RESULTATER
den 29.august 2018 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Klub
  SAMLET STILLING 
 FIFBACBAK     
TOTAL560p530p332p     
  SPRINT 
 FIFBACBAK     
 281p229p182p     
40        
4024p26p3p     
40        
4030p12p7p     
60        
6018p11p24p     
60        
60        
605p21p26p     
8033p17p11p     
8022p9p25p     
400        
40021p27p      
40021p3p24p     
400        
40025p19p6p     
40010p12p24p     
4X40        
4X408p17p      
4X40        
4X4010p15p      
4X6013p7p16p     
4X608p10p      
4X8017p11p8p     
4X8016p12p8p     
  MELLEM- & LANGDISTANCE 
 FIFBACBAK     
 43p33p31p     
60012p20p20p     
60031p13p11p     
  SPRING 
 FIFBACBAK     
 129p126p57p     
17p26p      
20p13p14p     
        
29p27p1p     
19p14p26p     
        
33p20p      
11p26p16p     
  KAST 
 BACFIFBAK     
 142p107p62p     
KU21p17p12p     
KU23p6p19p     
SP35p12p13p     
SP22p24p6p     
BO        
BO22p20p8p     
BO        
BO19p28p4p     
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 7.272h Liv Dolmer Nielsen -2009BAC10p 
2 7.363h Karla kathrine Viggers Fa -2010FIF8p 
3 7.491h Anna Brandt Schultz -2009BAC7p 
4 7.701h Siri Milter Fausager -2009FIF6p 
5 7.762h Emma Brandt Schultz -2009BAC5p 
6 7.773h Vigga Breum Helweg-Larsen -2010FIF4p 
7 7.953h Emilia Milt Mikkelsen -2009BAK3p 
8 8.002h Roseline Vester Rosenmeie -2009BAC2p 
9 8.152h Liva Johansson -2009BAC1p 
10 8.211h Karoline Koch Juhl -2009BAC1p 
11 8.262h Cornelia Klinggaard -2010FIF1p 
12 8.401h Nora Beyer-Flodin -2010FIF1p 
13 8.721h Kathrine Filtenborg Madse -2010FIF1p 
14 9.123h  Kajsa Kyster Hvelplund -2012FIF1p 
15 9.191h Mie Leonora Kobberø -2010FIF1p 
16 9.203h Katinka Bredstrup -2009FIF1p 
 DNS0.002h Evenly Seeger Pedersen -2010FIF  
  DNS3h Amalie Gedsø Færge -2009BAK  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERTIRS KL. 18.35  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.19.65 Anna Brandt Schultz -2009BAC10p 
2 1.21.92 Karla kathrine Viggers Fa -2010FIF8p 
3 1.24.10 Vigga Breum Helweg-Larsen -2010FIF7p 
4 1.27.69 Liv Dolmer Nielsen -2009BAC6p 
5 1.29.05 Hannah Damborg -2009BAC5p 
6 1.30.63 Laura Lehman Jensen -2010FIF4p 
7 1.33.06 Liva Johansson -2009BAC3p 
8 1.33.27 Emma Brandt Schultz -2009BAC2p 
9 1.33.34 Anna Jacobsen -2009BAC1p 
10 1.35.14 Siri Milter Fausager -2009FIF1p 
11 1.55.25 Katinka Bredsten -2010FIF1p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.19+0.0 Karla kathrine Viggers Fa -2010FIF10p 
2 3.00+0.0 Liv Dolmer Nielsen -2009BAC8p 
3 2.91+0.0 Siri Milter Fausager -2009FIF7p 
4 2.89+0.0 Liva Johansson -2009BAC6p 
5 2.89+0.0 Hannah Damborg -2009BAC5p 
6 2.88+0.0 Anna Brandt Schultz -2009BAC4p 
7 2.76+0.0 Laura Lehman Jensen -2010FIF3p 
8 2.71+0.0 Vigga Breum Helweg-Larsen -2010FIF2p 
9 2.71+0.0 Roseline Vester Rosenmeie -2009BAC1p 
10 2.69+0.0 Emma Brandt Schultz -2009BAC1p 
11 2.67+0.0 Nora Beyer-Flodin -2010FIF1p 
12 2.61+0.0 Emilia Milt Mikkelsen -2009BAK1p 
13 2.45+0.0 Kathrine Filtenborg Madse -2010FIF1p 
14 2.45+0.0 Anna Jacobsen -2009BAC1p 
15 2.31+0.0 Karoline Koch Juhl -2009BAC1p 
16 2.18+0.0 Cornelia Klinggaard -2010FIF1p 
17 2.16+0.0 Mie Leonora Kobberø -2010FIF1p 
18 1.94+0.0  Kajsa Kyster Hvelplund -2012FIF1p 
19 1.90+0.0 Evenly Seeger Pedersen -2010FIF1p 
20 1.79+0.0 Katinka Bredsten -2010FIF1p 
  DNS  Amalie Gedsø Færge -2009BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Karla kathrine Viggers Fa2.87+0.02.85+0.03.19+0.0
Liv Dolmer Nielsen2.66+0.02.62+0.03.00+0.0
Siri Milter Fausager2.88+0.02.91+0.02.83+0.0
Liva Johansson2.84+0.02.82+0.02.89+0.0
Hannah Damborg2.83+0.02.72+0.02.89+0.0
Anna Brandt Schultz2.88+0.02.74+0.02.52+0.0
Laura Lehman Jensen2.76+0.02.68+0.02.70+0.0
Vigga Breum Helweg-Larsen2.71+0.02.45+0.02.69+0.0
