PROGRAM
ØST INDE
18-19 januar 2020
Ballerup Super Arena
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 10 ÅR - 60 METERLØR KL. 9.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
154   Jolie Hjort -2010Ballerup AK
2104   Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11043.26  Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF
254   Jolie Hjort -2010Ballerup AK
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.55  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11045.20  Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF
254   Jolie Hjort -2010Ballerup AK
  PIGER 10 ÅR - 3 KAMPLØR KL. 18.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1104   Laura Lehman Jensen -2010Frederiksberg IF
254   Jolie Hjort -2010Ballerup AK
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERLØR KL. 9.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111510.22  Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF
237   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
3144   Ronja revall -9Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11153.46  Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF
237   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
3144   Ronja revall -9Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.55  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11154.24  Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF
237   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
3144   Ronja revall -9Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - 3 KAMPLØR KL. 18.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1115   Siri Milter Fausager -2009Frederiksberg IF
237   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
3144   Ronja revall -9Greve Atletik
  PIGER 12 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12779.04  Esther Falck -2008Sparta A&M
21259.09  Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK
32279.15  Emma King -2008Københavns IF
41549.22  Filippa Redestam -2008Helsingør IF
52369.23  Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF
63139.26  Queen Riege -2008Sparta A&M
72669.39  Clara Vejlgaard -2008Sparta A&M
8879.45  Smilla Wilsborg Slatanach -2008FIF Hillerød
9409.56  Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK
101629.64  Elise Sloth -2008Herlev Atletik
11199.84  Line Svare -2008Amager AC
121669.97  Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik
1323710.06  Liv Amelia Nygård -2008Københavns IF
1423210.42  Isabella Bonde -2008Københavns IF
152510.52  Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC
1627310.56  Emilia Villum Marke -2008Sparta A&M
1712610.63  Carla Sehrt Arnø -2008Gentofte IK
18341   Silje Ålsbøl Jensen -2008Trongården IF
1999   Isabella Petersen -2008Frederiksberg IF
20340   Selma Guldager Knudsen -2008Trongården IF
21234   Karla Danger Nielsen -2008Københavns IF
226010.94DNS Maja Eybye Petersen -2008Ballerup AK
23221 DNS Anousha Winther -2008Københavns IF
24338 DNS Nikoline Willadsen -2008Trongården IF
  PIGER 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11391.57.67  Filippa Tvistholm -8Greve Atletik
22361.58.64  Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF
31072.01.23  Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF
4162.03.26  Johanne Marie Lilleøre -2008Amager AC
5262.19.06  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC
62322.27.60  Isabella Bonde -2008Københavns IF
7252.39.50  Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC
8275   Emilie Holm -2008Sparta A&M
9166   Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik
1099   Isabella Petersen -2008Frederiksberg IF
11273   Emilia Villum Marke -2008Sparta A&M
12221 DNS Anousha Winther -2008Københavns IF
  PIGER 12 ÅR - 1000 METERSØN KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11393.27.85  Filippa Tvistholm -8Greve Atletik
22363.39.12  Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF
3893.41.20  Aline Hedegård Bruhn -2008Frederiksberg IF
4163.42.34  Johanne Marie Lilleøre -2008Amager AC
  PIGER 12 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 9.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 3 bedste i hvert heat, samt de 2 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
112510.81  Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK
227711.15  Esther Falck -2008Sparta A&M
316212.24  Elise Sloth -2008Herlev Atletik
412612.98  Carla Sehrt Arnø -2008Gentofte IK
516613.61  Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik
623214.01  Isabella Bonde -2008Københavns IF
76014.84  Maja Eybye Petersen -2008Ballerup AK
8340   Selma Guldager Knudsen -2008Trongården IF
9338   Nikoline Willadsen -2008Trongården IF
10341   Silje Ålsbøl Jensen -2008Trongården IF
1126   Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.20  
  ( 1.00+5 1.25+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13451.41  Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF
21071.37  Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF
32661.37  Clara Vejlgaard -2008Sparta A&M
41541.31  Filippa Redestam -2008Helsingør IF
5191.25  Line Svare -2008Amager AC
63131.25  Queen Riege -2008Sparta A&M
71621.21  Elise Sloth -2008Herlev Atletik
82321.16  Isabella Bonde -2008Københavns IF
92771.16  Esther Falck -2008Sparta A&M
10601.15  Maja Eybye Petersen -2008Ballerup AK
11261.13  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager AC
12166   Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12774.42  Esther Falck -2008Sparta A&M
21254.28  Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK
33134.12  Queen Riege -2008Sparta A&M
41124.12  Nanna Trier Svendsen -2008Frederiksberg IF
5164.01  Johanne Marie Lilleøre -2008Amager AC
62663.93  Clara Vejlgaard -2008Sparta A&M
72363.82  Klara Hatini Pedersen -2008Københavns IF
81623.80  Elise Sloth -2008Herlev Atletik
9873.73  Smilla Wilsborg Slatanach -2008FIF Hillerød
102343.63  Karla Danger Nielsen -2008Københavns IF
111663.54  Maja Bayer-Faber -2008Herlev Atletik
12126   Carla Sehrt Arnø -2008Gentofte IK
13338   Nikoline Willadsen -2008Trongården IF
14139   Filippa Tvistholm -8Greve Atletik
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.15  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
134510.30  Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF
21078.37  Louise Lehman Jensen -2008Frederiksberg IF
3197.81  Line Svare -2008Amager AC
42277.39  Emma King -2008Københavns IF
5407.25  Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK
