RESULTATER
den 19.sep 2012 på Ballerup Stadion
Arrangør: Ballerup Atletik Kæub
  PIGER 8 ÅR - 40 METERONS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.27 VAMMEN Caroline -2004Ballerup Atletik Klub974p 
2 8.42 NIELSEN Alberte Slot -2004Ballerup Atletik Klub612p 
  PIGER 8 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.10+0.0 VAMMEN Caroline -2004Ballerup Atletik Klub682p 
2 2.63-3.7 NIELSEN Alberte Slot -2004Ballerup Atletik Klub442p 
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen3.09+0.72.91-0.23.10+0.0
Alberte Slot Nielsen2.63-3.72.50+0.02.55+1.3
  PIGER 8 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 22.33 VAMMEN Caroline -2004Ballerup Atletik Klub675p 
2 7.82 NIELSEN Alberte Slot -2004Ballerup Atletik Klub35p 
 1.runde2.runde3.runde 
Caroline Vammen22.3320.6021.09
Alberte Slot Nielsen6.137.827.71
  PIGER 8 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2331 VAMMEN Caroline -2004Ballerup Atletik Klub3 
2 1089 NIELSEN Alberte Slot -2004Ballerup Atletik Klub3 
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERONS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 6.82 FÆRGE Cecilie G. -2003Ballerup Atletik Klub1088p 
2 7.18 LÜTSEN Maiken -2003Ballerup Atletik Klub998p 
3 8.38 ANDERSEN Cecilie -2003Ballerup Atletik Klub626p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.41-2.0 FÆRGE Cecilie G. -2003Ballerup Atletik Klub850p 
2 2.87+0.0 LÜTSEN Maiken -2003Ballerup Atletik Klub562p 
3 2.29+0.0 ANDERSEN Cecilie -2003Ballerup Atletik Klub279p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie G. Færge3.41+0.83.41-2.03.32+0.0
Maiken Lütsen2.87+0.02.80+0.82.69+0.0
Cecilie Andersen2.01+0.22.29+0.02.18+0.9
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 17.35 FÆRGE Cecilie G. -2003Ballerup Atletik Klub482p 
2 12.78 LÜTSEN Maiken -2003Ballerup Atletik Klub280p 
3 11.65 ANDERSEN Cecilie -2003Ballerup Atletik Klub227p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecilie G. Færge17.3515.4414.92
Maiken Lütsen11.6612.7810.69
Cecilie Andersen8.086.5111.65
  PIGER 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2420 FÆRGE Cecilie G. -2003Ballerup Atletik Klub3 
2 1840 LÜTSEN Maiken -2003Ballerup Atletik Klub3 
3 1132 ANDERSEN Cecilie -2003Ballerup Atletik Klub3 
  PIGER 10 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.3m/s
1 9.78 LOESSL Klara -2002Ballerup Atletik Klub895p 
2 10.53 SPIGELHAUER Rebecca -2002Ballerup Atletik Klub675p 
3 10.84 ENDERBERG Cathrine -2002Ballerup Atletik Klub592p 
  PIGER 10 ÅR - 1000 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.12.81 MATZ Helena B -2002Ballerup Atletik Klub552p 
  Ej mødt DÜRR Julie B -2002Ballerup Atletik Klub  
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.38+0.4 LOESSL Klara -2002Ballerup Atletik Klub666p 
2 3.07+0.0 MATZ Helena B -2002Ballerup Atletik Klub525p 
3 3.07+1.2 SPIGELHAUER Rebecca -2002Ballerup Atletik Klub525p 
4 w3.03+2.1 ENDERBERG Cathrine -2002Ballerup Atletik Klub506p 
  2.69+1.9     
5 2.44+0.8 DÜRR Julie B -2002Ballerup Atletik Klub210p 
 1.runde2.runde3.runde 
Klara Loessl3.38+0.43.28+0.03.31+1.3
Helena B Matz2.98+0.13.07+0.02.97+0.9
Rebecca Spigelhauer2.10+0.02.85+0.53.07+1.2
Cathrine Enderberg3.03+2.12.57+2.32.69+1.9
Julie B Dürr2.44+0.82.29+1.82.29+0.6
  PIGER 10 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.38 MATZ Helena B -2002Ballerup Atletik Klub651p 
2 5.10 LOESSL Klara -2002Ballerup Atletik Klub604p 
3 4.30 SPIGELHAUER Rebecca -2002Ballerup Atletik Klub462p 
 1.runde2.runde3.runde 
Helena B Matz5.384.955.28
Klara Loessl5.085.10x
Rebecca Spigelhauer3.564.064.30
  PIGER 10 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.99 ENDERBERG Cathrine -2002Ballerup Atletik Klub6p 