Roseline Vester Rosenmeie2.61+0.02.71+0.02.67+0.0
Emma Brandt Schultz2.58+0.02.56+0.02.69+0.0
Nora Beyer-Flodin2.51+0.02.67+0.02.47+0.0
Emilia Milt Mikkelsen2.50+0.02.61+0.02.58+0.0
Kathrine Filtenborg Madse2.39+0.02.38+0.02.45+0.0
Anna Jacobsen2.33+0.02.38+0.02.45+0.0
Karoline Koch Juhl2.31+0.02.14+0.02.22+0.0
Cornelia Klinggaard2.00+0.02.18+0.02.07+0.0
Mie Leonora Kobberø1.80+0.02.16+0.02.04+0.0
Kajsa Kyster Hvelplundx 1.82+0.01.94+0.0
Evenly Seeger Pedersen1.90+0.01.88+0.01.86+0.0
Katinka Bredsten1.50+0.01.79+0.01.72+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 21.14 Laura Lehman Jensen -2010FIF10p 
2 16.30 Emilia Milt Mikkelsen -2009BAK8p 
3 15.56 Roseline Vester Rosenmeie -2009BAC7p 
4 14.86 Anna Jacobsen -2009BAC6p 
5 14.11 Hannah Damborg -2009BAC5p 
6 13.14 Karoline Koch Juhl -2009BAC4p 
7 12.64 Katinka Bredsten -2010FIF3p 
8 11.03 Evenly Seeger Pedersen -2010FIF2p 
9 10.42 Kathrine Filtenborg Madse -2010FIF1p 
10 10.20 Mie Leonora Kobberø -2010FIF1p 
11 8.81 Cornelia Klinggaard -2010FIF1p 
12 7.38 Nora Beyer-Flodin -2010FIF1p 
13 5.75  Kajsa Kyster Hvelplund -2012FIF1p 
  DNS Amalie Gedsø Færge -2009BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Lehman Jensen17.0421.1420.12
Emilia Milt Mikkelsen16.3013.5213.95
Roseline Vester Rosenmeie14.9914.3315.56
Anna Jacobsen13.9114.8614.63
Hannah Damborg14.1113.6613.79
Karoline Koch Juhlx13.1411.53
Katinka Bredsten12.648.3311.65
Evenly Seeger Pedersen9.9311.038.52
Kathrine Filtenborg Madsex8.2810.42
Mie Leonora Kobberø7.969.5210.20
Cornelia Klinggaard8.813.728.16
Nora Beyer-Flodin7.384.026.63
Kajsa Kyster Hvelplund5.245.595.75
  PIGER 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.45 Anna Brandt Schultz -2009
Anna Jacobsen -2009
Emma Brandt Schultz -2009
Hannah Damborg -2009
BAC P9 - 210p 
2 29.62 Laura Lehman Jensen -2010
Karla kathrine Viggers Fa -2010
Siri Milter Fausager -2009
Nora Beyer-Flodin -2010
FIF8p 
3 30.47 Karoline Koch Juhl -2009
Liv Dolmer Nielsen -2009
Liva Johansson -2009
Roseline Vester Rosenmeie -2009
BAC P9 - 17p 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s
1 8.912h Freja Isabel Knudsen -2007BAC10p 
2 9.141h Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK8p 
3 9.631h Frederikke Lundberg -2007BAK7p 
4 9.671h Asta Marie Holck Hansen -2007FIF6p 
5 9.971h Louise Lehman Jensen -2008FIF5p 
6 10.252h Maja Auerbach-Lind -2007BAK4p 
7 10.732h Louise C. B. Jessen -2007FIF3p 
8 10.972h Dagmar Mathilde Løfberg K -2007BAK2p 
9 11.051h Marie Fakir Olsen -2009BAK1p 
10 11.081h Annika Hedelund Nielsen -2008BAK1p 
11 11.212h Elsa Kyster Hvelplund -2008FIF1p 
12 11.291h Gertrud Sander Clausen -2008FIF1p 
13 11.482h Olivia Beyer-Flodin -2007FIF1p 
14 11.551h Dina Ramadani -2007BAK1p 
15 11.882h Caroline Mynthe Vittrup -2008BAC1p 
16 12.182h Josephine Bechgaard Rasmu -2008FIF1p 
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERTIRS KL. 18.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.13.83 Louise Lehman Jensen -2008FIF10p 
2 1.14.61 Frederikke Lundberg -2007BAK8p 
3 1.15.23 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF7p 
4 1.15.92 Anna Toft Boesen -2007BAK6p 
5 1.17.39 Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK5p 
6 1.18.12 Maja Auerbach-Lind -2007BAK4p 
7 1.19.56 Asta Marie Holck Hansen -2007FIF3p 
8 1.25.02 Anna Johansson -2007BAC2p 
9 1.30.05 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007BAK1p 
10 1.32.19 Elsa Kyster Hvelplund -2008FIF1p 
11 1.39.80 Selma Van Maarschalkerwee -2008BAC1p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.20+0.0 Freja Isabel Knudsen -2007BAC10p 
2 3.93+0.0 Sarah Jansteen Eskesen -2007BAK8p 
3 3.65+0.0 Louise Lehman Jensen -2008FIF7p 
4 3.49+0.0 Frederikke Lundberg -2007BAK6p 
5 3.48+0.0 Anna Toft Boesen -2007BAK5p 
