RESULTATER
den 2. okt 2018 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup AK
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 7.22 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
2 8.10 Eva Hasløv -2009Ballerup AK  
3 8.45 Silja Bøvig Hickman -2010Herlev Atletik  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERTIRS KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.37.00 Eva Hasløv -2009Ballerup AK  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.70+0.0 Maria Fakir Olsen -2009Ballerup AK  
2 2.61+0.0 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
3 2.58+0.0 Silja Bøvig Hickman -2010Herlev Atletik  
4 2.46+0.0 Eva Hasløv -2009Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Maria Fakir Olsen2.48+0.02.70+0.02.55+0.0
Emilia Milt Mikkelsen2.57+0.02.61+0.02.54+0.0
Silja Bøvig Hickman2.35+0.02.42+0.02.58+0.0
Eva Hasløv2.46+0.0x 2.44+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.98 Maria Fakir Olsen -2009Ballerup AK  
2 3.85 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Maria Fakir Olsen3.463.683.98
Emilia Milt Mikkelsen3.573.853.35
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 13.78 Emilia Milt Mikkelsen -2009Ballerup AK  
2 9.22 Silja Bøvig Hickman -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Emilia Milt Mikkelsen13.7811.8510.22
Silja Bøvig Hickman7.939.019.22
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.73 Aliya Dahl -2007KIF  
2 10.02 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
3 10.28 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
4 10.88 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
5 11.52 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERTIRS KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.17.01 Aliya Dahl -2007KIF  
2 1.17.11 Anna Boesen -2007Ballerup AK  
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.75+0.0 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
2 3.60+0.0 Anna Boesen -2007Ballerup AK  
3 3.22+0.0 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
4 3.05+0.0 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
5 2.90+0.0 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Dagmar Mathilde Løfberg K2.99+0.02.99+0.13.75+0.0
Anna Boesen3.60+0.03.31x3.45+0.0
Maja Auerbach-Lind3.20+0.03.08+0.03.22+0.0
Annika Hedelund Nielsen2.85+0.03.05+0.03.01+0.0
Dina Ramadani2.60+0.0x 2.90+0.0
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.19 Aliya Dahl -2007KIF  
2 6.00 Anna Boesen -2007Ballerup AK  
3 5.30 Annika Hedelund Nielsen -2008Ballerup AK  
4 4.55 Dina Ramadani -2007Ballerup AK  
  X Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Aliya Dahl7.196.486.90
Anna Boesen6.00x5.13
Annika Hedelund Nielsen5.305.144.02
Dina Ramadani4.234.264.55
Maja Auerbach-Lind
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 17.15 Maja Auerbach-Lind -2007Ballerup AK  
2 13.67 Dagmar Mathilde Løfberg K -2007Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Maja Auerbach-Lind16.4317.1515.92
Dagmar Mathilde Løfberg K13.6113.6710.44
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 11.42 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
2 12.08 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERTIRS KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.08.75 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
2 2.08.93 Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.28 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK  
 1.051.101.151.201.251.281.31 
Lærke Elgaard Larsenooooxoxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.46+1.4 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
2 4.06+0.1 Lærke Elgaard Larsen -2005Ballerup AK  
  X  Kirsa Wirth -2006Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Filippa Roug4.46+1.44.34+0.24.32+1.1
Lærke Elgaard Larsen4.06+0.14.05+0.34.00+1.2
Kirsa Wirth
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERTIRS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.74 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
2 9.70 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.41+0.0 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
2 1.85+0.0 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Fjeldsted2.18+0.02.15+0.02.41+0.0
Johan Fredrik Kirkelund1.82+0.01.85+0.01.75+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTTIRS KL. 17.10  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 14.48 Philip Fjeldsted -2010Herlev Atletik  
2 6.01 Johan Fredrik Kirkelund -2010Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Fjeldsted14.4814.0211.71
Johan Fredrik Kirkelund5.765.306.01
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERTIRS KL. 17.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 9.26 Mikkel Højen -2008Ballerup AK  
2 10.62 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
= 10.62 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  0.00 Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERTIRS KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.15.74 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
2 1.22.15 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
3 1.29.64 Elias Spiller -2008Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.63+0.1 Philip Busch-Madsen -2007Ballerup AK  
2 2.98+0.1 Mikkel Højen -2008Ballerup AK  
3 2.98+0.0 Andreas Biehl Andersen -2008Ballerup AK  
  X  Elias Spiller -2008Ballerup AK  
  X  Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Philip Busch-Madsen3.63+0.13.60+1.1x 
Mikkel Højen2.98+0.12.89+0.02.89+1.2
Andreas Biehl Andersen0.03+3.32.82+0.02.98+0.0
Elias Spillerx x x 
Otto W.D. Jørgensen
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.79 Elias Spiller -2008Ballerup AK  
2 5.63 Karl Emil Søttrup -2008Ballerup AK  
  X Otto W.D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde 
Elias Spiller5.792.925.40
Karl Emil Søttrup5.085.565.63
Otto W.D. Jørgensen
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 10.72 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 10.98 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
3 11.94 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
4 12.55 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
5 13.71 Karlo Emil Lüders -2006Herlev Atletik  
6 14.43 Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGTIRS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.42 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
2 1.25 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
3 1.15 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
 1.051.101.151.201.251.281.311.351.391.421.45 
Mathias Højen   oooooxxoxxoxxx
Alexander Foltmarooooxoxxx     
Bertil Slotsgaard oxoxxx       
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGTIRS KL. 17.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.94+0.1 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 3.93+1.4 Bertil Slotsgaard -2005Ballerup AK  
3 3.54+0.0 Karlo Emil Lüders -2006Herlev Atletik  
4 3.10+0.6 Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde 
Daniel Bisgaard4.94+0.14.68+0.34.62+1.3
Bertil Slotsgaard3.36+1.93.93+1.42.45+0.1
Karlo Emil Lüders3.54+0.03.28+0.03.35+1.1
Markus Oliver Bang2.95+0.12.95+0.33.10+0.6
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDTIRS KL. 17.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.67 Daniel Bisgaard -2005Ballerup AK  
2 9.01 Alexander Foltmar -2006Ballerup AK  
3 6.00 Karlo Emil Lüders -2006Herlev Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Daniel Bisgaardx9.449.678.90x9.43
Alexander Foltmar8.138.258.869.017.53x
Karlo Emil Lüders6.004.555.25


Genereret af MARS version 2.0.0.405 tirsdag den 2. oktober 2018 klokken 20:31