6257.16  Silke Marie Bach Madsen -2008Amager AC
72776.67  Esther Falck -2008Sparta A&M
82375.27  Liv Amelia Nygård -2008Københavns IF
  PIGER 12 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1240   Olga Nørgaard Rathje -2008Københavns IF
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 9.45  
  Antal heats: 3 - Til semifinale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12238.39  Asta Garder -2007Københavns IF
22798.47  Freja Isabel Knudsen -2007Sparta A&M
3748.57  Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK
43038.68  Maja B. Voigt -2007Sparta A&M
578.79  Celina Jensen -2007Amager AC
6518.82  Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK
71318.95  Filippa b Clemmensen -2007Gentofte IK
8579.03  Louise Bisgaard -2007Ballerup AK
92439.21  Sophia Bonde -2007Københavns IF
10909.25  Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF
111519.38  Bianca Baan -2007Helsingør IF
12119.41  Estha Færch -2007Amager AC
132189.43  Aliya Dahl -2007Københavns IF
14659.54  Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK
152649.58  Christine Emilie Næsby -2007Sparta A&M
1617010.23  Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik
17310.36  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC
186310.38  Matilde Bursøe -2007Ballerup AK
195210.95  Gaia Lambert -2007Ballerup AK
20114   Selma Munk Plum -2007Frederiksberg IF
2146   Dagmar Mathilde Karlsen -2007Ballerup AK
2275   Selina T Mørch -2007Ballerup AK
2320   Naia Hansen -2007Amager AC
24310   Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M
2548 DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12181.50.84  Aliya Dahl -2007Københavns IF
290   Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF
3239   Mille Elmer -2007Københavns IF
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERSØN KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12183.29.91  Aliya Dahl -2007Københavns IF
21783.30.74  Sophie Holck -2007HG ATM
3383.39.66  Anna Toft Boesen -2007Ballerup AK
411   Estha Færch -2007Amager AC
539   Annabella Rose Schmidt -2007Ballerup AK
684   Alma Kühnell -2007FIF Hillerød
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 9.45  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
122310.51  Asta Garder -2007Københavns IF
213111.00  Filippa b Clemmensen -2007Gentofte IK
325311.08  Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta A&M
41111.66  Estha Færch -2007Amager AC
524311.98  Sophia Bonde -2007Københavns IF
621812.98  Aliya Dahl -2007Københavns IF
717414.36  Josephine Preus -2007HG ATM
8114   Selma Munk Plum -2007Frederiksberg IF
984   Alma Kühnell -2007FIF Hillerød
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( 1.00+5 1.25+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
171.45  Celina Jensen -2007Amager AC
2571.30  Louise Bisgaard -2007Ballerup AK
31701.28  Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik
4201.26  Naia Hansen -2007Amager AC
51511.25  Bianca Baan -2007Helsingør IF
62641.15  Christine Emilie Næsby -2007Sparta A&M
7310   Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12432.30  Sophia Bonde -2007Københavns IF
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12795.04  Freja Isabel Knudsen -2007Sparta A&M
274.83  Celina Jensen -2007Amager AC
31314.67  Filippa b Clemmensen -2007Gentofte IK
42534.66  Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta A&M
52234.40  Asta Garder -2007Københavns IF
6514.34  Frederikke Lundberg -2007Ballerup AK
7114.33  Estha Færch -2007Amager AC
8904.24  Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF
91784.22  Sophie Holck -2007HG ATM
102644.09  Christine Emilie Næsby -2007Sparta A&M
11574.00  Louise Bisgaard -2007Ballerup AK
122393.85  Mille Elmer -2007Københavns IF
131703.65  Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik
14653.59  Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK
1533.44  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC
16310   Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M
1775   Selina T Mørch -2007Ballerup AK
1846   Dagmar Mathilde Karlsen -2007Ballerup AK
1984   Alma Kühnell -2007FIF Hillerød
2074   Sarah Jansteen Eskesen -2007Ballerup AK
2148 DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.45  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125313.14  Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta A&M
22188.99  Aliya Dahl -2007Københavns IF
3207.45  Naia Hansen -2007Amager AC
42437.44  Sophia Bonde -2007Københavns IF
53036.82  Maja B. Voigt -2007Sparta A&M
636.65  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC
7526.39  Gaia Lambert -2007Ballerup AK
81705.71  Vanja Stojanovic -2007Herlev Atletik
9115.45  Estha Færch -2007Amager AC
10310   Olivia Dahl Lunøe -2007Sparta A&M
1146   Dagmar Mathilde Karlsen -2007Ballerup AK
1248 DNS Dina Ramadani -2007Ballerup AK
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111   Estha Færch -2007Amager AC
23   Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.20  
  Antal heats: 5 - Til semifinale: 5 heatvindere, samt de 11 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1437.87  Ashley Gnanagoh -2005Ballerup AK
21798.00  Asta Exner Jensen -2005Holte Atletik
32258.14  Celina Hagihara -2006Københavns IF
42138.24  Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
52748.28  Emilie B. Voigt -2005Sparta A&M
6328.34  Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC
72628.50  Bolete Nimskov -2005Sparta A&M
82598.53  Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M
9788.54  Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK
102388.57  Maria Buch -2005Københavns IF
112828.57  Helena Reijnen -2005Sparta A&M
121878.58  Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte Atletik
131458.61  Solvej Møller -5Greve Atletik
14498.65  Filippa Roug -2005Ballerup AK
1568.68  Caroline Jørgensen -2005Amager AC
161198.76  Vilma Bahne Jessen -2005Frederiksberg IF
171108.81  Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
181028.82  Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
193128.85  Pil Nedergaard -2006Sparta A&M
202268.89  Elisabeth R. Elsner -2006Københavns IF
212568.90  Anna E B Pedersen -2005Sparta A&M
22318.90  Sara Francisco Mouridsen -2006Bagsværd AC
2388.93  Clara Juul Pallesen -2006Amager AC
241698.97  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
251139.03  Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