6 3.45+0.0 Asta Marie Holck Hansen -2007FIF4p 
7 3.35+0.0 Maja Auerbach-Lind -2007BAK3p 
8 3.22+0.0 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF2p 
9 3.16-0.6 Louise C. B. Jessen -2007FIF1p 
10 3.08-0.1 Elsa Kyster Hvelplund -2008FIF1p 
11 3.07+0.0 Anna Johansson -2007BAC1p 
12 2.95+0.0 Annika Hedelund Nielsen -2008BAK1p 
13 2.88+0.0 Gaia Kongsvang -2007BAC1p 
14 2.85+0.0 Marie Fakir Olsen -2009BAK1p 
15 2.81+0.0 Dina Ramadani -2007BAK1p 
16 2.81+0.0 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007BAK1p 
17 2.75+0.0 Josephine Bechgaard Rasmu -2008FIF1p 
18 2.74+0.0  Filippa Klinggaard -2007FIF1p 
19 2.55+0.0 Selma Van Maarschalkerwee -2008BAC1p 
20 2.54+0.0 Caroline Mynthe Vittrup -2008BAC1p 
21 2.52+0.0 Olivia Beyer-Flodin -2007FIF1p 
22 2.41+0.0 Gertrud Sander Clausen -2008FIF1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Freja Isabel Knudsen4.20+0.04.19+0.04.15+0.0
Sarah Jansteen Eskesen3.93+0.03.88+0.03.88+0.0
Louise Lehman Jensen3.65+0.03.57+0.03.54+0.0
Frederikke Lundberg3.42+0.03.30+0.03.49+0.0
Anna Toft Boesen3.48+0.03.38+0.02.85+0.0
Asta Marie Holck Hansen3.45+0.03.41+0.03.35+0.0
Maja Auerbach-Lind3.33+0.03.35+0.03.31+0.0
Aline Hedegård Bruhn3.22+0.03.12+0.03.18+1.0
Louise C. B. Jessen3.03+0.03.16-0.63.11+0.0
Elsa Kyster Hvelplund3.08-0.13.08+0.03.00+0.0
Anna Johansson3.07+0.02.97-0.73.03+0.0
Annika Hedelund Nielsen2.72+0.02.95+0.02.77-1.0
Gaia Kongsvang2.56+0.02.88+0.02.85+0.0
Marie Fakir Olsen2.85+0.02.78+0.02.66+0.0
Dina Ramadani2.77+0.02.81+0.02.67+0.0
Dagmar Mathilde Løfberg K2.81+0.02.27+0.02.62+0.0
Josephine Bechgaard Rasmux 2.75+0.02.62+0.0
Filippa Klinggaard2.74+0.02.71+0.02.64+0.0
Selma Van Maarschalkerwee2.55+0.02.27+0.02.22+0.0
Caroline Mynthe Vittrup2.54+0.0x 2.54+0.0
Olivia Beyer-Flodin2.52+0.02.48+0.02.34+0.0
Gertrud Sander Clausen2.37+0.02.30+0.02.41+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.82 Freja Isabel Knudsen -2007BAC10p 
2 6.59 Gaia Kongsvang -2007BAC8p 
3 6.48 Josephine Bechgaard Rasmu -2008FIF7p 
4 5.65 Anna Toft Boesen -2007BAK6p 
5 5.17 Louise C. B. Jessen -2007FIF5p 
6 5.03 Annika Hedelund Nielsen -2008BAK4p 
7 5.00 Aline Hedegård Bruhn -2008FIF3p 
8 4.96 Dina Ramadani -2007BAK2p 
9 4.60 Anna Johansson -2007BAC1p 
10 4.15 Gertrud Sander Clausen -2008FIF1p 
11 3.89 Olivia Beyer-Flodin -2007FIF1p 
12 3.43 Selma Van Maarschalkerwee -2008BAC1p 
13 3.02 Caroline Mynthe Vittrup -2008BAC1p 
 1.runde2.runde3.runde 
Freja Isabel Knudsen6.826.616.12
Gaia Kongsvang5.925.816.59
Josephine Bechgaard Rasmu6.105.446.48
Anna Toft Boesen5.655.065.13
Louise C. B. Jessen4.964.455.17
Annika Hedelund Nielsen5.035.034.62
Aline Hedegård Bruhn4.704.115.00
Dina Ramadani4.214.964.63
Anna Johansson4.604.193.53
Gertrud Sander Clausen4.153.97x
Olivia Beyer-Flodin3.292.763.89
Selma Van Maarschalkerwee3.433.043.28
Caroline Mynthe Vittrup3.022.682.63
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETTIRS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.58 Sarah Jansteen Eskesen -2007
Maja Auerbach-Lind -2007
Frederikke Lundberg -2007
Anna Toft Boesen -2007
Ballerup AK-110p 
2 40.81 Asta Marie Holck Hansen -2007
Elsa Kyster Hvelplund -2008
Louise C. B. Jessen -2007
Louise Lehman Jensen -2008
FIF-18p 
3 42.67 BAC P11 - 1 7p 
4 43.37 Dina Ramadani -2007
Dagmar Mathilde Løfberg K -2007
Annika Hedelund Nielsen -2008
Emilia Milt Mikkelsen -2009
BAK-26p 
5 46.09 Josephine Bechgaard Rasmu -2008
Aline Hedegård Bruhn -2008
Kathrine Filtenborg Madse -2010
Olivia Beyer-Flodin -2007
FIF-25p 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: -0.1m/s  3h: -0.1m/s  4h: +0.0m/s  5h: +0.1m/s
1 11.305h Sarah Engsig-Karup -2006BAC10p 
2 11.753h Fillipa Roug -2005BAK8p 
3 11.784h Vilma Bahne Jessen -2005FIF7p 
4 11.963h Mathilde Mønsted Larsen -2006FIF6p 
