marklund -2004Ballerup AK  
2 8.00 Magnus Ravn Herche -2003Amager AC  
3 8.08 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
4 8.09 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
5 8.35 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
6 8.37 Simon Tange Christopherse -2003IK Hellas  
7 8.60 Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Simon-Ronaldo Gonzalez -2004Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERTORS KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 26.25 Magnus Ravn Herche -2003Amager AC  
2 27.18 Emil Daniel Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
3 28.55 Mads Dybbro -2004Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Simon-Ronaldo Gonzalez -2004Ballerup AK  
  DNS Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
  DNS Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 600 METERTORS KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.39.28 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
2 1.45.67 Simon-Ronaldo Gonzalez -2004Ballerup AK  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERTORS KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.55.33 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager AC  
2 3.00.53 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
3 3.00.85 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
  0.00 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆKTORS KL. 10.40  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
NrResultat NavnKlub  
1 9.18 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 1.65 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
2 1.53 Silas Klentz Dahl -2004Ballerup AK  
3 1.50 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
4 1.45 Emil Daniel Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
 1.301.351.401.451.501.531.551.561.601.651.70 
Hugo Rasmussen ooo o ooxxx
Silas Klentz Dahloxooooxo xxx   
Tobias Feldborg Nielsen oooxo xxx    
Emil Daniel Nielsenxooxxooxxx      
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 Sebastian Monneret -2003Amager AC  
 2.803.003.203.30 
Sebastian Monneretoooxxx
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.97 Emil Daniel Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA  
2 8.07 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
3 7.23 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Emil Daniel Nielsen8.739.97x9.50
Rasmus Jæger7.657.937.678.07
Tobias Zornig6.236.826.657.23
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METERTORS KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 7.52 Mikkel Marklund -2004Ballerup AK  
2 7.82 Mikkel Simonsen -2002Slagelse Atletik DELTA  
3 8.19 Rasmus E. Ovesen -2002HG  
  DRENGE 16-17 ÅR - 600 METERTORS KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45.58 Rasmus E. Ovesen -2002HG  
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGTORS KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.30 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
 2.803.203.30 
Tobias Anderssonxooo
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.39 Mikkel Simonsen -2002Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Mikkel Simonsen14.3913.5013.9814.36
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.48 Jeppe Emil Kristensen -1999Slagelse Atletik DELTA  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jeppe Emil Kristensen14.1214.4813.26x
  MÆND SENIOR - 60 METERTORS KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 7.66 Mads Simonsen -2000Slagelse Atletik DELTA  
2 7.93 Jeppe Emil Kristensen -1999Slagelse Atletik DELTA  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.37 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rasmus Jensenxx11.8312.11x12.37


Genereret af MARS version 2.0.0.405 torsdag den 27. december 2018 klokken 16:09