261639.04  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
271739.11  Frederikke Jensen -2006HG ATM
283179.13  Signe Juhl Laursen -2005Sparta A&M
29959.18  Ella Aurora Magelund Rasm -2005Frederiksberg IF
30869.24  Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød
31349.37  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
32219.65  Naja Lildholdt -2006Amager AC
33299.67  Laura Halberg Nome -2006Bagsværd AC
34304   Marie Friis Houbak -2006Sparta A&M
35180   Cornelia Havsteen -2005Holte Atletik
36142   Mathilde Olsen -6Greve Atletik
3780   Wilma Malou Ravn -2006Ballerup AK
38335   Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF
39161   Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
40149.16DNS Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC
411089.33DNS Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 13.50  
  Antal heats: 8
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
122526.68  Celina Hagihara -2006Københavns IF
221327.34  Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
328227.50  Helena Reijnen -2005Sparta A&M
425927.86  Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M
514527.91  Solvej Møller -5Greve Atletik
631228.70  Pil Nedergaard -2006Sparta A&M
725629.16  Anna E B Pedersen -2005Sparta A&M
811029.70  Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
929429.89  Laura Diaz Friis -2006Sparta A&M
109530.00  Ella Aurora Magelund Rasm -2005Frederiksberg IF
1131730.76  Signe Juhl Laursen -2005Sparta A&M
1216331.03  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
1316931.17  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
142931.56  Laura Halberg Nome -2006Bagsværd AC
158631.91  Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød
16102   Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
17119   Vilma Bahne Jessen -2005Frederiksberg IF
18247   Alvilde Lawaetz -2005Slagelse Atletik DELTA
19113   Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
20161   Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
2132   Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC
22333   Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF
2358   Luna Haugaard Christensen -2005Ballerup AK
2434   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.20  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12252.25.75  Celina Hagihara -2006Københavns IF
2582.28.97  Luna Haugaard Christensen -2005Ballerup AK
342.31.14  Annabelle Viple -2005Amager AC
41322.31.86  Ida Kiil -2005Gentofte IK
5412.33.96  Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK
622.35.39  Anna Bjaaland Andersern -2006Amager AC
7562.39.74  Kirsa Wirth -2006Ballerup AK
812.45.02  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC
91412.56.69  Frida Revall -6Greve Atletik
1095   Ella Aurora Magelund Rasm -2005Frederiksberg IF
11148   Alberte Halberg Bredgaard -2006Helsingør IF
12314   Saga Bergholm -2005Sparta A&M
1329   Laura Halberg Nome -2006Bagsværd AC
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 13.00  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13184.40.94  Sofia Thøgersen -2005Sparta A&M
2415.11.09  Annika Holther Olesen -2005Ballerup AK
32195.19.33  Alma Juhl Horsgaard -2005Københavns IF
425.28.48  Anna Bjaaland Andersern -2006Amager AC
5565.34.06  Kirsa Wirth -2006Ballerup AK
61035.34.46  Kirstine Ingeborg Th Cars -2006Frederiksberg IF
71415.55.54  Frida Revall -6Greve Atletik
8105   Laura Maria Thomsen -2006Frederiksberg IF
9304   Marie Friis Houbak -2006Sparta A&M
10314   Saga Bergholm -2005Sparta A&M
  PIGER 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
129811.30.61  Madeleine A. Rasmussen -2005Sparta A&M
221911.30.84  Alma Juhl Horsgaard -2005Københavns IF
310312.35.53  Kirstine Ingeborg Th Cars -2006Frederiksberg IF
4105   Laura Maria Thomsen -2006Frederiksberg IF
  PIGER 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 10.30  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1439.40  Ashley Gnanagoh -2005Ballerup AK
229110.09  Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta A&M
326210.16  Bolete Nimskov -2005Sparta A&M
4410.34  Annabelle Viple -2005Amager AC
529710.70  Luna Frid Hanberg -2006Sparta A&M
63210.90  Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC
711011.55  Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
825911.87  Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M
93412.52  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
108   Clara Juul Pallesen -2006Amager AC
11142   Mathilde Olsen -6Greve Atletik
12342   Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF
13312   Pil Nedergaard -2006Sparta A&M
14247   Alvilde Lawaetz -2005Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.50  
  ( 1.10+5 1.35+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1171.60  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager AC
21821.59  Isabel Farup -2005Holte Atletik
32911.50  Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta A&M
42851.50  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta A&M
51081.47  Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF
62621.46  Bolete Nimskov -2005Sparta A&M
71101.45  Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
8591.43  Lærke Elgaard LarsenBallerup AK
9861.43  Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød
102131.42  Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
1111.33  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager AC
121611.28  Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
13211.25  Naja Lildholdt -2006Amager AC
1480   Wilma Malou Ravn -2006Ballerup AK
15238   Maria Buch -2005Københavns IF
16215   Mie Sühler -2006IK Olympia
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.00  
  ( 1.70 +10 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
143.00  Annabelle Viple -2005Amager AC
2592.90  Lærke Elgaard LarsenBallerup AK
3182.80  Laura-Jo Buchard -2005Amager AC
482.01  Clara Juul Pallesen -2006Amager AC
5142.11DNS Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12745.07  Emilie B. Voigt -2005Sparta A&M
22255.03  Celina Hagihara -2006Københavns IF
32624.82  Bolete Nimskov -2005Sparta A&M
43424.78  Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF
52594.71  Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M
6494.70  Filippa Roug -2005Ballerup AK
72914.64  Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta A&M
8784.63  Stine Baandrup Tindbæk -2005Ballerup AK
9174.63  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager AC