5 12.013h Nynne Gaarde Høgsbro -2006FIF5p 
6 12.101h Katrine Amtoft -2005FIF4p 
7 12.184h Greta Keisala -2006FIF3p 
8 12.214h Ella Aurora Magelund Rasm -2005FIF2p 
9 12.231h Ellen Vering Therkelsen -2005FIF1p 
10 12.264h Emilie Sundbo -2005BAC1p 
11 12.323h Lærke Elgaard -2005BAK1p 
12 12.424h Ajda Podobnikar -2005BAC1p 
13 12.512h Kirsa Wirth -2006BAK1p 
= 12.512h Louise Valdal -2005BAC1p 
15 12.862h Sophia Bosack -2006BAC1p 
16 12.931h Freja Egense -2005FIF1p 
17 13.162h Esther Alice Ravn -2006FIF1p 
18 13.202h Bodil Aaris -2005BAC1p 
= 13.203h Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF1p 
20 13.302h Vera Fallesen Fougt -2005BAC1p 
21 13.333h Annika Olesen -2005BAK1p 
22 13.421h Ingrid Sander Clausen -2006FIF1p 
23 13.471h Amalie Funch-Bjørnstrup -2006FIF1p 
24 14.185h Anna Braad Olesen -2005BAC1p 
  DNS1h Stine Baandrup Tindbækl -2005BAK  
  DNS2h Mathilde Meedom Kløv -2006FIF  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERTIRS KL. 19.20  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 1.59.40 Ajda Podobnikar -2005BAC10p 
2 2.03.09 Lærke Elgaard -2005BAK7p 
3 2.06.75 Ida Strandos -2006FIF4p 
4 2.08.71 Emilie Sundbo -2005BAC1p 
5 2.14.10 Louise Valdal -2005BAC1p 
6 2.16.12 Sophia Bosack -2006BAC1p 
7 2.17.50 Bodil Aaris -2005BAC1p 
8 2.21.63 Ida Caroline Mørck -2006BAC1p 
  DNS Frederikke Rosby Adser -2005BAC  
 HEAT 2
1 1.59.56 Greta Keisala -2006FIF8p 
2 2.03.92 Annika Olesen -2005BAK6p 
3 2.04.68 Fillipa Roug -2005BAK5p 
4 2.07.79 Sarah Engsig-Karup -2006BAC3p 
5 2.08.57 Kirsa Wirth -2006BAK2p 
6 2.12.64 Laura Halberg Nome -2006BAC1p 
7 2.12.82 Vera Fallesen Fougt -2005BAC1p 
  DNS Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF  
  DNS Mathilde Meedom Kløv -2006FIF  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.34 Sarah Engsig-Karup -2006BAC10p 
2 1.31 Mathilde Mønsted Larsen -2006FIF8p 
3 1.28 Martine Rørbøl Markussen -2005BAC7p 
4 1.28 Anna Braad Olesen -2005BAC6p 
5 1.25 Ida Strandos -2006FIF5p 
6 1.15 Esther Alice Ravn -2006FIF4p 
7 1.05 Ida Caroline Mørck -2006BAC3p 
  DNS Mathilde Meedom Kløv -2006FIF  
  DNS Ellen Vering Therkelsen -2005FIF  
  DNS Stine Baandrup Tindbækl -2005BAK  
  DNS Ingrid Sander Clausen -2006FIF  
 0.850.900.951.001.051.101.151.201.251.281.311.341.37 
Sarah Engsig-Karup     oxoooxoooxxx
Mathilde Mønsted Larsen        ooxxoxxx 
Martine Rørbøl Markussen      ooooxxx  
Anna Braad Olesen     oooxxoxxx  
Ida Strandos     ooooxxx   
Esther Alice Ravn   oooxoxxx     
Ida Caroline Mørckoooxooxxx       
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 18.35  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 24.50 Martine Rørbøl Markussen -2005BAC10p 
2 24.10 Louise Valdal -2005BAC8p 
3 21.69 Lærke Elgaard -2005BAK7p 
4 20.28 Ida Caroline Mørck -2006BAC6p 
5 20.23 Frederikke Rosby Adser -2005BAC5p 
6 18.76 Kirsa Wirth -2006BAK4p 
7 17.10 Mathilde Mønsted Larsen -2006FIF3p 
8 15.33 Anna Braad Olesen -2005BAC2p 
9 15.30 Ellen Vering Therkelsen -2005FIF1p 
10 15.20 Vera Fallesen Fougt -2005BAC1p 
11 14.44 Ida Strandos -2006FIF1p 
12 12.78 Freja Egense -2005FIF1p 
13 12.70 Fillipa Roug -2005BAK1p 
14 11.40 Greta Keisala -2006FIF1p 
15 11.33 Vilma Bahne Jessen -2005FIF1p 
16 10.65 Amalie Funch-Bjørnstrup -2006FIF1p 
17 10.22 Bodil Aaris -2005BAC1p 
18 9.73 Sophia Bosack -2006BAC1p 
19 9.16 Ella Aurora Magelund Rasm -2005FIF1p 
20 8.75 Nynne Gaarde Høgsbro -2006FIF1p 
21 5.70 Laura Halberg Nome -2006BAC1p 
  X Kirstine Ingeborg Th Cars -2006FIF1p 
  X Annika Olesen -2005BAK1p 
  DNS Stine Baandrup Tindbækl -2005BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Martine Rørbøl Markussen23.7424.5024.38
Louise Valdal18.2120.8424.10
Lærke Elgaard21.69x20.73
Ida Caroline Mørck19.1919.7320.28
