RESULTATER
TRACKS T2 i Ballerup
den 15. maj 2018 på Ballerup Atletik stadion
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 26.75 Rebecca Nielsen -2000Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rebecca Nielsen26.75xxx26.0426.31
  KVINDER SENIOR - STANGSPRING  
NrResultat NavnKlub  
1 3.40 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup Atletik Klub  
2 2.20 Lærke E Larsen -2005Ballerup Atletik Klub  
 2.002.102.202.303.203.303.403.50 
Klara Skriver Loessl    xoooxxx
Lærke E Larsenxoooxxx    
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.38 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
2 8.45 Margaret Darkwa -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Rebecca Spiegelhauer9.029.22x9.389.028.48
Margaret Darkwa8.458.18xx8.14x
  KVINDER SENIOR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 27.86 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde 
Rebecca Spiegelhauer21.7023.7222.3524.3127.86
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.05 Tobias Zornig -2004Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tobias Zornig10.9711.6512.05x11.28x
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKAST  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 21.12 Tobias Zornig -2005Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Tobias Zornigx21.1219.94x20.2520.52
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.23 Mathias Rasmussen -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Rasmussen9.5510.239.96xxx
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 25.86 Mathias Rasmussen -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Rasmussenx20.0125.6325.86xx
  MÆND SENIOR - 100 METERTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.4m/s
1 10.83 Albert Ranning -1998Københavns IF  
2 10.98 Sebastian Pedersen -1997Sparta AM  
3 11.12 Emil Frænde -2000Sparta AM  
4 11.39 Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC  
5 11.44 Mikkel Klejnstrup -1986Sparta AM  
6 11.58 Michael Noes Andersen -1991Sparta AM  
7 11.80 Martin H Kristensen -1992Sparta AM  
 HEAT 2  w: +1.6m/s
1 11.25 Frankly Dadey -1999Greve atletik  
2 11.69 Frederik Regli -1990Frederiksberg IF  
3 11.87 Jonathan Kure -1997Københavns IF  
4 12.06 Emil Grovn -1998Frederiksberg IF  
5 12.11 Kasper Jespersen -1997Ballerup Atletik Klub  
6 12.36 Thomas Corréa Sally -2000Sparta AM  
  0.00 Toke Gam Gotthardsen -1994Bagsværd AC  
 HEAT 3  w: +1.3m/s
1 12.59 Olivia Thorsgaard -2000Sparta AM  
2 12.61 Klara Skriver Loessl -2002Ballerup Atletik Klub  
3 12.72 Annemarie Nissen -1994Sparta AM  
4 12.95 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup Atletik Klub  
5 12.97 Sofie Spigelhauer -2002Sparta AM  
6 13.07 Jonas Albertsen -2003Ballerup Atletik Klub  
7 13.33 Ida L Jespersen -2000Ballerup Atletik Klub  
 HEAT 4  w: +1.2m/s
1 13.12 Angela Timm -2003Frederiksberg IF  
2 13.40 Johanne W Simonsen -1999Sparta AM  
3 13.41 Cathrine Laugesen -1990Københavns IF  