2 10.19 DÜRR Julie B -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Cathrine Enderberg12.9612.9912.96
Julie B Dürrx10.198.92
  PIGER 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2165 LOESSL Klara -2002Ballerup Atletik Klub3 
2 1728 MATZ Helena B -2002Ballerup Atletik Klub3 
3 1662 SPIGELHAUER Rebecca -2002Ballerup Atletik Klub3 
4 1104 ENDERBERG Cathrine -2002Ballerup Atletik Klub3 
5 210 DÜRR Julie B -2002Ballerup Atletik Klub1 
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 17.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.3m/s
1 10.84 PFEIFFER Amalie -2001Ballerup Atletik Klub592p 
  Ej mødt PETERDEN-BIERMAT Laura -2001Ballerup Atletik Klub  
  PIGER 10-11 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.56.35 WITT Laura -2001Ballerup Atletik Klub712p 
2 4.04.26 NIELSEN Line Slot -2001Ballerup Atletik Klub633p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w3.45+2.2 WITT Laura -2001Ballerup Atletik Klub696p 
  3.31+1.7     
2 2.95+0.4 NIELSEN Line Slot -2001Ballerup Atletik Klub468p 
3 2.84+0.7 PFEIFFER Amalie -2001Ballerup Atletik Klub415p 
  Ej mødt  PETERDEN-BIERMAT Laura -2001Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Witt3.45+2.2x 3.31+1.7
Line Slot Nielsenx 2.95+0.42.85+0.7
Amalie Pfeiffer2.84+0.72.73+0.12.30+2.2
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.63 PFEIFFER Amalie -2001Ballerup Atletik Klub1067p 
 1.runde2.runde3.runde 
Amalie Pfeiffer8.358.638.16
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 27.24 WITT Laura -2001Ballerup Atletik Klub579p 
2 21.04 NIELSEN Line Slot -2001Ballerup Atletik Klub352p 
  Ej mødt PETERDEN-BIERMAT Laura -2001Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Witt26.6727.2422.53
Line Slot Nielsen14.7821.0413.81
  PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2074 PFEIFFER Amalie -2001Ballerup Atletik Klub3 
2 1987 WITT Laura -2001Ballerup Atletik Klub3 
3 1453 NIELSEN Line Slot -2001Ballerup Atletik Klub3 
  PIGER 12 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 14.08 MØLLER Louise L -2000Ballerup Atletik Klub150p 
  PIGER 12 ÅR - 600 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.00.54 CHRISTENSEN Sofie -2000Ballerup Atletik Klub794p 
2 2.12.21 TØNNESEN Iben S -2000Ballerup Atletik Klub641p 
  PIGER 12 ÅR - HØJDESPRING  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.00 MØLLER Louise L -2000Ballerup Atletik Klub380p 
 0.901.001.05 
Louise L Mølleroxxoxxx
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.85-2.2 TØNNESEN Iben S -2000Ballerup Atletik Klub429p 
2 3.66+0.8 CHRISTENSEN Sofie -2000Ballerup Atletik Klub367p 
 1.runde2.runde3.runde 
Iben S Tønnesen3.85-2.23.61+0.43.67+0.0
Sofie Christensen3.66+0.83.57+0.3x 
  PIGER 12 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.39 TØNNESEN Iben S -2000Ballerup Atletik Klub577p 
2 6.91 CHRISTENSEN Sofie -2000Ballerup Atletik Klub518p 
 1.runde2.runde3.runde 
Iben S Tønnesenx7.037.39
Sofie Christensen6.346.596.91
  PIGER 12 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 26.80 MØLLER Louise L -2000Ballerup Atletik Klub274p 
  Ej mødt CHRISTENSEN Sofie -2000Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Louise L Møller26.8025.6618.61
  PIGER 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1679 CHRISTENSEN Sofie -2000Ballerup Atletik Klub3 
2 1647 TØNNESEN Iben S -2000Ballerup Atletik Klub3 
3 804 MØLLER Louise L -2000Ballerup Atletik Klub3 
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 12.05 OLESEN Helena -99Ballerup Atletik Klub509p 
2 12.11 FEVRE Astrid Holter Le -99Ballerup Atletik Klub495p 
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.35 OLESEN Helena -99Ballerup Atletik Klub815p 
 1.101.151.201.251.301.351.40 