Frederikke Rosby Adser20.0319.8120.23
Kirsa Wirth18.0218.76x
Mathilde Mønsted Larsen16.2316.1317.10
Anna Braad Olesen9.4711.3715.33
Ellen Vering Therkelsenx15.30x
Vera Fallesen Fougt12.5015.2014.46
Ida Strandosx14.44x
Freja Egense12.78x12.14
Fillipa Rougx12.7012.03
Greta Keisala11.4011.40x
Vilma Bahne Jessen11.339.9311.20
Amalie Funch-Bjørnstrup10.658.728.51
Bodil Aaris10.229.849.98
Sophia Bosack9.73xx
Ella Aurora Magelund Rasm6.569.16x
Nynne Gaarde Høgsbro8.758.008.60
Laura Halberg Nomexx5.70
Kirstine Ingeborg Th Carsxxx
Annika Olesenxxx
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETTIRS KL. 20.05  
NrResultat NavnKlubPoints
1 46.23 Mathilde Mønsted Larsen -2006
Vilma Bahne Jessen -2005
Ella Aurora Magelund Rasm -2005
Katrine Amtoft -2005
FIF-110p 
2 48.12 Fillipa Roug -2005
Annika Hedelund Nielsen -2008
Kirsa Wirth -2006
Lærke Elgaard -2005
Ballerup AK8p 
3 49.35 Nynne Gaarde Høgsbro -2006
Ellen Vering Therkelsen -2005
Freja Egense -2005
Amalie Funch-Bjørnstrup -2006
FIF-27p 
4 49.58 Sophia Bosack -2006
Ida Caroline Mørck -2006
Ajda Podobnikar -2005
Sarah Engsig-Karup -2006
BAC P13 - 16p 
5 49.76 Emilie Sundbo -2005
Bodil Aaris -2005
Vera Fallesen Fougt -2005
Louise Valdal -2005
BAC P13-25p 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 7.573h Vilhelm Helk -2010FIF10p 
2 7.633h William Sejr Nissen -2009FIF8p 
3 7.651h Frederik Broksche -2010BAK7p 
4 7.852h  Tom Kold Henriksen -2009FIF5p 
5 8.101h Bertram Nøddekær -2011BAC4p 
6 8.183h Villads-Emil Vendelbo Mey -2010FIF3p 
7 8.323h Milo Boye -2011BAC2p 
8 8.351h Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF1p 
9 8.452h Aksel Steenbeck -2009BAC1p 
10 8.692h Malthe K Hermansen -2009BAC1p 
11 8.732h Reinholdt Emil Brandt Sch -2013BAC1p 
12 8.951h Magnus Lithen Frost Rasmu -2009FIF1p 
13 8.982h Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF1p 
= 8.983h Alex Kold Henriksen -2011FIF1p 
15 9.571h Philip Jespersen -2011BAC1p 
16 9.711h Zilas Mikkelsen -2011BAC1p 
17 9.993h Erik Kragh Winther -2012BAC1p 
 DNS0.002h Christoffer Filtenbo Mads -2011FIF  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERTIRS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.24.71 Aksel Kragh Winther -2009BAC10p 
2 1.26.38 Vilhelm Helk -2010FIF8p 
3 1.30.02 Villads-Emil Vendelbo Mey -2010FIF7p 
4 1.30.50 Frederik Broksche -2010BAK6p 
5 1.31.52 Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF5p 
6 1.39.29 Bertram Nøddekær -2011BAC4p 
7 1.39.36 Alex Kold Henriksen -2011FIF3p 
8 1.39.98 Milo Boye -2011BAC2p 
9 1.40.57  Tom Kold Henriksen -2009FIF1p 
10 1.43.01  Carl Carstens -2010FIF1p 
11 1.43.98 Malthe K Hermansen -2009BAC1p 
12 1.48.02 Aksel Steenbeck -2009BAC1p 
13 1.49.64 Reinholdt Emil Brandt Sch -2013BAC1p 
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.05+0.0 Aksel Kragh Winther -2009BAC10p 
2 2.99+0.0 Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF8p 
3 2.90+0.0 William Sejr Nissen -2009FIF7p 
4 2.78+0.0  Carl Carstens -2010FIF6p 
5 2.55+0.0 Villads-Emil Vendelbo Mey -2010FIF5p 
6 2.55+0.0  Tom Kold Henriksen -2009FIF4p 
7 2.55+0.0 Milo Boye -2011BAC3p 
8 2.52+0.0 Bertram Nøddekær -2011BAC2p 
9 2.47+0.0 Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF1p 
10 2.46+0.0 Aksel Steenbeck -2009BAC1p 
11 2.38+0.0 Alex Kold Henriksen -2011FIF1p 
12 2.22+0.0 Malthe K Hermansen -2009BAC1p 
13 2.19+0.0 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF1p 
14 2.08+0.0 Philip Jespersen -2011BAC1p 
15 1.68+0.0 Zilas Mikkelsen -2011BAC1p 
16 1.51+0.0 Erik Kragh Winther -2012BAC1p 
  DNS  Christoffer Filtenbo Mads -2011FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
Aksel Kragh Winther3.02+0.02.68+0.03.05+0.0
Lasse Sterup Abrahamsson2.99+0.02.81+0.02.89+0.0
William Sejr Nissen2.90+0.02.65+0.0x 