4 13.47 Anna Krab -1998Københavns IF  
5 13.50 Amalie Thrane -2003Bagsværd AC  
6 13.90 Maria Venborg -1991Københavns IF  
  DNS Silke Dittlau -2003Frederiksberg IF  
 HEAT 5  w: +2.4m/s
1 w13.77 Kirstine Rædkjær -1991Sparta AM  
2 w14.20 Katrine Lund -1990Københavns IF  
3 w14.37 Wilma Johansson -1999Københavns IF  
4 w14.69 Ronja Bøgelund Laursen -2003Ballerup Atletik Klub  
5 w14.76 Lærke E Larsen -2005Ballerup Atletik Klub  
6 w15.02 Ella Kreisby-Pedersen -2003Ballerup Atletik Klub  
  MÆND SENIOR - 400 METERTIRS KL. 19.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 48.73 Gustav Nielsen -1998Sparta AM  
2 49.64 Mathias Astrup -1999Greve atletik  
3 50.25 Philip Braun -1990Sparta AM  
4 51.52 Martin Kristensen -1992Sparta AM  
5 51.58 Sam Marcus -1999Sparta AM  
6 51.68 Mikkel Klejnstrup -1986Sparta AM  
 HEAT 2
1 51.21 Yusuf Alin -1995Klubløs  
2 53.34 Jonathan Kure -1997Københavns IF  
3 55.86 Mads Simonsen -2000Pace  
4 56.27 Tobias F Nielsen -2003IK Hellas  
5 56.30 Stinus Dolmer Nielsen -2003Bagsværd AC  
 HEAT 3
1 57.93 Olivia Thorsgaard -2000Sparta AM  
2 1.01.48 Sofie Spigelhauer -2002Sparta AM  
3 1.01.61 Majken Lützen -2003Ballerup Atletik Klub  
4 1.03.45 Tine Østergaard -2000Bagsværd AC  
  DNS Anna Krab -1998Københavns IF  
 HEAT 4
1 1.02.16 Jonas Albertsen -2003Ballerup Atletik Klub  
2 1.03.33 Laura Haslund-Christensen -2001Frederiksberg IF  
3 1.08.00 Kirstine Rædkjær -1991Sparta AM  
4 1.08.16 Veronica Landler Janning -2001Frederiksberg IF  
5 1.09.40 Tom Elmer Christensen -1949IK Hellas  
 HEAT 5
1 1.07.65 Wilma Johansson -1999Københavns IF  
2 1.09.52 Jes Andersen -1951Bagsværd AC  
3 1.11.36 Olivia Kellberg -2003Ballerup Atletik Klub  
4 1.17.33 Ole Munch -1956Hjerteforeningens M  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Nicolai Hartling -1994Sparta AM  
  DNS Marquis Caldwell -1990Sparta AM  
  DNS Jacob Hvorup -1999Sparta AM  
  DNS Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  
  MÆND SENIOR - 800 METERTIRS KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.08.16 Victor Kiplagat Kondrup -2002Kolding KFUM  
2 2.09.08 Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC  
3 2.11.55 Emma Kiplagat Kondrup -2004Kolding KFUM  
4 2.12.13 Laura R. Møller -1994Odense Atletik  
  0.00 Pacer 1Pace  
  MÆND SENIOR - 1500 METERTIRS KL. 20.05  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 3.51.28 Mads Tærsbøl -1992Hvidovre A&M  
2 4.02.39 Joachim Rønsholt -1999Ballerup Atletik Klub  
3 4.03.33 Linus Lindquist -2002Sparta AM  
4 4.04.38 Malthe Nielsen -1999Sparta AM  
5 4.06.69 Anders Bang -2002Sparta AM  
6 4.09.10 Patrick Leese -1988Frederiksberg IF  
7 4.09.76 Conrad Lind -2001Sparta AM  
8 4.10.63 Mads Jørgensen -1988Frederiksberg IF  
9 4.11.12 Jesper Pedersen -1975Københavns IF  
10 4.12.52 Rasmus Baltzersen -2002Ballerup Atletik Klub  
11 4.13.28 Frederik Kapper -1995Sparta AM  
12 4.13.63 Esben Krogh Rasmussen -1993Frederiksberg IF  
  0.00 Joachim Sieverts Nielsen -1997Frederiksberg IF  