Helena Olesenooooxxoxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.98+0.0 FEVRE Astrid Holter Le -99Ballerup Atletik Klub472p 
 1.runde2.runde3.runde 
Astrid Holter Le Fevre3.91-2.03.98+0.0x 
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.97 OLESEN Helena -99Ballerup Atletik Klub646p 
2 7.81 FEVRE Astrid Holter Le -99Ballerup Atletik Klub627p 
 1.runde2.runde3.runde 
Helena Olesen7.977.717.64
Astrid Holter Le Fevre7.817.087.38
  PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1970 OLESEN Helena -99Ballerup Atletik Klub3 
2 1594 FEVRE Astrid Holter Le -99Ballerup Atletik Klub3 
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.2m/s
1 14.65 JØRGENSEN Cecillia S -97Ballerup Atletik Klub506p 
2 15.10 URSØ Laura -1997Ballerup Atletik Klub443p 
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.40+0.0 JØRGENSEN Cecillia S -97Ballerup Atletik Klub403p 
2 4.08+0.0 URSØ Laura -1997Ballerup Atletik Klub326p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecillia S Jørgensen4.33+0.04.35+0.04.40+0.0
Laura Ursø3.38+0.04.08+0.03.83+0.6
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 14.34 JØRGENSEN Cecillia S -97Ballerup Atletik Klub178p 
2 13.22 URSØ Laura -1997Ballerup Atletik Klub159p 
 1.runde2.runde3.runde 
Cecillia S Jørgensenxx14.34
Laura Ursøxx13.22
  PIGER 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1087 JØRGENSEN Cecillia S -97Ballerup Atletik Klub3 
2 928 URSØ Laura -1997Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 6 ÅR - 40 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 11.04 HØJLAND Thor Alexander -2006Ballerup Atletik Klub5p 
  DRENGE 6 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.53+1.3 HØJLAND Thor Alexander -2006Ballerup Atletik Klub10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Alexander Højland1.32+0.01.53+1.31.21+0.0
  DRENGE 6 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.55 HØJLAND Thor Alexander -2006Ballerup Atletik Klub15p 
 1.runde2.runde3.runde 
Thor Alexander Højland7.287.555.42
  DRENGE 6 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 3 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 30 HØJLAND Thor Alexander -2006Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 8-9 ÅR - 40 METERONS KL. 17.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 7.17 BRANDT Lasse D -2003Ballerup Atletik Klub1001p 
2 7.38 SLOT Julius -2003Ballerup Atletik Klub944p 
3 7.50 BOESEN Emil -2003Ballerup Atletik Klub910p 
4 7.95 SLIPSAGER Lasse -2003Ballerup Atletik Klub773p 
5 8.08 CARLSSON Emil -2003Ballerup Atletik Klub730p 
6 9.00 DANNEMANN Jakob -2003Ballerup Atletik Klub389p 
  DRENGE 8-9 ÅR - 100 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 15.80 MONNERET Sebastian -2003Amager AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 3.42.15 MONNERET Sebastian -2003Amager AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.31+0.0 BOESEN Emil -2003Ballerup Atletik Klub795p 
2 3.10+0.0 BRANDT Lasse D -2003Ballerup Atletik Klub682p 
3 2.90+0.0 SLIPSAGER Lasse -2003Ballerup Atletik Klub578p 
4 2.82+1.4 SLOT Julius -2003Ballerup Atletik Klub537p 
5 w2.80+2.6 CARLSSON Emil -2003Ballerup Atletik Klub527p 
  2.78+0.5     
6 2.63+0.9 DANNEMANN Jakob -2003Ballerup Atletik Klub442p 
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Boesen3.31+0.03.01+1.53.17+0.8
Lasse D Brandt2.99-0.82.88-0.13.10+0.0
Lasse Slipsager2.90+0.02.82-0.62.82-0.7
Julius Slot2.82+1.42.78+1.52.79+0.0
Emil Carlsson2.80+2.62.66+0.62.78+0.5
Jakob Dannemann2.63+0.92.46+0.42.59+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.89 BRANDT Lasse D -2003Ballerup Atletik Klub510p 
2 25.88 DANNEMANN Jakob -2003Ballerup Atletik Klub510p 
3 25.59 BOESEN Emil -2003Ballerup Atletik Klub502p 
4 24.19 CARLSSON Emil -2003Ballerup Atletik Klub462p 