Carl Carstens2.78+0.02.60+0.02.54+0.0
Villads-Emil Vendelbo Mey2.16+0.02.55+0.02.55+0.0
Tom Kold Henriksen2.50+0.02.55+0.0x 
Milo Boye2.44+0.02.55+0.02.39+0.0
Bertram Nøddekær2.52+0.02.33+0.0x 
Ville Rørbeck Nørreby2.41+0.02.42+0.02.47+0.0
Aksel Steenbeck2.22+0.02.30+0.02.46+0.0
Alex Kold Henriksen2.27+0.02.38+0.02.29+0.0
Malthe K Hermansen2.22+0.02.09+0.01.68+0.0
Mikkel Sterup Abrahamsson2.19+0.02.18+0.02.07+0.0
Philip Jespersen2.08+0.0x 1.55+0.0
Zilas Mikkelsen1.68+0.01.58+0.01.54+0.0
Erik Kragh Winther1.51+0.0x x 
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 34.04 William Sejr Nissen -2009FIF10p 
2 27.37 Zilas Mikkelsen -2011BAC8p 
3 26.58 Aksel Kragh Winther -2009BAC7p 
4 24.62 Vilhelm Helk -2010FIF6p 
5 24.12  Carl Carstens -2010FIF5p 
6 21.57 Frederik Broksche -2010BAK4p 
7 19.18 Magnus Lithen Frost Rasmu -2009FIF3p 
8 18.38 Mikkel Sterup Abrahamsson -2011FIF2p 
9 16.90 Philip Jespersen -2011BAC1p 
10 16.04 Aksel Steenbeck -2009BAC1p 
11 16.03 Ville Rørbeck Nørreby -2012FIF1p 
12 12.10 Reinholdt Emil Brandt Sch -2013BAC1p 
13 10.35 Christoffer Filtenbo Mads -2011FIF1p 
14 6.09 Erik Kragh Winther -2012BAC1p 
  X Lasse Sterup Abrahamsson -2009FIF  
 1.runde2.runde3.runde 
William Sejr Nissen34.0426.1833.49
Zilas Mikkelsen27.1426.1627.37
Aksel Kragh Winther26.5824.4622.50
Vilhelm Helk20.6321.7224.62
Carl Carstens23.8824.1219.95
Frederik Broksche21.5720.3117.24
Magnus Lithen Frost Rasmu15.1019.0419.18
Mikkel Sterup Abrahamsson16.9718.3814.65
Philip Jespersen16.90x16.57
Aksel Steenbeck16.0414.229.74
Ville Rørbeck Nørreby16.03xx
Reinholdt Emil Brandt Sch10.4311.7012.10
Christoffer Filtenbo Mads10.359.9510.30
Erik Kragh Wintherx6.09x
Lasse Sterup Abrahamsson
  DRENGE 8-9 ÅR - 4 X 40 M STAFETTIRS KL. 19.40  
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.58 Lasse Sterup Abrahamsson -2009
Mikkel Sterup Abrahamsson -2011
Alex Kold Henriksen -2011
Tom Kold Henriksen -2009
FIF10p 
2 35.01 Philip Jespersen -2011
Reinholdt Emil Brandt Sch -2013
Zilas Mikkelsen -2011
Anna Jacobsen -2009
BAC D9 - 28p 
3 36.51 Aksel Kragh Winther -2009
Aksel Steenbeck -2009
Erik Kragh Winther -2012
Malthe K Hermansen -2009
BAC D9 - 17p 
  DNS Ballerup AK   
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.45  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.0m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 8.952h Thor Knudsen -2007BAC10p 
2 9.191h Oliver Mikkelsen -2008BAC8p 
3 9.301h Philip Busch-Madsen -2007BAK7p 
4 9.433h August Christensen -2008BAK6p 
5 9.621h Otto W.D.Jørgensen -2008BAK5p 
6 10.072h Andreas Biehl Andersen -2008BAK4p 
7 10.303h Emil Ehrhart -2008FIF3p 
8 10.321h Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC2p 
9 10.362h Magnus Dons -2008BAC1p 
10 10.592h Alexander Lønfeldt -2008FIF1p 
11 10.813h Elias Nørrelund -2008BAK1p 
12 11.213h Vilfred Stensgaard -2008BAK1p 
13 11.273h Mikkel Hjul Skov -2008BAK1p 
14 11.481h Andreas Henriksen -2008BAK1p 
15 14.881h Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF1p 
 DNS0.002h Eske Bjerrskov Mundt -2008BAK  
 DNS0.002h Anton Kyst -2008BAC  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERTIRS KL. 19.05  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.12.57 Philip Busch-Madsen -2007BAK10p 
2 1.18.63 Emil Ehrhart -2008FIF8p 
3 1.18.94 Andreas Biehl Andersen -2008BAK7p 
4 1.23.53 Ilias Spiller -2008BAK6p 
5 1.25.39 Emil KundalHansen -2008BAC5p 
6 1.27.22 Magnus Dons -2008BAC4p 
7 1.28.30 Vid Podobnikar -2007BAC3p 
8 1.29.28 Lucien Rescan -2008FIF2p 
9 1.31.16 Mikkel Højen -2008BAK1p 
 DNF0.00  Alfred Bredsten -2007FIF  
  DNS Anton Kyst -2008BAC  
  DNS Tobias Lerche -2007BAC  
  DNS Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 19.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.16+0.0 Thor Knudsen -2007BAC10p 