 HEAT 2
1 4.18.72 Noah Grunnet Nouri -2002Sparta AM  
2 4.22.67 Yousef Bellouch -1998Frederiksberg IF  
3 4.26.64 Martin Møllgaard -2003Frederiksberg IF  
4 4.28.30 Sophie Søefeldt -2000Sparta AM  
5 4.28.48 Victor Hee -2001Ballerup Atletik Klub  
6 4.30.15 Rasmus Krogh Madsen -2000IK Hellas  
7 4.31.63 Malthe Poulsen -2000Blovstrød Løverne  
8 4.34.70 Kent Nørmark -1971Sparta AM  
9 4.37.40 Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta AM  
10 4.39.94 Tobias Mørkeberg Poulsen -2002Hvidovre A&M  
11 4.40.66 Martin Højland Nielsen -1993Københavns IF  
12 4.41.12 Ellen Christensen -2003Frederiksberg IF  
13 4.41.34 Oscar Riis -2003Ballerup Atletik Klub  
14 4.43.22 Marcus Rølling -2003Sparta AM  
15 4.45.73 Jacob Søgaard Hansen -1970Klubløs  
16 4.45.82 Jeppe Haghfelt -2003Helsingør IF  
  DNS Pelle Grønberg Christense -1971Blovstrød Løverne  
 HEAT 3
1 4.44.90 Rasmus Brynskov -1973IK Hellas  
2 4.45.15 Michael Pedersen -1973Trongårdens IF  
3 4.46.06 Lauge Rasmussen -2003Trongårdens IF  
4 4.46.33 Bo Rahbæk -1981Københavns IF  
5 4.48.25 Philip Mørch -1974Blovstrød Løverne  
6 4.50.74 Mie Hylling Axelsson -2002Sparta AM  
7 4.52.05 Alma Søttrup -2003Ballerup Atletik Klub  
8 4.53.74 Carl Emil Hjorth -2004Frederiksberg IF  
9 4.53.88 Henrik Larsen -1962Blovstrød Løverne  
10 4.57.32 Jørn Thostrup -1961Blovstrød Løverne  
11 4.57.52 Dirie Abdirahman Daud -2000IK Hellas  
12 4.58.50 Sarah Glad -2003Sparta AM  
13 5.01.93 Caroline Rødgaard-Jessen -2002Ballerup Atletik Klub  
14 5.06.87 Amalie Boeck -2004Frederiksberg IF  
  0.00 Theis Munktved -2002Blovstrød Løverne  
 HEAT 4
1 4.58.01 Elisabeth Rønnstad -2004Sparta AM  
2 5.01.49 Mathilde Willer -2000Sparta AM  
3 5.02.14 Emily Oron Lexner -1997Blovstrød Løverne  
4 5.05.68 Mathilde Winther -2002Blovstrød Løverne  
5 5.05.87 Mette Willer -1970Sparta AM  
6 5.07.87 Elvira Helleskov Batko -2004Sparta AM  
7 5.10.47 Valdemar Baltzeren -2005IK Hellas  
8 5.18.31 Isabella Jensen -2001Sparta AM  
9 5.19.01 Mathilde Riis -1999Ballerup Atletik Klub  
10 5.20.72 Torben Striboldt -1962IK Hellas  
11 5.21.04 Tom Elmer Christensen -1949IK Hellas  
12 5.35.97 David Holst Hahn -2004Frederiksberg IF  
13 5.55.02 Kathrine Dahl Larsen -1979Frederiksberg IF  
  DNS Sarah Bruun Nielsen -1999Blovstrød Løverne  
  DNS Augusta Maria Grønborg Ch -2000Blovstrød Løverne  
  MÆND SENIOR - 5000 METERTIRS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 14.57.11 Martin Egebjerg Olesen -1995Hechmann Mikkeller Racing  
2 15.31.85 Joachim Weel Rosbo -1997Bagsværd AC  
3 15.32.09 Christian Madsen -1977Blovstrød Løverne  
4 15.34.37 Anton Østdal -2001Bagsværd AC  
5 15.39.51 Alex Puggaard -1976Hechmann Mikkeller Racing  
6 15.44.95 Anna Emilie Møller -1997Blovstrød Løverne  
7 16.05.85 Joel Ibler Lillesø -2003Bagsværd AC  
8 16.07.62 Niels Hjølund -1972Bagsværd AC  
9 16.12.29 Asbjørn Eller Skaarup -1985Trongårdens IF  
10 16.14.50 Mads Henriksen -1994Sparta AM  
11 16.14.99 Benjamin Matsson -1990Sparta AM  