103174.57  Signe Juhl Laursen -2005Sparta A&M
111084.52  Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF
122974.45  Luna Frid Hanberg -2006Sparta A&M
132564.43  Anna E B Pedersen -2005Sparta A&M
142474.37  Alvilde Lawaetz -2005Slagelse Atletik DELTA
152944.26  Laura Diaz Friis -2006Sparta A&M
161734.25  Frederikke Jensen -2006HG ATM
171134.24  Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
181194.06  Vilma Bahne Jessen -2005Frederiksberg IF
19145   Solvej Møller -5Greve Atletik
20213   Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
21304   Marie Friis Houbak -2006Sparta A&M
22161   Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
23142   Mathilde Olsen -6Greve Atletik
2434   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
25141   Frida Revall -6Greve Atletik
2628   Ida Mørck -2006Bagsværd AC
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13339.60  Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF
269.51  Caroline Jørgensen -2005Amager AC
33429.32  Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF
4179.28  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 9.30  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
128510.80  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta A&M
233510.39  Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF
334210.32  Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF
429710.31  Luna Frid Hanberg -2006Sparta A&M
569.99  Caroline Jørgensen -2005Amager AC
61529.06  Clara Ruud Hansen -2005Helsingør IF
72599.05  Aurora Suarez Alvarez Tho -2006Sparta A&M
8978.55  Esther Alice Ravn -2006Frederiksberg IF
9868.36  Rosa Poulsen -2006FIF Hillerød
101848.14  Julie Rasmussen -2006Holte Atletik
111638.05  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
121697.88  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
132267.79  Elisabeth R. Elsner -2006Københavns IF
1447.54  Annabelle Viple -2005Amager AC
151027.48  Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
161617.39  Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
171136.92  Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
182296.78  Freja Veicherts -2005Københavns IF
198   Clara Juul Pallesen -2006Amager AC
20194   Ella Bek -2005Hvidovre AM
2132   Sarah Engsig Karup -2006Bagsværd AC
22202   Sophie Isabella Andersen -2006Hvidovre AM
23200   Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM
2466   Nanna Elsfeldt -2006Ballerup AK
25312   Pil Nedergaard -2006Sparta A&M
2628   Ida Mørck -2006Bagsværd AC
27213   Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
28215   Mie Sühler -2006IK Olympia
29156   Marie Agergaard -2005Helsingør IF
301410.21DNS Isabella Kehler Krabbe -2006Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12297.13.59  Freja Veicherts -2005Københavns IF
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.55  
  Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12907.92  Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M
22578.04  Annika Haldbo -2003Sparta A&M
3458.10  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
41498.25  Annika Vinther -2004Helsingør IF
51778.26  Sarah Rasmussen -2004HG ATM
61558.51  Laura Kirstine Mortensen -2004Helsingør IF
7678.57  Nanna Grubert -2004Ballerup AK
8338.59  Signe Xin von Rosen -2004Bagsværd AC
92048.60  Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM
10346   Aude Tra-bi -2003Ballerup AK
11116   Sofie Tamborg Karacan -2003Frederiksberg IF
122848.36DNS Ingeborg Falck -2004Sparta A&M
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.20  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
122026.48  Alma Witt -2004Københavns IF
23328.61  Signe Xin von Rosen -2004Bagsværd AC
334829.74  Ida Palbo -2003FIF Hillerød
424429.97  Alma Rath-Andersen -2004Køge Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12712.21.54  Elisabeth Møller Rønnstad -2004Sparta A&M
22282.30.11  Esther Kirkeby -2004Københavns IF
33482.34.39  Ida Palbo -2003FIF Hillerød
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 13.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12714.52.21  Elisabeth Møller Rønnstad -2004Sparta A&M
22285.04.57  Esther Kirkeby -2004Københavns IF
33165.58.50  Sarah Glad -2003Sparta A&M
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1129   Emma Fokdal -2004Gentofte IK
  PIGER 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.45  
  ( 76.2 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12909.07  Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M
22929.23  Karla Schärfe -2003Sparta A&M
31019.83  Kathrine Holst Hahn -2004Frederiksberg IF
42179.90  Alberte Ulrik -2003Københavns IF
5257   Annika Haldbo -2003Sparta A&M
62509.24DNS Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.05  
  ( 1.20+5 1.45+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12921.75  Karla Schärfe -2003Sparta A&M
2451.60  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
31891.56  Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik
42901.54  Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M
53391.50  Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF
62501.59DNS Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.20  
  ( 1.80 +10 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11012.90  Kathrine Holst Hahn -2004Frederiksberg IF
22612.90  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta A&M
32482.80  Ditte Stoltze -2003Slagelse Atletik DELTA
42172.50  Alberte Ulrik -2003Københavns IF
5761.83  Silje OddsenBallerup AK
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.25  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12505.92  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
22905.81  Josephine Koch Jacobsen -2003Sparta A&M
32615.41  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta A&M
42925.36  Karla Schärfe -2003Sparta A&M
5455.20  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
63394.68  Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF
72764.35  Emilie Mossin Nørregaard -2003Sparta A&M
8334.29  Signe Xin von Rosen -2004Bagsværd AC
967   Nanna Grubert -2004Ballerup AK
102845.35DNS Ingeborg Falck -2004Sparta A&M
  PIGER 16-17 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
110111.18  Kathrine Holst Hahn -2004Frederiksberg IF
218910.32  Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte Atletik
32429.43  Smilla Mygind Kristensen -2004Københavns IF
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