5 20.52 SLOT Julius -2003Ballerup Atletik Klub357p 
6 19.88 SLIPSAGER Lasse -2003Ballerup Atletik Klub338p 
 1.runde2.runde3.runde 
Lasse D Brandt24.4119.7825.89
Jakob Dannemann18.7624.1425.88
Emil Boesen24.8020.6225.59
Emil Carlssonx21.2924.19
Julius Slot20.5220.5018.89
Lasse Slipsager15.9619.8817.82
  DRENGE 8-9 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2207 BOESEN Emil -2003Ballerup Atletik Klub3 
2 2193 BRANDT Lasse D -2003Ballerup Atletik Klub3 
3 1838 SLOT Julius -2003Ballerup Atletik Klub3 
4 1719 CARLSSON Emil -2003Ballerup Atletik Klub3 
5 1689 SLIPSAGER Lasse -2003Ballerup Atletik Klub3 
6 1341 DANNEMANN Jakob -2003Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 10.21 PEDERSEN Andreas S -2002Ballerup Atletik Klub637p 
2 11.43 NIELSEN Filip -2002Ballerup Atletik Klub303p 
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.38+1.3 PEDERSEN Andreas S -2002Ballerup Atletik Klub525p 
2 2.74+0.3 NIELSEN Filip -2002Ballerup Atletik Klub218p 
  Ej mødt  JØRGENSEN Thor -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas S Pedersen3.38+1.33.27+0.3x 
Filip Nielsen2.74+0.32.33+1.4x 
  DRENGE 10 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.75 NIELSEN Filip -2002Ballerup Atletik Klub247p 
 1.runde2.runde3.runde 
Filip Nielsen3.753.683.05
  DRENGE 10 ÅR - BOLDKAST  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 31.57 PEDERSEN Andreas S -2002Ballerup Atletik Klub571p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Ej mødt JØRGENSEN Thor -2002Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Andreas S Pedersen26.3431.5730.24
  DRENGE 10 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1733 PEDERSEN Andreas S -2002Ballerup Atletik Klub3 
2 768 NIELSEN Filip -2002Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 17.15  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.6m/s
1 9.29 FÆRGE Jonas G -2001Ballerup Atletik Klub940p 
2 9.97 FEVRE Nils Holther Le -2001Ballerup Atletik Klub712p 
3 10.53 BOYSEN Max -2001Ballerup Atletik Klub542p 
  DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.43.28 YÜKCÜ Deniz Devrim -2001Ballerup Atletik Klub708p 
2 3.43.30 CARSTENS Kristian Brammer -2001Ballerup Atletik Klub708p 
3 4.05.60 CARSTENSEN Peter Brammer -2001Ballerup Atletik Klub468p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 17.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 w3.61+3.4 FÆRGE Jonas G -2001Ballerup Atletik Klub629p 
  3.54+0.3     
2 3.45+0.9 FEVRE Nils Holther Le -2001Ballerup Atletik Klub557p 
3 3.34+0.4 YÜKCÜ Deniz Devrim -2001Ballerup Atletik Klub506p 
4 3.28+0.0 CARSTENS Kristian Brammer -2001Ballerup Atletik Klub479p 
5 3.02+1.0 BOYSEN Max -2001Ballerup Atletik Klub355p 
6 2.83+2.0 CARSTENSEN Peter Brammer -2001Ballerup Atletik Klub262p 
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas G Færge2.16+0.13.61+3.43.54+0.3
Nils Holther Le Fevrex 3.35+1.23.45+0.9
Deniz Devrim Yükcü3.34+0.42.75+0.93.25+0.2
Kristian Brammer Carstens3.28+0.03.00+1.42.91+1.3
Max Boysen3.02+1.02.79+1.42.64+0.6
Peter Brammer Carstensen2.83+2.0x 2.76+0.2
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 6.49 FÆRGE Jonas G -2001Ballerup Atletik Klub700p 
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas G Færge5.806.496.29
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 39.98 YÜKCÜ Deniz Devrim -2001Ballerup Atletik Klub810p 
2 29.44 FEVRE Nils Holther Le -2001Ballerup Atletik Klub503p 
3 20.26 CARSTENSEN Peter Brammer -2001Ballerup Atletik Klub178p 
4 20.07 CARSTENS Kristian Brammer -2001Ballerup Atletik Klub171p 
5 16.82 BOYSEN Max -2001Ballerup Atletik Klub43p 
 1.runde2.runde3.runde 
Deniz Devrim Yükcü39.9839.2931.41
Nils Holther Le Fevre24.3329.4424.67
Peter Brammer Carstensen20.1820.26x