12 16.16.27 Nikolaj Holdt Mikkelsen -1973Old Fuckers (Æbleklubben)  
13 16.20.96 Gustav Mørch -2002Blovstrød Løverne  
14 16.24.71 Kristian Bonne Wulff -1985Herlev løbe- og Atletik  
15 16.25.90 Kristian Kyed -1978Sparta AM  
16 16.54.45 Henrik Dufke -1974Helsingør IF  
  0.00 Magnus Elbæk Ditlev -1997Bagsværd AC  
  0.00 Jeppe Sidenius -1992Trongårdens IF  
  0.00 Jacob Arum -1981Helsingør IF  
 HEAT 2
1 17.04.03 Kasper Pontoppidan Jensen -1999IK Hellas  
2 17.05.16 Martin Thornbjerg Klausen -1972Fremad Holbæk  
3 17.09.39 Christian Rønsholt -1996Klubløs  
4 17.11.82 Søren Riisgaard Mortensen -1978Hechmann Mikkeller Racing  
5 17.33.12 Maria Ahm -1998Sparta AM  
6 17.44.82 Kristian Krog -1992Blovstrød Løverne  
7 17.51.07 Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd AC  
8 18.03.84 Cecilie Mikkelsen -1994Sparta AM  
9 18.32.65 Philip Grundt Hansen -2004Bagsværd AC  
10 18.37.61 Birger Jensen -1976ALOT  
11 18.52.74 Niels Hansen -1958Helsingør IF  
12 18.56.68 Henrik Sørensen -1970Bagsværd AC  
13 18.58.67 Thor Rasmussen -1963Sparta AM  
14 19.03.49 Kathrine Hansen -1995Sparta AM  
15 19.13.17 Mattias Kalvåg -1985Klubløs  
16 19.14.07 Jan Grønlund Rasmussen -1969Ballerup Atletik Klub  
17 19.17.85 Paul Andersen -1964Bagsværd AC  
18 19.35.07 Juan Francisco -1990Klubløs  
19 19.51.58 Trine B. Andersen -1968Blovstrød Løverne  
20 20.11.61 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup Atletik Klub  
21 20.11.82 Cecilie Hjorth Christense -1992Ballerup Atletik Klub  
  0.00 Signe Hylleberg -1996Sparta AM  
  0.00 Hans Andrias Gregoriussen -1993Sparta AM  
  0.00 Henrik Bierbum Bacher -1986Sparta AM  
  0.00 Kamilla Kajbæk -1999Ballerup Atletik Klub  
  0.00 Bo Lindrup -1962Sparta AM  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDTIRS KL. 18.00  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.51 Mathias Peter Kveiborg -2002Ballerup Atletik Klub  
2 11.02 Rasmus Jensen -1999Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Peter Kveiborg10.7610.7610.8011.2111.5111.31
Rasmus Jensen10.3810.5011.0210.8110.7110.74
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 34.93 Mathias Peter Kveiborg -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Peter Kveiborgx34.3634.93xxx
  MÆND SENIOR - SPYDKAST  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.39 Mathias Peter Kveiborg -2002Ballerup Atletik Klub  
2 36.04 Mathias Rasmussen -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Peter Kveiborg47.3945.9345.1045.05xx
Mathias Rasmussen35.4635.5632.1335.0136.0435.01
  MÆND 50-54 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.66 Uffe Jensen -1966Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Uffe Jensen8.66xxxxx
  MÆND 50-54 ÅR - DISKOSKAST  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 34.61 Uffe Jensen -1966Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Uffe Jensenxx33.9831.5834.1234.61


Genereret af MARS version 2.0.0.405 onsdag den 23. maj 2018 klokken 9:20