2 3.94+0.0 Philip Busch-Madsen -2007BAK8p 
3 3.85+0.0 Oliver Mikkelsen -2008BAC7p 
4 3.46+0.0 Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC6p 
5 3.35+0.0 Lucien Rescan -2008FIF5p 
6 3.35+0.0 Alexander Lønfeldt -2008FIF4p 
7 3.30+0.0 Andreas Henriksen -2008BAK3p 
8 3.29+0.0 Eske Bjerrskov Mundt -2008BAK2p 
9 3.21+0.0 Magnus Dons -2008BAC1p 
10 3.20+0.0 Vilfred Stensgaard -2008BAK1p 
11 3.19+0.0 Emil KundalHansen -2008BAC1p 
12 3.09+0.0 Emil Ehrhart -2008FIF1p 
13 3.01+0.0 Vid Podobnikar -2007BAC1p 
14 2.75+0.0 Mikkel Højen -2008BAK1p 
15 2.50+0.0 Andreas Biehl Andersen -2008BAK1p 
16 2.22+0.0  Alfred Bredsten -2007FIF1p 
  DNS  Otto W.D.Jørgensen -2008BAK  
  DNS  Erik Sneholt-Ottesen -2008FIF  
  DNS  Anton Kyst -2008BAC  
  DNS  Tobias Lerche -2007BAC  
  DNS  Ilias Spiller -2008BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Knudsen4.16+0.0x 4.06+0.0
Philip Busch-Madsen3.94+0.03.65+0.03.90+0.0
Oliver Mikkelsen3.69+0.03.76+0.03.85+0.0
Vilhelm Bak-Thomsen3.42+0.0x 3.46+0.0
Lucien Rescan3.33+0.03.22+0.03.35+0.0
Alexander Lønfeldt3.05+0.03.20+0.03.35+0.0
Andreas Henriksen3.30+0.03.25+0.03.09+0.0
Eske Bjerrskov Mundt3.29+0.03.05+0.0x 
Magnus Dons2.28+0.03.21+0.03.19+0.0
Vilfred Stensgaard3.20+0.03.11+0.03.10+0.0
Emil KundalHansen3.09+0.03.19+0.03.17+0.0
Emil Ehrhart3.09+0.02.92+0.03.08+0.0
Vid Podobnikarx 2.89+0.03.01+0.0
Mikkel Højen2.29+0.02.73+0.02.75+0.0
Andreas Biehl Andersen2.50+0.02.16+0.02.40+0.0
Alfred Bredsten2.14+0.0x 2.22+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.73 Thor Knudsen -2007BAC10p 
2 8.62 Oliver Mikkelsen -2008BAC8p 
3 8.55 August Christensen -2008BAK7p 
4 6.75 Otto W.D.Jørgensen -2008BAK6p 
5 6.26 Ilias Spiller -2008BAK5p 
6 5.45 Emil KundalHansen -2008BAC4p 
7 5.32 Lucien Rescan -2008FIF3p 
8 5.04  Alfred Bredsten -2007FIF2p 
9 4.81 Andreas Henriksen -2008BAK1p 
10 4.16 Alexander Lønfeldt -2008FIF1p 
11 4.14 Vilhelm Bak-Thomsen -2008BAC1p 
  X Eske Bjerrskov Mundt -2008BAK  
  X Mikkel Højen -2008BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Knudsen8.488.738.01
Oliver Mikkelsen8.298.628.30
August Christensen8.498.558.30
Otto W.D.Jørgensen5.916.756.75
Ilias Spiller5.216.26x
Emil KundalHansen5.425.454.93
Lucien Rescanx5.265.32
Alfred Bredsten4.395.042.30
Andreas Henriksenx4.594.81
Alexander Lønfeldt4.024.163.85
Vilhelm Bak-Thomsen3.783.904.14
Eske Bjerrskov Mundt
Mikkel Højen
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M STAFETTIRS KL. 19.55  
NrResultat NavnKlubPoints
1 39.53 BAC D11 - 1 10p 
2 44.26 Alexander Lønfeldt -2008
Lucien Rescan -2008
Alfred Bredsten -2007
Emil Ehrhart -2008
FIF8p 
  DNS Ballerup AK   
  DNS BAC D11 - 2   
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlubPoints
 w:  1h: +0.5m/s  2h: +0.0m/s  3h: +0.0m/s
1 10.423h Daniel Bisgaard -2005BAK10p 
2 11.261h Mathias Højen -2005BAK8p 
3 11.291h  Gustav Striboldt Lind -2006FIF7p 
4 11.352h Timoleon Rescan -2005FIF6p 
5 11.683h Villads Fredsted andersen -2006FIF5p 
6 11.783h Bertil Slotgård -2005BAK4p 
7 12.091h Kasper Hestbæk Bankler -2005BAC3p 
8 12.333h  Tue Agger Maarbjerg -2005FIF2p 
9 12.501h Marko Rajovic -2005BAC1p 
10 12.552h Oskar Westerlin -2006BAC1p 
11 12.602h Carlos Ørn Tange Paldan -2005FIF1p 
12 12.861h Alexander Foltmar -2006BAK1p 
13 12.883h Karl Emil Fihl Mollerup -2005BAC1p 
14 13.142h Eske Lindskov -2005FIF1p 
15 13.173h Rasmus Eybye Petersen -2005BAK1p 
16 13.221h Jacob Konaski -2005BAK1p 
17 14.053h August Steenbeck -2006BAC1p 
18 14.582h Anders Rosenberg -2006BAC1p 
19 14.662h Samuel Salas -2005BAC1p 
  DNS1h Oscar Merkens -2005BAC  
  DNS3h  Villads Emil Rosenstand -2006FIF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERTIRS KL. 19.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 HEAT 1