Kristian Brammer Carstens17.4113.5420.07
Max Boysenx16.5516.82
  DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 2269 FÆRGE Jonas G -2001Ballerup Atletik Klub3 
2 2024 YÜKCÜ Deniz Devrim -2001Ballerup Atletik Klub3 
3 1772 FEVRE Nils Holther Le -2001Ballerup Atletik Klub3 
4 1358 CARSTENS Kristian Brammer -2001Ballerup Atletik Klub3 
5 940 BOYSEN Max -2001Ballerup Atletik Klub3 
6 908 CARSTENSEN Peter Brammer -2001Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 12.20 NIELSEN Ulrik -2000Ballerup Atletik Klub386p 
  DRENGE 12 ÅR - 600 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.08.60 KVEIBORG Mathias -2000Ballerup Atletik Klub419p 
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRING  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.92-1.3 NIELSEN Ulrik -2000Ballerup Atletik Klub404p 
2 3.85+1.7 KVEIBORG Mathias -2000Ballerup Atletik Klub383p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ulrik Nielsen3.92-1.33.75+0.03.90+0.2
Mathias Kveiborg3.85+1.7x 3.82+0.2
  DRENGE 12 ÅR - KUGLESTØD  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 7.80 KVEIBORG Mathias -2000Ballerup Atletik Klub423p 
2 6.66 NIELSEN Ulrik -2000Ballerup Atletik Klub292p 
 1.runde2.runde3.runde 
Mathias Kveiborgx7.357.80
Ulrik Nielsen6.186.666.27
  DRENGE 12 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 4 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1225 KVEIBORG Mathias -2000Ballerup Atletik Klub3 
2 1082 NIELSEN Ulrik -2000Ballerup Atletik Klub3 
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METERONS KL. 17.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 11.00 IPSEN Emil -99Ballerup Atletik Klub663p 
2 13.28 BOYSEN Kasper -99Ballerup Atletik Klub193p 
  Ej mødt HAUXNER Mads -99Ballerup Atletik Klub  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERONS KL. 19.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.04.20 OLSEN Toke -99Ballerup Atletik Klub490p 
  Ej mødt LARSEN Theodor J -99Ballerup Atletik Klub  
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.68+0.0 IPSEN Emil -99Ballerup Atletik Klub634p 
2 3.79+0.0 OLSEN Toke -99Ballerup Atletik Klub365p 
3 3.48+0.0 BOYSEN Kasper -99Ballerup Atletik Klub275p 
  Ej mødt  HAUXNER Mads -99Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Ipsen4.68+0.04.64-1.0x 
Toke Olsen3.66-1.73.77-0.63.79+0.0
Kasper Boysen3.33-0.23.26-0.33.48+0.0
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDONS KL. 18.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 8.38 IPSEN Emil -99Ballerup Atletik Klub487p 
  Ej mødt HAUXNER Mads -99Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Emil Ipsen8.308.38x
  DRENGE 12-13 ÅR - BOLDKASTONS KL. 18.30  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 29.45 OLSEN Toke -99Ballerup Atletik Klub274p 
  Ej mødt IPSEN Emil -99Ballerup Atletik Klub  
  Ej mødt BOYSEN Kasper -99Ballerup Atletik Klub  
  Ej mødt LARSEN Theodor J -99Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Toke Olsen29.4527.44x
  DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 1784 IPSEN Emil -99Ballerup Atletik Klub3 
2 1129 OLSEN Toke -99Ballerup Atletik Klub3 
3 468 BOYSEN Kasper -99Ballerup Atletik Klub2 
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: -0.2m/s
1 13.95 KUSK Christian -1998Ballerup Atletik Klub319p 
  DRENGE 14-15 ÅR - BOLDKAST  
  ( 250 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 30.71 KUSK Christian -1998Ballerup Atletik Klub  
 1.runde2.runde3.runde 
Christian Kusk28.4330.7128.17
  DRENGE 14-15 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 2 ØVELSER
PlaceringPoints NavnKlubØvelser
1 319 KUSK Christian -1998Ballerup Atletik Klub1 


Genereret af MARS version 2.0.0.354 onsdag den 19. september 2012 klokken 20:19