124210.19  Smilla Mygind Kristensen -2004Københavns IF
2216   Søs Sühler -2004IK Olympia
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.20  
  Til finale: 1 heatvindere, samt de 7 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1927.68  Caroline Benfeldt Sørens -2002Frederiksberg IF
21538.16  Emilie Florin -2001Helsingør IF
33258.24  Victoria Lee Lendal -2002Sparta A&M
41768.28  Natalie Vaabengaard -2002HG ATM
52958.42  Liv Nedergaard -2002Sparta A&M
61229.09  Ingefred Ankerstjerne -2002Fremad Holbæk
  PIGER 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.10  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12838.83  Ida Beiter Bomme -2001Sparta A&M
218510.06  Louise Wrisberg Kæstel -2001Holte Atletik
312211.45  Ingefred Ankerstjerne -2002Fremad Holbæk
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.05  
  ( 1.20+5 1.45+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13151.64  Sara Bleibach Olsen -2001Sparta A&M
21911.58  Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.20  
  ( 1.90 +10 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1733.00  Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.25  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12835.72  Ida Beiter Bomme -2001Sparta A&M
23255.36  Victoria Lee Lendal -2002Sparta A&M
31855.13  Louise Wrisberg Kæstel -2001Holte Atletik
41764.62  Natalie Vaabengaard -2002HG ATM
  PIGER 18-19 ÅR - TRESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
117610.34  Natalie Vaabengaard -2002HG ATM
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.10  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125212.40  Amalie Pfeiffer -2001Sparta A&M
228311.44  Ida Beiter Bomme -2001Sparta A&M
3739.89  Rebecca Spigelhauer -2002Ballerup AK
4619.14  Margaret Darkwa -2002Ballerup AK
5272   Ellen Lawaetz -2002Sparta A&M
  DRENGE 10 ÅR - 60 METERSØN KL. 12.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1918.42  Carl Carstens -2010Frederiksberg IF
21479.21  Albert Redestam -2010Helsingør IF
3210   Martin Sjørslev -2010IK Hellas
470   Philip Engelsen Kristense -2010Ballerup AK
550   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
6347   Jonathan Vejgaard Anderse -2010Ballerup AK
7208   Emil Keller -2010IK Hellas
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 9.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11474.11  Albert Redestam -2010Helsingør IF
2913.34  Carl Carstens -2010Frederiksberg IF
3210   Martin Sjørslev -2010IK Hellas
450   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
570   Philip Engelsen Kristense -2010Ballerup AK
6347   Jonathan Vejgaard Anderse -2010Ballerup AK
7208   Emil Keller -2010IK Hellas
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.15  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1916.83  Carl Carstens -2010Frederiksberg IF
21476.01  Albert Redestam -2010Helsingør IF
370   Philip Engelsen Kristense -2010Ballerup AK
4210   Martin Sjørslev -2010IK Hellas
5347   Jonathan Vejgaard Anderse -2010Ballerup AK
650   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
7208   Emil Keller -2010IK Hellas
  DRENGE 10 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
170   Philip Engelsen Kristense -2010Ballerup AK
291   Carl Carstens -2010Frederiksberg IF
3347   Jonathan Vejgaard Anderse -2010Ballerup AK
4147   Albert Redestam -2010Helsingør IF
5210   Martin Sjørslev -2010IK Hellas
650   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
7208   Emil Keller -2010IK Hellas
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERSØN KL. 12.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
155   Josh Hjort -2009Ballerup AK
268   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
353   Joel Hjort -2009Ballerup AK
4136   Daniel Nielsen -2009Glostrup IC
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 9.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
153   Joel Hjort -2009Ballerup AK
255   Josh Hjort -2009Ballerup AK
3136   Daniel Nielsen -2009Glostrup IC
468   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.15  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1136   Daniel Nielsen -2009Glostrup IC
253   Joel Hjort -2009Ballerup AK
368   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
455   Josh Hjort -2009Ballerup AK
  DRENGE 10-11 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
168   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
253   Joel Hjort -2009Ballerup AK
3136   Daniel Nielsen -2009Glostrup IC
455   Josh Hjort -2009Ballerup AK
  DRENGE 12 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.30  
  Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13098.76  Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M
23088.77  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
32878.85  Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M
41008.92  Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF
51309.08  Eskild Jørgensen -2008Gentofte IK
6699.25  Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
73329.42  William Thøgersen -2008Sparta A&M
81679.50  Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
93319.61  William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M
102999.87  Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M
111069.88  Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
12969.91  Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
131599.97  Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik
1420710.02  Ask Jørgensen -2008IK Hellas
1526810.14  David R. Nielsen -2008Sparta A&M
16143   Mikkel Drage -8Greve Atletik
1772   Rasmus Qvist -2008Ballerup AK
18327   Villy Reedtz Funder -2008Sparta A&M
191718.95DNS Birk Kryger -2008HG ATM
  DRENGE 12 ÅR - 600 METERLØR KL. 12.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13081.56  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
23321.51.18  William Thøgersen -2008Sparta A&M
31592.10.57  Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik
4962.18.45  Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
5143   Mikkel Drage -8Greve Atletik
6207   Ask Jørgensen -2008IK Hellas
7196   Jeppe Birk -2008Hvidovre AM
8106   Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
9167   Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
  DRENGE 12 ÅR - 1000 METERSØN KL. 12.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13323.14.55  William Thøgersen -2008Sparta A&M
23313.34.45  William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M