1 1.52.22  Gustav Striboldt Lind -2006FIF8p 
2 1.54.32 Villads Fredsted andersen -2006FIF7p 
3 1.56.77 Kasper Hestbæk Bankler -2005BAC6p 
4 2.01.73 Oskar Westerlin -2006BAC3p 
5 2.02.32 Sofus Rathje -2006FIF1p 
6 2.03.35 Eske Lindskov -2005FIF1p 
7 2.03.82 Alexander Foltmar -2006BAK1p 
8 2.24.83 Samuel Salas -2005BAC1p 
  DNS Oscar Merkens -2005BAC  
  DNS  Villads Emil Rosenstand -2006FIF  
 HEAT 2
1 1.48.14 Christopher Strandgaard -2006FIF10p 
2 1.59.37 Bertil Slotgård -2005BAK5p 
3 2.01.27 Daniel Bisgaard -2005BAK4p 
4 2.01.91  Tue Agger Maarbjerg -2005FIF2p 
5 2.02.25 Frederik Dahl Larsen -2006FIF1p 
6 2.02.53 Thomas Malis -2006BAC1p 
7 2.03.20 Carlos Ørn Tange Paldan -2005FIF1p 
8 2.08.57 Rasmus Eybye Petersen -2005BAK1p 
9 2.17.60 August Steenbeck -2006BAC1p 
10 2.22.60 Anders Rosenberg -2006BAC1p 
  DNS Jacob Konaski -2005BAK  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.34  Gustav Striboldt Lind -2006FIF10p 
2 1.31 Timoleon Rescan -2005FIF8p 
3 1.31 Mathias Højen -2005BAK7p 
4 1.28 Kasper Hestbæk Bankler -2005BAC6p 
5 1.28 Karl Emil Fihl Mollerup -2005BAC5p 
6 1.28 Alexander Foltmar -2006BAK4p 
7 1.25 Bertil Slotgård -2005BAK3p 
= 1.25 Frederik Dahl Larsen -2006FIF2p 
9 1.20 Oskar Westerlin -2006BAC1p 
10 1.15 Thomas Malis -2006BAC1p 
  DNS Oscar Merkens -2005BAC  
  DNS Bertil Slotgård -2005BAC  
 1.001.051.101.151.201.251.281.311.341.37 
Gustav Striboldt Lind    oxoxoooxxx
Timoleon Rescan   ooxxoxxooxxx 
Mathias Højen oooooxoxoxxx 
Kasper Hestbæk Bankleroooooxooxxx  
Karl Emil Fihl Mollerup oooooxxoxxx  
Alexander Foltmaroxxoxoxooxxoxxoxxx  
Bertil Slotgård ooooxxoxxx   
Frederik Dahl Larsen   ooxxoxxx   
Oskar Westerlinoxooooxxx    
Thomas Malisooooxxx     
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTTIRS KL. 18.35  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.55 Timoleon Rescan -2005FIF10p 
2 21.30 Eske Lindskov -2005FIF8p 
3 20.84 Samuel Salas -2005BAC7p 
4 20.60 Thomas Malis -2006BAC6p 
5 19.98 Karl Emil Fihl Mollerup -2005BAC5p 
6 19.34 Mathias Højen -2005BAK4p 
7 18.89 Carlos Ørn Tange Paldan -2005FIF3p 
8 18.34 Marko Rajovic -2005BAC2p 
9 17.00  Tue Agger Maarbjerg -2005FIF1p 
10 16.66 Daniel Bisgaard -2005BAK1p 
11 16.48 Anders Rosenberg -2006BAC1p 
12 16.31 Frederik Dahl Larsen -2006FIF1p 
13 14.46 Villads Fredsted andersen -2006FIF1p 
14 11.93 Rasmus Eybye Petersen -2005BAK1p 
15 10.66 August Steenbeck -2006BAC1p 
  DNS Jacob Konaski -2005BAK  
 1.runde2.runde3.runde 
Timoleon Rescan24.2025.8826.55
Eske Lindskov18.8821.3011.75
Samuel Salas18.6919.5020.84
Thomas Malis16.9420.6018.94
Karl Emil Fihl Mollerup16.9718.1319.98
Mathias Højenx13.3419.34
Carlos Ørn Tange Paldan18.8918.4118.33
Marko Rajovic13.6816.9618.34
Tue Agger Maarbjerg14.1317.0014.38
Daniel Bisgaard16.66xx
Anders Rosenberg14.3612.9616.48
Frederik Dahl Larsen16.3115.79x
Villads Fredsted andersen12.6313.1314.46
Rasmus Eybye Petersen11.939.0811.44
August Steenbeck9.2610.66x
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 80 M STAFETTIRS KL. 20.05  
NrResultat NavnKlubPoints
1 44.91 Villads Fredsted andersen -2006
Timoleon Rescan -2005
Gustav Striboldt Lind -2006
Tue Agger Maarbjerg -2005
FIF-110p 
2 45.12 Bertil Slotgård -2005
Rasmus Eybye Petersen -2005
Mathias Højen -2005
Daniel Bisgaard -2005
Ballerup AK8p 
3 49.95 Thomas Malis -2006
August Steenbeck -2006
Kasper Hestbæk Bankler -2005
Oskar Westerlin -2006
BAC D13 - 17p 
4 50.07 Carlos Ørn Tange Paldan -2005
Christopher Strandgaard -2006
Eske Lindskov -2005
Sofus Rathje -2006
FIF-26p 
5 54.96 Anders Rosenberg -2006
Samuel Salas -2005
Marko Rajovic -2005
Karl Emil Fihl Mollerup -2005
BAC D13 - 25p 


Genereret af MARS version 2.0.0.405 onsdag den 29. august 2018 klokken 13:51