32683.42.00  David R. Nielsen -2008Sparta A&M
41063.43.21  Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
52313.57.59  Hjalte-Johannes Kronborg -2008Københavns IF
627   Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC
796   Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
  DRENGE 12 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 10.05  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 ) - Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
130810.77  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
210011.19  Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF
330911.63  Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M
429912.70  Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M
528712.86  Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M
623112.98  Hjalte-Johannes Kronborg -2008Københavns IF
715913.20  Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik
89614.45  Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
9196   Jeppe Birk -2008Hvidovre AM
10167   Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
11206   Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas
1285   Markus Petersen -2008FIF Hillerød
  DRENGE 12 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.40  
  ( 1.10+5 1.35+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13081.37  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
22871.31  Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M
33311.25  William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M
41591.21  Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik
5271.20  Emil Kundal Hansen -2008Bagsværd AC
63091.20  Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M
7167   Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
8100   Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 9.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13084.75  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
21004.53  Jonatan Horsholt -2008Frederiksberg IF
32874.40  Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M
43094.36  Oliver Someya Elklint -2008Sparta A&M
51304.20  Eskild Jørgensen -2008Gentofte IK
61964.20  Jeppe Birk -2008Hvidovre AM
73314.06  William Matthew Buck Wil -2008Sparta A&M
83324.03  William Thøgersen -2008Sparta A&M
91063.92  Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
102993.69  Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M
111673.65  Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
122073.50  Ask Jørgensen -2008IK Hellas
132683.45  David R. Nielsen -2008Sparta A&M
14159   Anthon Juul Adjeiquaye -2008Herlev Atletik
15143   Mikkel Drage -8Greve Atletik
1669   Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
1772   Rasmus Qvist -2008Ballerup AK
1885   Markus Petersen -2008FIF Hillerød
191714.56DNS Birk Kryger -2008HG ATM
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.10  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13089.95  Oliver Mikkelsen -2008Sparta A&M
21719.26  Birk Kryger -2008HG ATM
32879.05  Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta A&M
42077.85  Ask Jørgensen -2008IK Hellas
52317.78  Hjalte-Johannes Kronborg -2008Københavns IF
62997.27  Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta A&M
71066.44  Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
869   Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
9130   Eskild Jørgensen -2008Gentofte IK
1085   Markus Petersen -2008FIF Hillerød
11143   Mikkel Drage -8Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.45  
  Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11358.45  Tobias Jørgensen -2007Gentofte IK
23228.49  Thor Knudsen -2007Sparta A&M
3448.49  August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
458.71  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager AC
52248.77  August Juhl Horsgaard -2007Københavns IF
62418.88  Samuel Kærhøg -2007Københavns IF
73078.97  Nikolaj Krüger -2007Sparta A&M
81689.03  Noah Bank -2007Herlev Atletik
91839.49  Jeppe Statkaer Bohr -2007Holte Atletik
101659.62  Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik
1110   Emil Zilmer Lund -2007Amager AC
1242   Anton Palmkvist -2007Ballerup AK
1371   Phillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK
14336   Jonathan Holm -2007Trongården IF
15164   Lake Axen -2007Herlev Atletik
162358.60DNS Kevin Jensen -2007Københavns IF
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 13.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12541.42.80  Anders Silleborg -2007Sparta A&M
23011.46.24  Mads Vincentsen -2007Sparta A&M
31341.47.33  Theodor Reedtz Lundsgaard -2007Gentofte IK
4831.48.52  William Kragholm -2007Blovstrød Løverne
5102.04.70  Emil Zilmer Lund -2007Amager AC
6165   Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik
736   Andreas Magne Johannesen -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERSØN KL. 12.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1833.03.69  William Kragholm -2007Blovstrød Løverne
21343.10.08  Theodor Reedtz Lundsgaard -2007Gentofte IK
32543.11.65  Anders Silleborg -2007Sparta A&M
43013.15.04  Mads Vincentsen -2007Sparta A&M
52113.17.37  Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas
636   Andreas Magne Johannesen -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 8.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
132210.73  Thor Knudsen -2007Sparta A&M
230112.09  Mads Vincentsen -2007Sparta A&M
344   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
471   Phillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.50  
  ( 1.10+5 1.35+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11351.45  Tobias Jørgensen -2007Gentofte IK
22351.43  Kevin Jensen -2007Københavns IF
31641.31  Lake Axen -2007Herlev Atletik
43011.30  Mads Vincentsen -2007Sparta A&M
51681.30  Noah Bank -2007Herlev Atletik
6165   Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik
7111   Mikkel Gry-Jensen -2007Frederiksberg IF
8230   Hector Wielechowski -2007Københavns IF
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.55  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13225.09  Thor Knudsen -2007Sparta A&M
22354.79  Kevin Jensen -2007Københavns IF
31354.60  Tobias Jørgensen -2007Gentofte IK
43074.59  Nikolaj Krüger -2007Sparta A&M
52244.58  August Juhl Horsgaard -2007Københavns IF
63014.44  Mads Vincentsen -2007Sparta A&M
7104.28  Emil Zilmer Lund -2007Amager AC
81644.18  Lake Axen -2007Herlev Atletik
92514.16  Aksel Birk Stjernstrøm -2007Sparta A&M
102414.15  Samuel Kærhøg -2007Københavns IF
111833.96  Jeppe Statkaer Bohr -2007Holte Atletik
121683.89  Noah Bank -2007Herlev Atletik
13165   Mads Laurits Nejsum Claus -2007Herlev Atletik
1471   Phillip Busch-Madsen -2007Ballerup AK
1542   Anton Palmkvist -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.00  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11689.85  Noah Bank -2007Herlev Atletik
23078.98  Nikolaj Krüger -2007Sparta A&M
32358.46  Kevin Jensen -2007Københavns IF
444   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
5230   Hector Wielechowski -2007Københavns IF
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  Antal heats: 3 - Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1627.64  Mathias Højen -2005Ballerup AK
2477.77  Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK
31377.84  Christian Andersson -6Greve Atletik
41247.87  Ludvig Elmedal -2006Fremad Holbæk
51818.08  Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik
63288.11  Vitus Rosenkrands -2005Sparta A&M
71888.17  Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik
82588.24  Anyel Weis -2006Sparta A&M
92708.59  Eli Riege -2006Sparta A&M
10798.59  Victor Colberg -2006Ballerup AK
112868.63  Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M
12938.65  Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF
13228.66  Oliver Larsen -2005Amager AC
143238.97  Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M
152679.55  Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta A&M
168130.75  Wodah Muhammed Abdeljelil -2006Ballerup AK
1711880.69  Villads Fredsted Andersen -2006Frederiksberg IF
18281   Hakeem Ali -2005Sparta A&M
1930   Rumle Flindt-Egebak -2006Bagsværd AC
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.45  
  Antal heats: 5
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
118824.78  Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik
218125.88  Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik
332825.93  Vitus Rosenkrands -2005Sparta A&M
427028.13  Eli Riege -2006Sparta A&M
532328.46  Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M
617529.46  Mads Vielsøe-Nielsen -2005HG ATM
79833.05  Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF
879   Victor Colberg -2006Ballerup AK
930   Rumle Flindt-Egebak -2006Bagsværd AC
10320   Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta A&M
11258   Anyel Weis -2006Sparta A&M
1281   Wodah Muhammed Abdeljelil -2006Ballerup AK
13281   Hakeem Ali -2005Sparta A&M
14334   Bertil Wellendorph Aplin -2006Trongården IF
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11212.07.86  Hjalte Dalskov -2005Fremad Holbæk
21812.09.60  Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik
31202.34.10  Gustav Bodekær Thomsen -2005Fremad Holbæk
4286   Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M
581   Wodah Muhammed Abdeljelil -2006Ballerup AK
61752.37.65DNS Mads Vielsøe-Nielsen -2005HG ATM
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 13.20  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11214.26.42  Hjalte Dalskov -2005Fremad Holbæk
22014.28.56  Simon Worsøe Clausen -2005Hvidovre AM
32654.37.97  Christopher Strandgaard -2006Sparta A&M
43304.47.26  William Hvass -2006Sparta A&M
52804.49.38  Gustav Herold -2005Sparta A&M
695.20.62  Daniel Lund -2006Amager AC
71205.22.50  Gustav Bodekær Thomsen -2005Fremad Holbæk
8117   Storm Foged Sabroe -2006Frederiksberg IF
9203   Stefan Ursea -2005Hvidovre AM
10286   Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M
  DRENGE 14-15 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111710.21.00  Storm Foged Sabroe -2006Frederiksberg IF
226510.31.18  Christopher Strandgaard -2006Sparta A&M
333010.34.97  William Hvass -2006Sparta A&M
48211.11.80  Laurits Gade Strøyer Ande -2005Blovstrød Løverne
534311.34.77  Valdemar Qvistgaard -2005Trongården IF
6192   Carl da Cunha Lassen -2005Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 11.00  
  ( 83.8 CM, 5 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 13.00 ) - Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1479.45  Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK
21819.54  Gustav Statkaer Bohr -2005Holte Atletik
31889.94  Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik
415010.42  Bertram Anders Wolff Lars -2006Helsingør IF
528610.63  Joel Frederik von de Ahe -2006Sparta A&M
632011.32  Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta A&M
732311.57  Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M
89811.63  Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF
9198   Kasper Birk -2006Hvidovre AM
10293   Kasper Schimmell Smith -2005Sparta A&M
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 10.05  
  ( 1.25+5 1.55+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1621.65  Mathias Højen -2005Ballerup AK
22701.57  Eli Riege -2006Sparta A&M
3931.36  Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF
491.35  Daniel Lund -2006Amager AC
51601.28  Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik
6293   Kasper Schimmell Smith -2005Sparta A&M
7193 DNS David Rogge -2006Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1625.71  Mathias Højen -2005Ballerup AK
22815.69  Hakeem Ali -2005Sparta A&M
31375.48  Christian Andersson -6Greve Atletik
41885.25  Sebastian Abildgaard Glyb -2005Holte Atletik
5935.01  Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF
6475.01  Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK
71604.80  Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik
81184.69  Villads Fredsted Andersen -2006Frederiksberg IF
91754.58  Mads Vielsøe-Nielsen -2005HG ATM
10224.56  Oliver Larsen -2005Amager AC
112934.33  Kasper Schimmell Smith -2005Sparta A&M
12270   Eli Riege -2006Sparta A&M
13323   Tobias Lykke Nørgaard -2006Sparta A&M
14258   Anyel Weis -2006Sparta A&M
15267   Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta A&M
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13349.09  Bertil Wellendorph Aplin -2006Trongården IF
2199   Lucas Spuur -2005Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.40  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116012.12  Carl-Emil Jensen -2006Herlev Atletik
22819.37  Hakeem Ali -2005Sparta A&M
3229.09  Oliver Larsen -2005Amager AC
4938.76  Christian Thomas Nymann -2005Frederiksberg IF
5158.55  Janus Christensen -2005Amager AC
63207.05  Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta A&M
71900.09  Alexander Bergman -2005Hvidovre AM
8138   Emil D Pedersen -5Greve Atletik
9140   Frederik D Pedersen -5Greve Atletik
10293   Kasper Schimmell Smith -2005Sparta A&M
11324   Valdemar Kopp -2006Sparta A&M
12245   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
13258   Anyel Weis -2006Sparta A&M
14137   Christian Andersson -6Greve Atletik
1535   Alexander Foltmar -2006Ballerup AK
16195   Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1233   Johan Emil Nygård -2006Københavns IF
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.10  
  Antal heats: 2 - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13267.26  Vilhelm Krüger -2004Sparta A&M
2647.32  Mikkel Marklund -2004Ballerup AK
32697.41  Dhruv Mehrotra -2003Sparta A&M
43197.46  Sofus Peter Lassen -2003Sparta A&M
52787.47  Frederik Thorup Sørensen -2004Sparta A&M
62967.68  Luis Maillet -2004Sparta A&M
72637.69  Carl Johan Zachariae -2004Sparta A&M
82097.85  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
91098.08  Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF
10248.08  Sebastian Monneret -2003Amager AC
111728.15  Carl Bruce Aabo -2004HG ATM
12778.52  Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
131978.72  Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
14157   Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør IF
15344   Viktor Bokmand -2004Trongården IF
16127   Christian Mersebach -2004Gentofte IK
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
121425.21  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
2127   Christian Mersebach -2004Gentofte IK
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11282.28  Cilius Jørgensen -2004Gentofte IK
22122.06.00  Rasmus Jæger -2004IK Hellas
3132.07.29  Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager AC
43372.08.2  Lauge Rasmussen -2003Trongården IF
52142.08.76  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
6157   Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør IF
7133   Mads Hjorth Hansen -2004Gentofte IK
8288   Jonathan Højgaard-Clausen -2004Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12124.27.84  Rasmus Jæger -2004IK Hellas
2134.30.52  Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager AC
3305   Martin Nedergaard Thomsen -2004Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERLØR KL. 16.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1129.03.00  Gustav B Andersen -2004Amager AC
2305   Martin Nedergaard Thomsen -2004Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.25  
  ( 91.4 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13268.49  Vilhelm Krüger -2004Sparta A&M
22098.85  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
32410.09  Sebastian Monneret -2003Amager AC
4249   Emil Daniel Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA
53009.01DNS Mads Rubek Vitoft -2003Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( 1.35+5 1.65+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11971.75  Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
22491.53  Emil Daniel Nielsen -2004Slagelse Atletik DELTA
3329   Wilhelm Kopp -2003Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 2.30 +10 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1243.54  Sebastian Monneret -2003Amager AC
23004.10DNS Mads Rubek Vitoft -2003Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13266.69  Vilhelm Krüger -2004Sparta A&M
22636.25  Carl Johan Zachariae -2004Sparta A&M
32096.24  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
41096.04  Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF
52145.49  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
6774.97  Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
71974.40  Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
8269   Dhruv Mehrotra -2003Sparta A&M
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
121411.19  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
277   Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.50  
  ( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
120911.14  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
2947.00  David Holst Hahn -2004Frederiksberg IF
364   Mikkel Marklund -2004Ballerup AK
4321   Theodor Hennecke -2004Sparta A&M
530013.90DNS Mads Rubek Vitoft -2003Sparta A&M
63449.83DNS Viktor Bokmand -2004Trongården IF
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 11.40  
  Til finale: 1 heatvindere, samt de 7 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11467.30  Tobias Andersson -2Greve Atletik
22607.31  Bertram Costa -2002Sparta A&M
32557.38  Andreas Christoffersen -2001Sparta A&M
42467.79  Malte Hansen -2002ROAR atletik
51237.83  Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk
6205   Affou Adlouni -2002IK Hellas
  DRENGE 18-19 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 11.40  
  ( 99.1 CM, 5 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 9.72 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1888.69  Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF
22558.71  Andreas Christoffersen -2001Sparta A&M
312310.37  Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk
4311   Oswald Carstensen -2002Sparta A&M
5306   Nikolaj Grønbech -2002Sparta A&M
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.00  
  ( 1.35+5 1.65+3 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11862.03  Marius Alex Hytholm Peter -2001Holte Atletik
23021.82  Magnus Elsted Andresen -2001Sparta A&M
31461.72  Tobias Andersson -2Greve Atletik
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGLØR KL. 13.00  
  ( 2.50 +10 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12604.20  Bertram Costa -2002Sparta A&M
22893.80  Jonathan Thulstrup -2001Sparta A&M
3882.90  Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12606.62  Bertram Costa -2002Sparta A&M
21466.50  Tobias Andersson -2Greve Atletik
33025.33  Magnus Elsted Andresen -2001Sparta A&M
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.50  
  ( 6.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12313.56  Sebastian Larsen -2001Amager AC
231113.02  Oswald Carstensen -2002Sparta A&M
3146   Tobias Andersson -2Greve Atletik
4306   Nikolaj Grønbech -2002Sparta A&M
  DRENGE 18-19 ÅR - 1000 METER KAPGANGLØR KL. 14.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12224.58.18  Asbjørn Birkelund -2002Københavns IF


Genereret af MARS version 2.0.0.405 torsdag den 16. januar 2020 klokken 11:12